Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Agility. Co znamená pojem Agility z kategorie Sport?

Co to je Agility? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Agility?

Agility znamená v překladu hbitost. Jedná se o pojem z angličtiny, který označuje sportování se psy. Agility je možno přirovnat ke koňskému parkuru. Základem agility je spolupráce člověka a psa a koordinace. Tomuto sportu se může věnovat každý zájemce s jakýmkoli psem. Určitá plemena jsou pro agility vhodnější, např. border kolie, sheltie, pudli a podobně v agility vynikají.
V agility je mnoho možností k soutěžení, an vrcholová mistrovství - mistrovství světa- však smějí jen psi, kteří mají průkaz původu. Základem agility je proběhnout trať s překážkami za určitý čas, v přesném pořadí překážet a s co nejmenším počtem chyb. Závodní tým tvoří pes a jeho psovod.


Co je to Agility? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Agility. Co znamená pojem Agility z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Agility? Pak se o ní podělte s ostatními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Agility patří do sekce sport

Klíčová slova: lexikon, definice, odborné názvosloví, terminus technicus, heslo, pojem, termín, význam slova, přesný význam, definice pojmu, popis, synonymum, co je to Agility?, Agility, wiki, co znamená, odborný výraz, sport


Pojem Agility je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Agility můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Agility (anglicky hbitost) je sport se psy podobný koňskému parkuru. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii a jedná se o sport, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Jednotlivé dráhy se liší.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít Agility ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Agility ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Agility ve Wikizdrojích

Hledat termín Agility ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Agility na Google.cz

Hledat videa s názvem Agility na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Agility například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Agility? resp. co vlastně znamená slovo Agility? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agility, odpověď na dotaz co je to Agility?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Alena Šeredová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.