Co je to?
Definice výrazu Palice. Co znamená odborný pojem Palice z kategorie Nástroje?

Co to je Palice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Palice

Palice nebo v menším provedení palička je druh pracovního nástroje, pracujícího na principu rázu. Jejími částmi jsou hlava a topůrko. Pomocí palice se tluče na různé špičaté nástroje nebo přímo. V tom se palice podobá kladivu. Je však větší, bývá dvouruční a mohutná. Menší provedení, palička bývá naopak jednoruční. Hala je symetrická a líce mají kruhový, čtvercový nebo obdélníkový tvar. Existuje mnoho druhů palic, základní rozdělení je na jednoruční a dvouruční.
Jednoruční palice váží do tří kilogramů, má silnou kratší násadu. Dvouruční palice může vážit až do 13 kg. Násada je tlustá a delší, práce s ní vyžaduje zručnost a opatrnost. Palice lze rozlišovat také podle materiálu, mohou být například železné, hliníkové, měděné, dřevěné, gumové či plastové.


Co je to Palice? Význam slova, termín, Definice výrazu Palice. Co znamená odborný pojem Palice z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Palice? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Palice patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: pojem, terminologie, přesný výraz, Nástroje, význam, formulace, heslo, co je to Palice?, wiki, definice, termín, slovník, přesný význam, názvosloví, Palice, informace, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Palice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Palice dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Palice (menší palička) je rázový pracovní nástroj, skládající se z hlavy a násady (topůrka). Používá se pro tlučení na špičaté nástroje (obdobně kladivům) nebo přímým působením. Palice bývá větší, mohutnější, často dvouruční. Palička bývá menší, často jednoruční. Hlava bývá symetrická vůči násadovému otvoru a má zpravidla symetrické obdélníkové, čtvercové nebo kruhové líce.

Další zdroje informací o slovu Palice

Najít termín Palice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Palice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Palice ve Wikislovníku

Najít heslo Palice na Google.cz

Hledat videa s názvem Palice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Palice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Palice například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Palice? resp. jaký je přesný význam slova Palice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palice, odpověď na dotaz co je to Palice?. Víte např. kdo to je Jitka Čvančarová? Znáte a víte kdo je Ivan Hlas? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.