Co je to?
Definice výrazu Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Co to je Francouzské okno? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Francouzské okno?

Francouzské okno je okno, které sahá až k zemi. Začíná tedy u podlahy a většinou vede na balkon, terasu, lodžii nebo zahradu. Je tedy kombinací okna a dveří. Je opatřeno parapetem nacházejícím se ve výši podlahy. Francouzské okno může být dřevěné, hliníkové nebo plastové. Umožňuje intenzivní větrání a přináší i úspory jak při svícení, tak při vytápění.
Nevýhodou je nutnost důkladného zabezpečení proti nezvaným hostům. Okna jsou kvůli rozměrům poměrně těžká, proto bývají častěji posuvná. Otvírací křídla kladou vysoké nároky na kování a může docházet k prověšování. Pokud je kvalitní povrchové provedení, je jejich údržba snadná a mají dlouhodobou životnost.


Co je to Francouzské okno? Význam slova, termín, Definice výrazu Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Francouzské okno je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, heslo, co je to Francouzské okno?, vysvětlení, co to je, definice, význam pojmu, odborný výraz, wiki, význam, lexikon, pojem, slovník, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, přesný význam, slovo


Pojem Francouzské okno je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Francouzské okno?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Francouzské okno je velké okno, jehož spodní hrana je totožná s podlahou, čímž se odlišuje od klasických oken, která mají spodní hranu asi 80 centimetrů nad podlahou místnosti. Na francouzská okna často navazuje terasa či zahrada nebo lodžie, případně balkon. S ohledem na svoji velikost zajišťují dobrý výhled, ale také lepší přísun světla oproti oknům klasickým. V chladnějších měsících navíc stačí pro dostatečné vyvětrání místnosti otevření okna po kratší dobu, neboť se s ohledem na jeho velikost vzduch v místnosti rychleji vymění.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Francouzské okno ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Francouzské okno na Youtube

Vyhledat heslo Francouzské okno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Francouzské okno ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Francouzské okno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Francouzské okno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Francouzské okno například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Francouzské okno? resp. co je to Francouzské okno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Francouzské okno, odpověď na dotaz co je to Francouzské okno?. Víte např. kdo to je Kateřina Konečná? Znáte a víte kdo je Statistik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.