Co je to?
Definice výrazu, termínu Psychoterapie. Co znamená odborný pojem Psychoterapie z kategorie Psychologie?

Co je Psychoterapie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Psychoterapie?

Psychoterapie je název pro druh odborné pomoci lidem, kteří se nacházejí v obtížných životních situacích. Využívají se k tomu psychologické prostředky (stejné jako při léčbě duševních poruch), na které se psychoterapie také zaměřuje. Psychoterapeut vůči klientovi funguje nejen jako poradce, ale také jako průvodce náročnými životními situacemi. Učí klienta uvědomění si vlastních potřeb, zaujímání správného postoje jak k sobě, tak ke svému okolí, Klient si osvojuje potřebné dovednosti a je schopen dělat důležitá rozhodnutí.
Psychoterapeut vytváří bezpečné prostředí, ve kterém s klientem komunikuje a provází ho. Dává mu k dispozici své odborné schopnosti, ale o směřování terapie rozhoduje společně s klientem. Nepoužívá medikamenty, ale k léčení mu stačí slova. Klient zažívá určité situace a společně nacházejí řešení. Porozumí příčině potíží a umí s nimi zacházet. Učí se lépe vyjadřovat pocity a komunikovat. Psychoterapie se sice využívá i při léčbě duševních poruch, ale její význam je širší, používá se i pro osobní růst.


Co je to Psychoterapie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Psychoterapie. Co znamená odborný pojem Psychoterapie z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Psychoterapie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam slova, informace, definice, přesný výraz, psychologie, vysvětlení, co je to Psychoterapie?, význam, odborný výraz, lexikon, wiki, definice pojmu, slovo, přesný význam, popis, psychologie, formulace, heslo


Pojem Psychoterapie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Psychoterapie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psychoterapie je záměrné a cílené používání psychoterapeutických prostředků kvalifikovaným odborníkem – psychoterapeutem v souladu s vědeckými poznatky.
Historicky je psychoterapie (léčba slovem) jednou ze tří základních léčebných metod. Dalšími jsou chirurgie (léčba nožem) a farmakoterapie (léčba bylinou). V současnosti je psychoterapie jednou z pomáhajících profesí, která se (vedle medicíny, psychologie, léčitelství a dalších) uplatňuje v oblasti péče o zdraví. V České republice upravuje péči o zdraví nový občanský zákoník. Psychoterapie směřuje k dosažení, obnovení, rozvoji či udržení kvality života klientů tak, aby mohli žít život subjektivně spokojený, a to především v aspektech osobních, zdravotních, sociálních a pracovních. Cílem psychoterapie je dosažení optimálního rozvoje osobnosti a odstranění resp. zmírnění psychického či fyzického utrpení jedince.
Psychoterapie obvykle probíhá mezi psychoterapeutem a jeho klientem (individuální psychoterapie), klienty z jedné rodiny (rodinná terapie) nebo z nejbližšího společenského okolí, případně skupinou klientů (skupinová psychoterapie). Mluví o svých tématech ve snaze dostat se k jejich hlubším souvislostem, lépe je pochopit, přijmout a někdy i nalézt vhodná vysvětlení nebo řešení.

Zkuste zjistit více informací o slovu Psychoterapie v následujících zdrojích

Hledat výraz Psychoterapie na Google.cz

Vyhledat heslo Psychoterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Psychoterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Psychoterapie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psychoterapie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Psychoterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychoterapie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Psychoterapie? resp. co je to Psychoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychoterapie, odpověď na dotaz co je to Psychoterapie?. Víte např. kdo to je Soňa Peková? Znáte a víte kdo je Tomte? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?