Co je to?
Výraz, termín, definice slova Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Co je to Francouzské okno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Francouzské okno?

Francouzské okno je okno, které sahá až k zemi. Začíná tedy u podlahy a většinou vede na balkon, terasu, lodžii nebo zahradu. Je tedy kombinací okna a dveří. Je opatřeno parapetem nacházejícím se ve výši podlahy. Francouzské okno může být dřevěné, hliníkové nebo plastové. Umožňuje intenzivní větrání a přináší i úspory jak při svícení, tak při vytápění.
Nevýhodou je nutnost důkladného zabezpečení proti nezvaným hostům. Okna jsou kvůli rozměrům poměrně těžká, proto bývají častěji posuvná. Otvírací křídla kladou vysoké nároky na kování a může docházet k prověšování. Pokud je kvalitní povrchové provedení, je jejich údržba snadná a mají dlouhodobou životnost.


Co je to Francouzské okno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Francouzské okno můžete sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Francouzské okno je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: pojem, Francouzské okno, slovník, stavebnictví, termín, význam pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, význam, přesný význam, popis, wiki, synonymum, terminologie, definice, co znamená, formulace


Pojem Francouzské okno je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Francouzské okno? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Francouzské okno je velké okno, jehož spodní hrana je totožná s podlahou, čímž se odlišuje od klasických oken, která mají spodní hranu asi 80 centimetrů nad podlahou místnosti. Na francouzská okna často navazuje terasa či zahrada nebo lodžie, případně balkon. S ohledem na svoji velikost zajišťují dobrý výhled, ale také lepší přísun světla oproti oknům klasickým. V chladnějších měsících navíc stačí pro dostatečné vyvětrání místnosti otevření okna po kratší dobu, neboť se s ohledem na jeho velikost vzduch v místnosti rychleji vymění.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Francouzské okno ve Wikizdrojích

Hledat pojem Francouzské okno ve vyhledávači Yandex

Najít termín Francouzské okno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Francouzské okno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Francouzské okno na Youtube

Najít heslo Francouzské okno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Francouzské okno například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Francouzské okno? resp. co znamená Francouzské okno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Francouzské okno, odpověď na dotaz co je to Francouzské okno?. Víte např. kdo to je Purkmistr? Znáte a víte kdo je Seřizovač CNC? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Francouzské okno i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.