Co je to?
Výraz, termín, definice slova Udržitelný rozvoj. Co znamená odborný pojem Udržitelný rozvoj z kategorie Příroda?

Co je Udržitelný rozvoj? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Udržitelný rozvoj

Udržitelný rozvoj je jednou z možností vývoje společnosti, založený na vyrovnání ekonomického a společenského pokroku s šetrným přístupem k životnímu prostředí. Udržitelný rozvoj se snaží dosáhnout pokroku tak, aby se zachovalo životní prostředí v co nejméně narušeném stavu, aby se z něj mohly radovat i budoucí generace.
Jde o přežití člověka v co nejpříznivějších podmínkách i prostředí, o harmonii člověka i přírody.


Co je to Udržitelný rozvoj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Udržitelný rozvoj. Co znamená odborný pojem Udržitelný rozvoj z kategorie Příroda?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Udržitelný rozvoj můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Udržitelný rozvoj je v kategorii příroda

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, lexikon, Udržitelný rozvoj, odborný výraz, terminologie, terminus technicus, termín, přesný výraz, co znamená, slovník, formulace, vysvětlení, informace, heslo, význam pojmu, definice, příroda


Pojem Udržitelný rozvoj je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Udržitelný rozvoj?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Udržitelný rozvoj (anglicky: Sustainable development) je způsob rozvoje lidské společnosti, který uvádí v soulad hospodářský a společenský pokrok s plnohodnotným zachováním životního prostředí. Mezi hlavní cíle udržitelného rozvoje patří zachování životního prostředí budoucím generacím, v co nejméně pozměněné podobě, z hospodářského hlediska je hlavní snahou vytvářet svět bez konzumu, tedy vytvářet čím dál kvalitnější produkty, které umožní trvalý blahobyt, a v sociální oblasti jde o podporu komunitního života a tvořit sociální stát směřující k sociálnímu welfare. Udržitelný rozvoj je tedy postaven na sociálním, ekonomickém a environmentálním pilíři, jimž by měl být věnován stejný podíl. V současné době se chybně spojuje udržitelný rozvoji pouze s environmentálním pilířem. Zároveň jak environmentální, tak sociální pilíř bohužel dosud zůstávají upozaděny kvůli hospodářskému rozvoji.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Udržitelný rozvoj ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Udržitelný rozvoj ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Udržitelný rozvoj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Udržitelný rozvoj na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Udržitelný rozvoj ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Udržitelný rozvoj na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Udržitelný rozvoj například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Udržitelný rozvoj? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Udržitelný rozvoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Udržitelný rozvoj, odpověď na dotaz co je to Udržitelný rozvoj?. Víte např. kdo to je Docent? Znáte a víte kdo je Štefan Margita? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Udržitelný rozvoj hledat i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.