Co je to?
Definice výrazu, termínu Denzitometrie. Co znamená odborný pojem Denzitometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Denzitometrie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Denzitometrie?

Denzitometrie je metoda, která se používá ke zjištění osteoporózy čili řídnutí kostí. Stanovuje se při ní hustota kostní tkáně a určuje se obsah minerálů v kostech. Přístroj pro provádění denzitometrie se jmenuje denzitometr a pracuje na principu ultrazvuku či rentgenu. Za základní vyšetření se považuje rentgenová denzitometrie, při které se zjišťuje hustota kosti obvykle v oblasti beder a vrchní části kosti stehenní. V případě, že by tato místa nebyla pro měření vhodná, lze hodnotit patní kost nebo předloktí.
Při splnění indikací je vyšetření hrazené pojišťovnou. O vyšetření rozhoduje lékař, který provádí předem důkladné vyšetření laboratorní i klinické. Denzitometrii by měli podstoupit ženy v menopauze a po ní, pacienti po zlomeninách, ti, kdo dlouhodobě užívají kortikoidy, starší osoby, osoby s nemocemi spojenými se ztrátou kostní hmoty a dalšími onemocněními.


Co je to Denzitometrie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Denzitometrie. Co znamená odborný pojem Denzitometrie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Denzitometrie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, význam pojmu, formulace, co to je, vysvětlení, heslo, význam slova, popis, Denzitometrie, definice, slovo, lexikon, co znamená, terminologie, názvosloví, termín, Lékařství


Pojem Denzitometrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Denzitometrie

Najít výraz Denzitometrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Denzitometrie ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Denzitometrie na Google.cz

Najít termín Denzitometrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Denzitometrie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Denzitometrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Denzitometrie například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Denzitometrie? resp. jaká je definice termínu Denzitometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denzitometrie, odpověď na dotaz co je to Denzitometrie?. Víte např. kdo to je Systémový inženýr? Znáte a víte kdo je Marcel Kolaja? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Denzitometrie v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.