Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Udržitelný rozvoj. Co znamená pojem Udržitelný rozvoj z kategorie Příroda?

Co to je Udržitelný rozvoj? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Udržitelný rozvoj

Udržitelný rozvoj je jednou z možností vývoje společnosti, založený na vyrovnání ekonomického a společenského pokroku s šetrným přístupem k životnímu prostředí. Udržitelný rozvoj se snaží dosáhnout pokroku tak, aby se zachovalo životní prostředí v co nejméně narušeném stavu, aby se z něj mohly radovat i budoucí generace.
Jde o přežití člověka v co nejpříznivějších podmínkách i prostředí, o harmonii člověka i přírody.


Co je to Udržitelný rozvoj? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Udržitelný rozvoj. Co znamená pojem Udržitelný rozvoj z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Udržitelný rozvoj s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Udržitelný rozvoj je v kategorii Příroda

Klíčová slova: popis, co to je, odborný výraz, formulace, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, definice pojmu, Příroda, wiki, význam slova, lexikon, Příroda, informace, termín, terminus technicus, význam, synonymum


Pojem Udržitelný rozvoj je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Udržitelný rozvoj píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Udržitelný rozvoj (anglicky: Sustainable development) je způsob rozvoje lidské společnosti, který uvádí v soulad hospodářský a společenský pokrok s plnohodnotným zachováním životního prostředí. Mezi hlavní cíle udržitelného rozvoje patří zachování životního prostředí budoucím generacím, v co nejméně pozměněné podobě, z hospodářského hlediska je hlavní snahou vytvářet svět bez konzumu, tedy vytvářet čím dál kvalitnější produkty, které umožní trvalý blahobyt, a v sociální oblasti jde o podporu komunitního života a tvořit sociální stát směřující k sociálnímu welfare. Udržitelný rozvoj je tedy postaven na sociálním, ekonomickém a environmentálním pilíři, jimž by měl být věnován stejný podíl. V současné době se chybně spojuje udržitelný rozvoji pouze s environmentálním pilířem. Zároveň jak environmentální, tak sociální pilíř bohužel dosud zůstávají upozaděny kvůli hospodářskému rozvoji.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Udržitelný rozvoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Udržitelný rozvoj na Youtube

Hledat termín Udržitelný rozvoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Udržitelný rozvoj ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Udržitelný rozvoj na Google.cz

Hledat slovo Udržitelný rozvoj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Udržitelný rozvoj například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Udržitelný rozvoj? resp. co znamená výraz Udržitelný rozvoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Udržitelný rozvoj, odpověď na dotaz co je to Udržitelný rozvoj?. Víte např. kdo to je Prelát? Znáte a víte kdo je Hamoun? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.