Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Aerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je to Aerobní cvičení? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aerobní cvičení?

Aerobní cvičení je název pro aktivitu, při níž za přítomnosti kyslíku pracují svaly a probíhají metabolické procesy. Toto cvičení je střední intenzity a je potřeba cvičit delší dobu při zvýšené tepové frekvenci. Při aerobním cvičení se spalují rychleji tuky, takže čím delší je cvičení, tím více tuků se spálí. K tomu však dochází až po 30 minutách cvičení. Organizmus nejdříve používá jako zdroj energie cukry, kterých však není dost. Při jejich nedostatku pak tělo čerpá z tukových zásob. Spotřeba tuků vychází z celkové zdatnosti a vytrénovanosti cvičence.
Při pravidelném aerobním cvičení dochází ke zlepšení výkonnosti kardiovaskulárního systému, tedy oběhové soustavy, srdce nebo plic. Aerobní cvičení je výborným krokem k lepšímu zdravotnímu stavu, přínosem je zlepšení krevního tlaku, snížení cholesterolu, snížená rizika srdečních onemocnění, navýšení výkonu plic i srdce, menší obsah tuku v těle.


Co je to Aerobní cvičení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Aerobní cvičení z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Aerobní cvičení s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Aerobní cvičení se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, termín, odborný výraz, význam slova, lexikon, slovník, co je to Aerobní cvičení?, popis, terminus technicus, pojem, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, názvosloví, definice, definice pojmu, informace


Pojem Aerobní cvičení je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aerobní cvičení? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aerobní cvičení (z řeckého aer = vzduch) je taková pohybová aktivita, kdy práce svalů a metabolické procesy v nich, probíhají za přítomnosti kyslíku. Aerobní cvičení je jakékoliv cvičení prováděné střední intenzitou po delší čas se zvýšenou tepovou frekvencí. Během takového cvičení je kyslík využíván k přeměně tuků a glukosy k produkci adenosintrifosfátu neboli ATP, což je základní zdroj energie pro buňky. Tělo primárně používá k výrobě ATP glykogen, avšak při déle trvajícím výkonu začne tělo používat tukové zásoby. Tohoto efektu se využívá při hubnutí. Konečným produktem aerobních procesů je oxid uhličitý a voda.
Opakem aerobního cvičení je anaerobní cvičení, což je cvičení za nedostatečného přísunu kyslíku. Jde o velké výkony během krátké doby, např. sprint.

Další informační zdroje o slovu Aerobní cvičení

Najít heslo Aerobní cvičení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Aerobní cvičení na Youtube

Vyhledat pojem Aerobní cvičení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Aerobní cvičení ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Aerobní cvičení na Google.cz

Najít termín Aerobní cvičení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aerobní cvičení například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Aerobní cvičení? resp. co vlastně znamená slovo Aerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Aerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Michael Douglas? Znáte a víte kdo je Maurizio Gucci? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.