Co je to?
Definice výrazu Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Co to je Francouzské okno? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Francouzské okno?

Francouzské okno je okno, které sahá až k zemi. Začíná tedy u podlahy a většinou vede na balkon, terasu, lodžii nebo zahradu. Je tedy kombinací okna a dveří. Je opatřeno parapetem nacházejícím se ve výši podlahy. Francouzské okno může být dřevěné, hliníkové nebo plastové. Umožňuje intenzivní větrání a přináší i úspory jak při svícení, tak při vytápění.
Nevýhodou je nutnost důkladného zabezpečení proti nezvaným hostům. Okna jsou kvůli rozměrům poměrně těžká, proto bývají častěji posuvná. Otvírací křídla kladou vysoké nároky na kování a může docházet k prověšování. Pokud je kvalitní povrchové provedení, je jejich údržba snadná a mají dlouhodobou životnost.


Co je to Francouzské okno? Význam slova, termín, Definice výrazu Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Francouzské okno s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Francouzské okno je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, Francouzské okno, význam slova, Stavebnictví, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, definice pojmu, formulace, popis, informace, Stavebnictví, lexikon, co znamená, vysvětlení, slovo, heslo


Pojem Francouzské okno je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Francouzské okno?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Francouzské okno je velké okno, jehož spodní hrana je totožná s podlahou, čímž se odlišuje od klasických oken, která mají spodní hranu asi 80 centimetrů nad podlahou místnosti. Na francouzská okna často navazuje terasa či zahrada nebo lodžie, případně balkon. S ohledem na svoji velikost zajišťují dobrý výhled, ale také lepší přísun světla oproti oknům klasickým. V chladnějších měsících navíc stačí pro dostatečné vyvětrání místnosti otevření okna po kratší dobu, neboť se s ohledem na jeho velikost vzduch v místnosti rychleji vymění.

Zkuste zjistit více informací o slovu Francouzské okno v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Francouzské okno na Youtube

Najít pojem Francouzské okno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Francouzské okno na Google.cz

Vyhledat heslo Francouzské okno ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Francouzské okno ve Wikislovníku

Hledat termín Francouzské okno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Francouzské okno například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Francouzské okno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Francouzské okno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Francouzské okno, odpověď na dotaz co je to Francouzské okno?. Víte např. kdo to je Uhlíř? Znáte a víte kdo je Tomáš Petříček? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.