Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Aerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je to Aerobní cvičení? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aerobní cvičení?

Aerobní cvičení je název pro aktivitu, při níž za přítomnosti kyslíku pracují svaly a probíhají metabolické procesy. Toto cvičení je střední intenzity a je potřeba cvičit delší dobu při zvýšené tepové frekvenci. Při aerobním cvičení se spalují rychleji tuky, takže čím delší je cvičení, tím více tuků se spálí. K tomu však dochází až po 30 minutách cvičení. Organizmus nejdříve používá jako zdroj energie cukry, kterých však není dost. Při jejich nedostatku pak tělo čerpá z tukových zásob. Spotřeba tuků vychází z celkové zdatnosti a vytrénovanosti cvičence.
Při pravidelném aerobním cvičení dochází ke zlepšení výkonnosti kardiovaskulárního systému, tedy oběhové soustavy, srdce nebo plic. Aerobní cvičení je výborným krokem k lepšímu zdravotnímu stavu, přínosem je zlepšení krevního tlaku, snížení cholesterolu, snížená rizika srdečních onemocnění, navýšení výkonu plic i srdce, menší obsah tuku v těle.


Co je to Aerobní cvičení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Aerobní cvičení z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Aerobní cvičení je v kategorii sport

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, synonymum, formulace, termín, popis, význam slova, slovník, význam, co znamená, terminologie, terminus technicus, slovo, sport, co to je, sport, odborné názvosloví


Pojem Aerobní cvičení je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aerobní cvičení? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Aerobní cvičení (z řeckého aer = vzduch) je taková pohybová aktivita, kdy práce svalů a metabolické procesy v nich, probíhají za přítomnosti kyslíku. Aerobní cvičení je jakékoliv cvičení prováděné střední intenzitou po delší čas se zvýšenou tepovou frekvencí. Během takového cvičení je kyslík využíván k přeměně tuků a glukosy k produkci adenosintrifosfátu neboli ATP, což je základní zdroj energie pro buňky. Tělo primárně používá k výrobě ATP glykogen, avšak při déle trvajícím výkonu začne tělo používat tukové zásoby. Tohoto efektu se využívá při hubnutí. Konečným produktem aerobních procesů je oxid uhličitý a voda.
Opakem aerobního cvičení je anaerobní cvičení, což je cvičení za nedostatečného přísunu kyslíku. Jde o velké výkony během krátké doby, např. sprint.

Jiné informační zdroje o pojmu Aerobní cvičení

Zkusit najít heslo Aerobní cvičení ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Aerobní cvičení na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aerobní cvičení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aerobní cvičení ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Aerobní cvičení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Aerobní cvičení ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aerobní cvičení například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Aerobní cvičení? resp. co je to Aerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Aerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Lukáš Nečesaný? Znáte a víte kdo je Truhlář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.