Co je to?
Definice výrazu, termínu Denzitometrie. Co znamená odborný pojem Denzitometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Denzitometrie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Denzitometrie?

Denzitometrie je metoda, která se používá ke zjištění osteoporózy čili řídnutí kostí. Stanovuje se při ní hustota kostní tkáně a určuje se obsah minerálů v kostech. Přístroj pro provádění denzitometrie se jmenuje denzitometr a pracuje na principu ultrazvuku či rentgenu. Za základní vyšetření se považuje rentgenová denzitometrie, při které se zjišťuje hustota kosti obvykle v oblasti beder a vrchní části kosti stehenní. V případě, že by tato místa nebyla pro měření vhodná, lze hodnotit patní kost nebo předloktí.
Při splnění indikací je vyšetření hrazené pojišťovnou. O vyšetření rozhoduje lékař, který provádí předem důkladné vyšetření laboratorní i klinické. Denzitometrii by měli podstoupit ženy v menopauze a po ní, pacienti po zlomeninách, ti, kdo dlouhodobě užívají kortikoidy, starší osoby, osoby s nemocemi spojenými se ztrátou kostní hmoty a dalšími onemocněními.


Co je to Denzitometrie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Denzitometrie. Co znamená odborný pojem Denzitometrie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Denzitometrie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Denzitometrie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: formulace, definice pojmu, lexikon, termín, slovník, heslo, terminus technicus, terminologie, přesný význam, co to je, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, význam pojmu, pojem, informace, názvosloví, význam


Pojem Denzitometrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Denzitometrie zkuste tyto odkazy

Najít termín Denzitometrie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Denzitometrie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Denzitometrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Denzitometrie na Google.cz

Hledat videa s názvem Denzitometrie na Youtube

Vyhledat pojem Denzitometrie ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Denzitometrie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Denzitometrie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Denzitometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denzitometrie, odpověď na dotaz co je to Denzitometrie?. Víte např. kdo to je Fejetonista? Znáte a víte kdo je Marcel Kolaja? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.