Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aerobní cvičení. Co znamená pojem Aerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je Aerobní cvičení?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aerobní cvičení?

Aerobní cvičení je název pro aktivitu, při níž za přítomnosti kyslíku pracují svaly a probíhají metabolické procesy. Toto cvičení je střední intenzity a je potřeba cvičit delší dobu při zvýšené tepové frekvenci. Při aerobním cvičení se spalují rychleji tuky, takže čím delší je cvičení, tím více tuků se spálí. K tomu však dochází až po 30 minutách cvičení. Organizmus nejdříve používá jako zdroj energie cukry, kterých však není dost. Při jejich nedostatku pak tělo čerpá z tukových zásob. Spotřeba tuků vychází z celkové zdatnosti a vytrénovanosti cvičence.
Při pravidelném aerobním cvičení dochází ke zlepšení výkonnosti kardiovaskulárního systému, tedy oběhové soustavy, srdce nebo plic. Aerobní cvičení je výborným krokem k lepšímu zdravotnímu stavu, přínosem je zlepšení krevního tlaku, snížení cholesterolu, snížená rizika srdečních onemocnění, navýšení výkonu plic i srdce, menší obsah tuku v těle.


Co je to Aerobní cvičení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aerobní cvičení. Co znamená pojem Aerobní cvičení z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Aerobní cvičení? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Aerobní cvičení se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: informace, terminus technicus, přesný význam, slovník, synonymum, názvosloví, sport, vysvětlení, odborný výraz, sport, význam, co to je, definice, odborné názvosloví, co je to Aerobní cvičení?, lexikon, definice pojmu, pojem


Pojem Aerobní cvičení je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aerobní cvičení? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aerobní cvičení (z řeckého aer = vzduch) je taková pohybová aktivita, kdy práce svalů a metabolické procesy v nich, probíhají za přítomnosti kyslíku. Aerobní cvičení je jakékoliv cvičení prováděné střední intenzitou po delší čas se zvýšenou tepovou frekvencí. Během takového cvičení je kyslík využíván k přeměně tuků a glukosy k produkci adenosintrifosfátu neboli ATP, což je základní zdroj energie pro buňky. Tělo primárně používá k výrobě ATP glykogen, avšak při déle trvajícím výkonu začne tělo používat tukové zásoby. Tohoto efektu se využívá při hubnutí. Konečným produktem aerobních procesů je oxid uhličitý a voda.
Opakem aerobního cvičení je anaerobní cvičení, což je cvičení za nedostatečného přísunu kyslíku. Jde o velké výkony během krátké doby, např. sprint.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Aerobní cvičení ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Aerobní cvičení ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Aerobní cvičení ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Aerobní cvičení na Youtube

Vyhledat termín Aerobní cvičení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Aerobní cvičení ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aerobní cvičení například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená Aerobní cvičení? resp. co označuje slovo Aerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Aerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Jaroslava Kretschmerová? Znáte a víte kdo je Adrian Jastraban? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Aerobní cvičení i jinde než v sekci než v sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, puk na hokej, aerobní cvičení, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.