Co je to?
Definice výrazu Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Co to je Francouzské okno? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Francouzské okno?

Francouzské okno je okno, které sahá až k zemi. Začíná tedy u podlahy a většinou vede na balkon, terasu, lodžii nebo zahradu. Je tedy kombinací okna a dveří. Je opatřeno parapetem nacházejícím se ve výši podlahy. Francouzské okno může být dřevěné, hliníkové nebo plastové. Umožňuje intenzivní větrání a přináší i úspory jak při svícení, tak při vytápění.
Nevýhodou je nutnost důkladného zabezpečení proti nezvaným hostům. Okna jsou kvůli rozměrům poměrně těžká, proto bývají častěji posuvná. Otvírací křídla kladou vysoké nároky na kování a může docházet k prověšování. Pokud je kvalitní povrchové provedení, je jejich údržba snadná a mají dlouhodobou životnost.


Co je to Francouzské okno? Význam slova, termín, Definice výrazu Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Francouzské okno patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, Stavebnictví, terminus technicus, Francouzské okno, lexikon, přesný výraz, co to je, význam, terminologie, slovo, synonymum, definice, termín, vysvětlení, Stavebnictví, význam pojmu, informace


Pojem Francouzské okno je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Francouzské okno?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Francouzské okno je velké okno, jehož spodní hrana je totožná s podlahou, čímž se odlišuje od klasických oken, která mají spodní hranu asi 80 centimetrů nad podlahou místnosti. Na francouzská okna často navazuje terasa či zahrada nebo lodžie, případně balkon. S ohledem na svoji velikost zajišťují dobrý výhled, ale také lepší přísun světla oproti oknům klasickým. V chladnějších měsících navíc stačí pro dostatečné vyvětrání místnosti otevření okna po kratší dobu, neboť se s ohledem na jeho velikost vzduch v místnosti rychleji vymění.

Další zdroje informací o slovu Francouzské okno

Hledat termín Francouzské okno ve Wikizdrojích

Hledat výraz Francouzské okno ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Francouzské okno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Francouzské okno ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Francouzské okno na Youtube

Zkusit najít slovo Francouzské okno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Francouzské okno například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Francouzské okno? resp. co přesně označuje termín Francouzské okno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Francouzské okno, odpověď na dotaz co je to Francouzské okno?. Víte např. kdo to je Anděl strážný? Znáte a víte kdo je Someliér? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Francouzské okno i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.