Co je to?
Definice výrazu Watt. Co znamená odborný pojem Watt z kategorie Fyzika?

Co to je Watt? Význam slova

Co znamená termín Watt? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Watt je fyzikální jednotka výkonu. Nese jméno významného skotského mechanika a vynálezce Jamese Watta. Tento fyzik samouk se proslavil zvláště objevy a zlepšeními u parních strojů. Výkon 1 wattu je definován jako práce 1 joulu za 1 sekundu.
Tento výkon slouží pro rovnoměrné svislé zvednutí tělesa o tíze 1 newton rychlostí 1 metru za sekundu. Při elektrickém výkonu představuje 1 watt stejnosměrný proud 1 ampér za ubývajícího napětí 1 volt.


Co je to Watt? Význam slova, termín, Definice výrazu Watt. Co znamená odborný pojem Watt z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Watt sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Watt patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: wiki, co to je, heslo, význam slova, přesný význam, vysvětlení, pojem, terminologie, Watt, slovník, definice, popis, odborné názvosloví, definice pojmu, termín, Fyzika, význam, synonymum


Pojem Watt je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Watt můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Watt, W je hlavní jednotka výkonu v SI. Jednotka je pojmenována podle skotského inženýra Jamese Watta.
1 watt je výkon, při němž se vykoná práce 1 joulu za 1 sekundu. Jedná se o výkon potřebný například pro zvedání tělesa o tíze 1 newton (tj. tělesa o hmotnosti přibližně 101,97 gramů v normálním tíhovém poli ve vakuu) rovnoměrně svisle rychlostí 1 metr za sekundu.
Elektrický výkon 1 watt má stejnosměrný proud 1 ampéru při úbytku napětí 1 voltu (to jest, podle Ohmova zákona, na odporu 1 ohmu).

Další informační zdroje o slovu Watt

Vyhledat pojem Watt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Watt ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Watt na Google.cz

Vyhledat termín Watt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Watt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Watt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Watt například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Watt? resp. co přesně znamená slovo Watt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Watt, odpověď na dotaz co je to Watt?. Víte např. kdo to je Copywriter? Znáte a víte kdo je Písmoznalec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.