Co je to?
Definice odborného termínu, slova Watt. Co znamená pojem Watt z kategorie Fyzika?

Co je to Watt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Watt?

Watt je fyzikální jednotka výkonu. Nese jméno významného skotského mechanika a vynálezce Jamese Watta. Tento fyzik samouk se proslavil zvláště objevy a zlepšeními u parních strojů. Výkon 1 wattu je definován jako práce 1 joulu za 1 sekundu.
Tento výkon slouží pro rovnoměrné svislé zvednutí tělesa o tíze 1 newton rychlostí 1 metru za sekundu. Při elektrickém výkonu představuje 1 watt stejnosměrný proud 1 ampér za ubývajícího napětí 1 volt.


Co je to Watt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Watt. Co znamená pojem Watt z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Watt je v sekci fyzika

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, fyzika, význam, fyzika, formulace, význam pojmu, definice, Watt, lexikon, slovo, definice pojmu, terminus technicus, wiki, názvosloví, co znamená, slovník, terminologie


Pojem Watt je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Watt? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Watt, W je hlavní jednotka výkonu v SI. Jednotka je pojmenována podle skotského inženýra Jamese Watta.
1 watt je výkon, při němž se vykoná práce 1 joulu za 1 sekundu. Jedná se o výkon potřebný například pro zvedání tělesa o tíze 1 newton (tj. tělesa o hmotnosti přibližně 101,97 gramů v normálním tíhovém poli ve vakuu) rovnoměrně svisle rychlostí 1 metr za sekundu.
Elektrický výkon 1 watt má stejnosměrný proud 1 ampéru při úbytku napětí 1 voltu (to jest, podle Ohmova zákona, na odporu 1 ohmu).

Další informační zdroje o slovu Watt

Vyhledat pojem Watt ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Watt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Watt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Watt ve Wikislovníku

Najít výraz Watt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Watt ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Watt například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Watt? resp. jaký je význam slova Watt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Watt, odpověď na dotaz co je to Watt?. Víte např. kdo to je Leonhard Euler? Znáte a víte kdo je Viktor Preiss? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Watt v jiné sekci než fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.