Co je to?
Definice výrazu Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Co to je Francouzské okno? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Francouzské okno?

Francouzské okno je okno, které sahá až k zemi. Začíná tedy u podlahy a většinou vede na balkon, terasu, lodžii nebo zahradu. Je tedy kombinací okna a dveří. Je opatřeno parapetem nacházejícím se ve výši podlahy. Francouzské okno může být dřevěné, hliníkové nebo plastové. Umožňuje intenzivní větrání a přináší i úspory jak při svícení, tak při vytápění.
Nevýhodou je nutnost důkladného zabezpečení proti nezvaným hostům. Okna jsou kvůli rozměrům poměrně těžká, proto bývají častěji posuvná. Otvírací křídla kladou vysoké nároky na kování a může docházet k prověšování. Pokud je kvalitní povrchové provedení, je jejich údržba snadná a mají dlouhodobou životnost.


Co je to Francouzské okno? Význam slova, termín, Definice výrazu Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Francouzské okno můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Francouzské okno je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam, vysvětlení, odborný výraz, terminologie, slovník, co je to Francouzské okno?, popis, Francouzské okno, Stavebnictví, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, formulace, wiki, lexikon, význam slova, názvosloví, pojem


Pojem Francouzské okno je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Francouzské okno?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Francouzské okno je velké okno, jehož spodní hrana je totožná s podlahou, čímž se odlišuje od klasických oken, která mají spodní hranu asi 80 centimetrů nad podlahou místnosti. Na francouzská okna často navazuje terasa či zahrada nebo lodžie, případně balkon. S ohledem na svoji velikost zajišťují dobrý výhled, ale také lepší přísun světla oproti oknům klasickým. V chladnějších měsících navíc stačí pro dostatečné vyvětrání místnosti otevření okna po kratší dobu, neboť se s ohledem na jeho velikost vzduch v místnosti rychleji vymění.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Francouzské okno na Youtube

Zkusit najít heslo Francouzské okno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Francouzské okno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Francouzské okno ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Francouzské okno ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Francouzské okno ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Francouzské okno například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Francouzské okno? resp. jaká je definice termínu Francouzské okno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Francouzské okno, odpověď na dotaz co je to Francouzské okno?. Víte např. kdo to je Debil? Znáte a víte kdo je Tomáš Petříček? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.