Co je to?
Definice výrazu Palice. Co znamená odborný pojem Palice z kategorie Nástroje?

Co to je Palice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Palice

Palice nebo v menším provedení palička je druh pracovního nástroje, pracujícího na principu rázu. Jejími částmi jsou hlava a topůrko. Pomocí palice se tluče na různé špičaté nástroje nebo přímo. V tom se palice podobá kladivu. Je však větší, bývá dvouruční a mohutná. Menší provedení, palička bývá naopak jednoruční. Hala je symetrická a líce mají kruhový, čtvercový nebo obdélníkový tvar. Existuje mnoho druhů palic, základní rozdělení je na jednoruční a dvouruční.
Jednoruční palice váží do tří kilogramů, má silnou kratší násadu. Dvouruční palice může vážit až do 13 kg. Násada je tlustá a delší, práce s ní vyžaduje zručnost a opatrnost. Palice lze rozlišovat také podle materiálu, mohou být například železné, hliníkové, měděné, dřevěné, gumové či plastové.


Co je to Palice? Význam slova, termín, Definice výrazu Palice. Co znamená odborný pojem Palice z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Palice můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Palice je v sekci Nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, Nástroje, lexikon, co je to Palice?, popis, co znamená, vysvětlení, informace, význam, co to je, pojem, přesný význam, slovník, termín, slovo, Nástroje, synonymum, význam slova


Pojem Palice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Palice? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Palice (menší palička) je rázový pracovní nástroj, skládající se z hlavy a násady (topůrka). Používá se pro tlučení na špičaté nástroje (obdobně kladivům) nebo přímým působením. Palice bývá větší, mohutnější, často dvouruční. Palička bývá menší, často jednoruční. Hlava bývá symetrická vůči násadovému otvoru a má zpravidla symetrické obdélníkové, čtvercové nebo kruhové líce.

Další informační zdroje o slovu Palice

Hledat pojem Palice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Palice ve Wikislovníku

Najít slovo Palice ve Wikizdrojích

Najít výraz Palice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Palice ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Palice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Palice například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Palice? resp. jaký je význam slova Palice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palice, odpověď na dotaz co je to Palice?. Víte např. kdo to je Jirka Král? Znáte a víte kdo je Prasák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Palice i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.