Co je to?
Definice výrazu Watt. Co znamená odborný pojem Watt z kategorie Fyzika?

Co to je Watt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Watt?

Watt je fyzikální jednotka výkonu. Nese jméno významného skotského mechanika a vynálezce Jamese Watta. Tento fyzik samouk se proslavil zvláště objevy a zlepšeními u parních strojů. Výkon 1 wattu je definován jako práce 1 joulu za 1 sekundu.
Tento výkon slouží pro rovnoměrné svislé zvednutí tělesa o tíze 1 newton rychlostí 1 metru za sekundu. Při elektrickém výkonu představuje 1 watt stejnosměrný proud 1 ampér za ubývajícího napětí 1 volt.


Co je to Watt? Význam slova, termín, Definice výrazu Watt. Co znamená odborný pojem Watt z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Watt s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Watt patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, vysvětlení, slovo, Fyzika, popis, co je to Watt?, lexikon, synonymum, definice, heslo, terminus technicus, Watt, pojem, termín, informace, odborný výraz, Fyzika


Pojem Watt je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Watt? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Watt, W je hlavní jednotka výkonu v SI. Jednotka je pojmenována podle skotského inženýra Jamese Watta.
1 watt je výkon, při němž se vykoná práce 1 joulu za 1 sekundu. Jedná se o výkon potřebný například pro zvedání tělesa o tíze 1 newton (tj. tělesa o hmotnosti přibližně 101,97 gramů v normálním tíhovém poli ve vakuu) rovnoměrně svisle rychlostí 1 metr za sekundu.
Elektrický výkon 1 watt má stejnosměrný proud 1 ampéru při úbytku napětí 1 voltu (to jest, podle Ohmova zákona, na odporu 1 ohmu).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Watt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Watt ve Wikimedia Commons

Najít heslo Watt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Watt na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Watt ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Watt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Watt například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Watt? resp. co přesně označuje termín Watt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Watt, odpověď na dotaz co je to Watt?. Víte např. kdo to je Lenka Filipová? Znáte a víte kdo je Obchodní referent? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.