Co je to?
Definice výrazu, termínu Denzitometrie. Co znamená odborný pojem Denzitometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Denzitometrie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Denzitometrie?

Denzitometrie je metoda, která se používá ke zjištění osteoporózy čili řídnutí kostí. Stanovuje se při ní hustota kostní tkáně a určuje se obsah minerálů v kostech. Přístroj pro provádění denzitometrie se jmenuje denzitometr a pracuje na principu ultrazvuku či rentgenu. Za základní vyšetření se považuje rentgenová denzitometrie, při které se zjišťuje hustota kosti obvykle v oblasti beder a vrchní části kosti stehenní. V případě, že by tato místa nebyla pro měření vhodná, lze hodnotit patní kost nebo předloktí.
Při splnění indikací je vyšetření hrazené pojišťovnou. O vyšetření rozhoduje lékař, který provádí předem důkladné vyšetření laboratorní i klinické. Denzitometrii by měli podstoupit ženy v menopauze a po ní, pacienti po zlomeninách, ti, kdo dlouhodobě užívají kortikoidy, starší osoby, osoby s nemocemi spojenými se ztrátou kostní hmoty a dalšími onemocněními.


Co je to Denzitometrie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Denzitometrie. Co znamená odborný pojem Denzitometrie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Denzitometrie s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Denzitometrie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co je to Denzitometrie?, význam pojmu, lexikon, popis, názvosloví, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, wiki, terminologie, slovník, Lékařství, co znamená, synonymum, formulace, pojem, co to je, přesný význam


Pojem Denzitometrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Denzitometrie lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Denzitometrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Denzitometrie ve Wikipedii

Hledat heslo Denzitometrie na Google.cz

Zkusit najít termín Denzitometrie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Denzitometrie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Denzitometrie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Denzitometrie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Denzitometrie? resp. co přesně znamená slovo Denzitometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denzitometrie, odpověď na dotaz co je to Denzitometrie?. Víte např. kdo to je Zuzana Norisová? Znáte a víte kdo je Realitní makléř? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.