Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Udržitelný rozvoj. Co znamená pojem Udržitelný rozvoj z kategorie Příroda?

Co to je Udržitelný rozvoj? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Udržitelný rozvoj

Udržitelný rozvoj je jednou z možností vývoje společnosti, založený na vyrovnání ekonomického a společenského pokroku s šetrným přístupem k životnímu prostředí. Udržitelný rozvoj se snaží dosáhnout pokroku tak, aby se zachovalo životní prostředí v co nejméně narušeném stavu, aby se z něj mohly radovat i budoucí generace.
Jde o přežití člověka v co nejpříznivějších podmínkách i prostředí, o harmonii člověka i přírody.


Co je to Udržitelný rozvoj? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Udržitelný rozvoj. Co znamená pojem Udržitelný rozvoj z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Udržitelný rozvoj sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Udržitelný rozvoj je v kategorii Příroda

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, názvosloví, Udržitelný rozvoj, význam, synonymum, odborný výraz, co znamená, definice, význam slova, slovo, Příroda, heslo, vysvětlení, slovník, lexikon, formulace, Příroda


Pojem Udržitelný rozvoj je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Udržitelný rozvoj?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Udržitelný rozvoj (anglicky: Sustainable development) je způsob rozvoje lidské společnosti, který uvádí v soulad hospodářský a společenský pokrok s plnohodnotným zachováním životního prostředí. Mezi hlavní cíle udržitelného rozvoje patří zachování životního prostředí budoucím generacím, v co nejméně pozměněné podobě, z hospodářského hlediska je hlavní snahou vytvářet svět bez konzumu, tedy vytvářet čím dál kvalitnější produkty, které umožní trvalý blahobyt, a v sociální oblasti jde o podporu komunitního života a tvořit sociální stát směřující k sociálnímu welfare. Udržitelný rozvoj je tedy postaven na sociálním, ekonomickém a environmentálním pilíři, jimž by měl být věnován stejný podíl. V současné době se chybně spojuje udržitelný rozvoji pouze s environmentálním pilířem. Zároveň jak environmentální, tak sociální pilíř bohužel dosud zůstávají upozaděny kvůli hospodářskému rozvoji.

Jiné informační zdroje o pojmu Udržitelný rozvoj

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Udržitelný rozvoj ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Udržitelný rozvoj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Udržitelný rozvoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Udržitelný rozvoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Udržitelný rozvoj ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Udržitelný rozvoj na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Udržitelný rozvoj například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Udržitelný rozvoj? resp. co znamená výraz Udržitelný rozvoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Udržitelný rozvoj, odpověď na dotaz co je to Udržitelný rozvoj?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Soudkyně Barbara? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.