Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Udržitelný rozvoj. Co znamená pojem Udržitelný rozvoj z kategorie Příroda?

Co to je Udržitelný rozvoj? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Udržitelný rozvoj

Udržitelný rozvoj je jednou z možností vývoje společnosti, založený na vyrovnání ekonomického a společenského pokroku s šetrným přístupem k životnímu prostředí. Udržitelný rozvoj se snaží dosáhnout pokroku tak, aby se zachovalo životní prostředí v co nejméně narušeném stavu, aby se z něj mohly radovat i budoucí generace.
Jde o přežití člověka v co nejpříznivějších podmínkách i prostředí, o harmonii člověka i přírody.


Co je to Udržitelný rozvoj? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Udržitelný rozvoj. Co znamená pojem Udržitelný rozvoj z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Udržitelný rozvoj se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: co znamená, heslo, Udržitelný rozvoj, termín, formulace, Příroda, názvosloví, Příroda, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, terminologie, wiki, přesný výraz, co je to Udržitelný rozvoj?, lexikon, vysvětlení, synonymum


Pojem Udržitelný rozvoj je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Udržitelný rozvoj? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Udržitelný rozvoj (anglicky: Sustainable development) je způsob rozvoje lidské společnosti, který uvádí v soulad hospodářský a společenský pokrok s plnohodnotným zachováním životního prostředí. Mezi hlavní cíle udržitelného rozvoje patří zachování životního prostředí budoucím generacím, v co nejméně pozměněné podobě, z hospodářského hlediska je hlavní snahou vytvářet svět bez konzumu, tedy vytvářet čím dál kvalitnější produkty, které umožní trvalý blahobyt, a v sociální oblasti jde o podporu komunitního života a tvořit sociální stát směřující k sociálnímu welfare. Udržitelný rozvoj je tedy postaven na sociálním, ekonomickém a environmentálním pilíři, jimž by měl být věnován stejný podíl. V současné době se chybně spojuje udržitelný rozvoji pouze s environmentálním pilířem. Zároveň jak environmentální, tak sociální pilíř bohužel dosud zůstávají upozaděny kvůli hospodářskému rozvoji.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Udržitelný rozvoj ve Wikizdrojích

Najít termín Udržitelný rozvoj ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Udržitelný rozvoj na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Udržitelný rozvoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Udržitelný rozvoj ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Udržitelný rozvoj na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Udržitelný rozvoj například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Udržitelný rozvoj? resp. co znamená slovo Udržitelný rozvoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Udržitelný rozvoj, odpověď na dotaz co je to Udržitelný rozvoj?. Víte např. kdo to je Hydrolog? Znáte a víte kdo je Primátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Udržitelný rozvoj v jiné sekci než Příroda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.