Co je to?
Výraz, termín, definice slova Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Co je to Francouzské okno? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Francouzské okno?

Francouzské okno je okno, které sahá až k zemi. Začíná tedy u podlahy a většinou vede na balkon, terasu, lodžii nebo zahradu. Je tedy kombinací okna a dveří. Je opatřeno parapetem nacházejícím se ve výši podlahy. Francouzské okno může být dřevěné, hliníkové nebo plastové. Umožňuje intenzivní větrání a přináší i úspory jak při svícení, tak při vytápění.
Nevýhodou je nutnost důkladného zabezpečení proti nezvaným hostům. Okna jsou kvůli rozměrům poměrně těžká, proto bývají častěji posuvná. Otvírací křídla kladou vysoké nároky na kování a může docházet k prověšování. Pokud je kvalitní povrchové provedení, je jejich údržba snadná a mají dlouhodobou životnost.


Co je to Francouzské okno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Francouzské okno. Co znamená odborný pojem Francouzské okno z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Francouzské okno s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Francouzské okno je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: stavebnictví, formulace, stavebnictví, lexikon, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, definice, informace, přesný význam, význam pojmu, termín, význam, význam slova, pojem, Francouzské okno, heslo, definice pojmu


Pojem Francouzské okno je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Francouzské okno?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Francouzské okno je velké okno, jehož spodní hrana je totožná s podlahou, čímž se odlišuje od klasických oken, která mají spodní hranu asi 80 centimetrů nad podlahou místnosti. Na francouzská okna často navazuje terasa či zahrada nebo lodžie, případně balkon. S ohledem na svoji velikost zajišťují dobrý výhled, ale také lepší přísun světla oproti oknům klasickým. V chladnějších měsících navíc stačí pro dostatečné vyvětrání místnosti otevření okna po kratší dobu, neboť se s ohledem na jeho velikost vzduch v místnosti rychleji vymění.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Francouzské okno ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Francouzské okno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Francouzské okno na Google.cz

Zkusit najít slovo Francouzské okno ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Francouzské okno ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Francouzské okno ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Francouzské okno například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Francouzské okno? resp. co se přesně ukrývá za slovem Francouzské okno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Francouzské okno, odpověď na dotaz co je to Francouzské okno?. Víte např. kdo to je Winona Ryder? Znáte a víte kdo je Odborný asistent? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.