Co je to?
Výraz, termín, definice slova Palice. Co znamená odborný pojem Palice z kategorie Nástroje?

Co je to Palice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Palice?

Palice nebo v menším provedení palička je druh pracovního nástroje, pracujícího na principu rázu. Jejími částmi jsou hlava a topůrko. Pomocí palice se tluče na různé špičaté nástroje nebo přímo. V tom se palice podobá kladivu. Je však větší, bývá dvouruční a mohutná. Menší provedení, palička bývá naopak jednoruční. Hala je symetrická a líce mají kruhový, čtvercový nebo obdélníkový tvar. Existuje mnoho druhů palic, základní rozdělení je na jednoruční a dvouruční.
Jednoruční palice váží do tří kilogramů, má silnou kratší násadu. Dvouruční palice může vážit až do 13 kg. Násada je tlustá a delší, práce s ní vyžaduje zručnost a opatrnost. Palice lze rozlišovat také podle materiálu, mohou být například železné, hliníkové, měděné, dřevěné, gumové či plastové.


Co je to Palice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Palice. Co znamená odborný pojem Palice z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Palice? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Palice je v kategorii nástroje

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, synonymum, terminologie, přesný výraz, přesný význam, slovo, názvosloví, informace, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, slovník, význam, definice, co znamená, co to je, Palice


Pojem Palice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Palice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Palice (menší palička) je rázový pracovní nástroj, skládající se z hlavy a násady (topůrka). Používá se pro tlučení na špičaté nástroje (obdobně kladivům) nebo přímým působením. Palice bývá větší, mohutnější, často dvouruční. Palička bývá menší, často jednoruční. Hlava bývá symetrická vůči násadovému otvoru a má zpravidla symetrické obdélníkové, čtvercové nebo kruhové líce.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít frázi Palice ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Palice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Palice na Google.cz

Najít slovo Palice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Palice ve Wikimedia Commons

Najít pojem Palice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Palice například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Palice? resp. co znamená výraz Palice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palice, odpověď na dotaz co je to Palice?. Víte např. kdo to je Karolina Světlá? Znáte a víte kdo je Kancléř? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.