Co je to?
Definice výrazu Watt. Co znamená odborný pojem Watt z kategorie Fyzika?

Co to je Watt? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Watt

Watt je fyzikální jednotka výkonu. Nese jméno významného skotského mechanika a vynálezce Jamese Watta. Tento fyzik samouk se proslavil zvláště objevy a zlepšeními u parních strojů. Výkon 1 wattu je definován jako práce 1 joulu za 1 sekundu.
Tento výkon slouží pro rovnoměrné svislé zvednutí tělesa o tíze 1 newton rychlostí 1 metru za sekundu. Při elektrickém výkonu představuje 1 watt stejnosměrný proud 1 ampér za ubývajícího napětí 1 volt.


Co je to Watt? Význam slova, termín, Definice výrazu Watt. Co znamená odborný pojem Watt z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Watt? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Watt je v sekci Fyzika

Klíčová slova: informace, popis, slovo, názvosloví, formulace, termín, vysvětlení, wiki, co to je, Fyzika, lexikon, přesný význam, přesný výraz, Fyzika, odborné názvosloví, definice, Watt, význam pojmu


Pojem Watt je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Watt? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Watt, W je hlavní jednotka výkonu v SI. Jednotka je pojmenována podle skotského inženýra Jamese Watta.
1 watt je výkon, při němž se vykoná práce 1 joulu za 1 sekundu. Jedná se o výkon potřebný například pro zvedání tělesa o tíze 1 newton (tj. tělesa o hmotnosti přibližně 101,97 gramů v normálním tíhovém poli ve vakuu) rovnoměrně svisle rychlostí 1 metr za sekundu.
Elektrický výkon 1 watt má stejnosměrný proud 1 ampéru při úbytku napětí 1 voltu (to jest, podle Ohmova zákona, na odporu 1 ohmu).

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Watt na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Watt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Watt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Watt ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Watt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Watt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Watt například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Watt? resp. co znamená slovo Watt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Watt, odpověď na dotaz co je to Watt?. Víte např. kdo to je Mažoretka? Znáte a víte kdo je Písmoznalec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.