Co je to?
Definice výrazu Svobodný software. Co znamená odborný pojem Svobodný software z kategorie Software?

Co to je Svobodný software? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Svobodný software

Svobodný software, jinak také software libre, je druh software, se kterým mohou uživatelé zacházet libovolně, tedy ho nejen užívat, ale také kopírovat, studovat, předávat nebo pozměňovat. Neznamená to, že je software vždy zdarma, ale že je jeho použití volné.
Je možné využít služeb, které jsou s tímto software spojené. Pokud bývá využíván ke komerčním účelům, mohou být služby placené. Příkladem populárního svobodného software je třeba aplikace GIMP, OS Linux, prohlížeč Firefox a další.


Co je to Svobodný software? Význam slova, termín, Definice výrazu Svobodný software. Co znamená odborný pojem Svobodný software z kategorie Software?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Svobodný software doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Svobodný software se nachází v sekci Software

Klíčová slova: popis, informace, termín, definice, význam, wiki, Software, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, terminus technicus, význam slova, pojem, formulace, odborný výraz, slovo, co to je, přesný význam


Pojem Svobodný software je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Svobodný software?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svobodný software, někdy nazývaný free software (z anglického freedom - svoboda) nebo software libre je software, který uživatelé mohou používat k libovolnému účelu, kopírovat, distribuovat, studovat a měnit. Svobodný software je tedy otázka volnosti, nikoliv ceny. Jednotliví uživatelé mohou samostatně nebo společně užívat software jak uznají za vhodné, mohou jej bezplatně či za úplatu distribuovat, nabízet technickou podporu či záruku jako dodatečnou placenou službu. Často tyto služby nabízí přímo autor svobodného softwaru. U svobodného softwaru využívaného k vysoce komerčním účelům (např. Red Hat Enterprise Linux) je placení služeb obvyklé. Mezi nejznámější svobodný software patří například operační systém Linux, prostředí KDE, prostředí GNOME, aplikace na úpravu grafiky GIMP, webový prohlížeč Firefox a kancelářský balík LibreOffice. Množství svobodného softwaru je obrovské a lze nalézt software téměř pro každou oblast použití.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Svobodný software ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Svobodný software ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svobodný software ve Wikimedia Commons

Najít slovo Svobodný software ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Svobodný software ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Svobodný software ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svobodný software například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Svobodný software? resp. co přesně znamená slovo Svobodný software? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svobodný software, odpověď na dotaz co je to Svobodný software?. Víte např. kdo to je Bednář? Znáte a víte kdo je Pavol Habera? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.