Co je to?
Definice výrazu Palice. Co znamená odborný pojem Palice z kategorie Nástroje?

Co to je Palice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Palice

Palice nebo v menším provedení palička je druh pracovního nástroje, pracujícího na principu rázu. Jejími částmi jsou hlava a topůrko. Pomocí palice se tluče na různé špičaté nástroje nebo přímo. V tom se palice podobá kladivu. Je však větší, bývá dvouruční a mohutná. Menší provedení, palička bývá naopak jednoruční. Hala je symetrická a líce mají kruhový, čtvercový nebo obdélníkový tvar. Existuje mnoho druhů palic, základní rozdělení je na jednoruční a dvouruční.
Jednoruční palice váží do tří kilogramů, má silnou kratší násadu. Dvouruční palice může vážit až do 13 kg. Násada je tlustá a delší, práce s ní vyžaduje zručnost a opatrnost. Palice lze rozlišovat také podle materiálu, mohou být například železné, hliníkové, měděné, dřevěné, gumové či plastové.


Co je to Palice? Význam slova, termín, Definice výrazu Palice. Co znamená odborný pojem Palice z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Palice? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Palice je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, Nástroje, co znamená, definice, heslo, význam pojmu, popis, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, wiki, přesný výraz, význam, informace, Palice, význam slova, přesný význam, co je to Palice?


Pojem Palice je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Palice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Palice (menší palička) je rázový pracovní nástroj, skládající se z hlavy a násady (topůrka). Používá se pro tlučení na špičaté nástroje (obdobně kladivům) nebo přímým působením. Palice bývá větší, mohutnější, často dvouruční. Palička bývá menší, často jednoruční. Hlava bývá symetrická vůči násadovému otvoru a má zpravidla symetrické obdélníkové, čtvercové nebo kruhové líce.

Více informací o slovu Palice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Palice ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Palice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Palice na Google.cz

Zkusit najít termín Palice ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Palice ve Wikislovníku

Hledat výraz Palice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Palice například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Palice? resp. co vlastně znamená slovo Palice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Palice, odpověď na dotaz co je to Palice?. Víte např. kdo to je Mezomorf? Znáte a víte kdo je Ivan Hlas? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.