Co je to?
Odborný výraz, definice slova Svobodný software. Co znamená slovo Svobodný software z kategorie Software?

Co je Svobodný software? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Svobodný software

Svobodný software, jinak také software libre, je druh software, se kterým mohou uživatelé zacházet libovolně, tedy ho nejen užívat, ale také kopírovat, studovat, předávat nebo pozměňovat. Neznamená to, že je software vždy zdarma, ale že je jeho použití volné.
Je možné využít služeb, které jsou s tímto software spojené. Pokud bývá využíván ke komerčním účelům, mohou být služby placené. Příkladem populárního svobodného software je třeba aplikace GIMP, OS Linux, prohlížeč Firefox a další.


Co je to Svobodný software? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Svobodný software. Co znamená slovo Svobodný software z kategorie Software?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Svobodný software patří do kategorie software

Klíčová slova: co to je, heslo, Svobodný software, co je to Svobodný software?, přesný výraz, přesný význam, termín, popis, význam, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, názvosloví, slovník, wiki, pojem


Pojem Svobodný software je v kategorii software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Svobodný software můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svobodný software, někdy nazývaný free software (z anglického freedom - svoboda) nebo software libre je software, který uživatelé mohou používat k libovolnému účelu, kopírovat, distribuovat, studovat a měnit. Svobodný software je tedy otázka volnosti, nikoliv ceny. Jednotliví uživatelé mohou samostatně nebo společně užívat software jak uznají za vhodné, mohou jej bezplatně či za úplatu distribuovat, nabízet technickou podporu či záruku jako dodatečnou placenou službu. Často tyto služby nabízí přímo autor svobodného softwaru. U svobodného softwaru využívaného k vysoce komerčním účelům (např. Red Hat Enterprise Linux) je placení služeb obvyklé. Mezi nejznámější svobodný software patří například operační systém Linux, prostředí KDE, prostředí GNOME, aplikace na úpravu grafiky GIMP, webový prohlížeč Firefox a kancelářský balík LibreOffice. Množství svobodného softwaru je obrovské a lze nalézt software téměř pro každou oblast použití.

Jiné informační zdroje o pojmu Svobodný software

Zkusit najít termín Svobodný software ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Svobodný software ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Svobodný software ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Svobodný software na Youtube

Najít heslo Svobodný software na Google.cz

Vyhledat výraz Svobodný software ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svobodný software například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Svobodný software? resp. co označuje slovo Svobodný software? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svobodný software, odpověď na dotaz co je to Svobodný software?. Víte např. kdo to je Bertrand Russell? Znáte a víte kdo je Adéla Šípová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Svobodný software v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je software. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.