Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aerobní cvičení. Co znamená pojem Aerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je Aerobní cvičení? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aerobní cvičení?

Aerobní cvičení je název pro aktivitu, při níž za přítomnosti kyslíku pracují svaly a probíhají metabolické procesy. Toto cvičení je střední intenzity a je potřeba cvičit delší dobu při zvýšené tepové frekvenci. Při aerobním cvičení se spalují rychleji tuky, takže čím delší je cvičení, tím více tuků se spálí. K tomu však dochází až po 30 minutách cvičení. Organizmus nejdříve používá jako zdroj energie cukry, kterých však není dost. Při jejich nedostatku pak tělo čerpá z tukových zásob. Spotřeba tuků vychází z celkové zdatnosti a vytrénovanosti cvičence.
Při pravidelném aerobním cvičení dochází ke zlepšení výkonnosti kardiovaskulárního systému, tedy oběhové soustavy, srdce nebo plic. Aerobní cvičení je výborným krokem k lepšímu zdravotnímu stavu, přínosem je zlepšení krevního tlaku, snížení cholesterolu, snížená rizika srdečních onemocnění, navýšení výkonu plic i srdce, menší obsah tuku v těle.


Co je to Aerobní cvičení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aerobní cvičení. Co znamená pojem Aerobní cvičení z kategorie Sport?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Aerobní cvičení? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Aerobní cvičení se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: terminologie, co to je, formulace, názvosloví, odborné názvosloví, sport, co je to Aerobní cvičení?, Aerobní cvičení, co znamená, informace, heslo, pojem, význam, lexikon, význam slova, sport, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Aerobní cvičení je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aerobní cvičení?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Aerobní cvičení (z řeckého aer = vzduch) je taková pohybová aktivita, kdy práce svalů a metabolické procesy v nich, probíhají za přítomnosti kyslíku. Aerobní cvičení je jakékoliv cvičení prováděné střední intenzitou po delší čas se zvýšenou tepovou frekvencí. Během takového cvičení je kyslík využíván k přeměně tuků a glukosy k produkci adenosintrifosfátu neboli ATP, což je základní zdroj energie pro buňky. Tělo primárně používá k výrobě ATP glykogen, avšak při déle trvajícím výkonu začne tělo používat tukové zásoby. Tohoto efektu se využívá při hubnutí. Konečným produktem aerobních procesů je oxid uhličitý a voda.
Opakem aerobního cvičení je anaerobní cvičení, což je cvičení za nedostatečného přísunu kyslíku. Jde o velké výkony během krátké doby, např. sprint.

Více informací o pojmu Aerobní cvičení lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aerobní cvičení ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Aerobní cvičení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Aerobní cvičení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Aerobní cvičení ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Aerobní cvičení ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Aerobní cvičení na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aerobní cvičení například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aerobní cvičení? resp. jaká je definice slova Aerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Aerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Helena Fibingerová? Znáte a víte kdo je Barbora Munzarová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.