Co je to?
Definice odborného termínu, slova Agility. Co znamená pojem Agility z kategorie Sport?

Co je to Agility? Význam slova

Co znamená termín Agility? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Agility znamená v překladu hbitost. Jedná se o pojem z angličtiny, který označuje sportování se psy. Agility je možno přirovnat ke koňskému parkuru. Základem agility je spolupráce člověka a psa a koordinace. Tomuto sportu se může věnovat každý zájemce s jakýmkoli psem. Určitá plemena jsou pro agility vhodnější, např. border kolie, sheltie, pudli a podobně v agility vynikají.
V agility je mnoho možností k soutěžení, an vrcholová mistrovství - mistrovství světa- však smějí jen psi, kteří mají průkaz původu. Základem agility je proběhnout trať s překážkami za určitý čas, v přesném pořadí překážet a s co nejmenším počtem chyb. Závodní tým tvoří pes a jeho psovod.


Co je to Agility? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Agility. Co znamená pojem Agility z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Agility se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: Agility, slovo, formulace, vysvětlení, wiki, přesný výraz, informace, Sport, co to je, co je to Agility?, heslo, co znamená, odborný výraz, terminologie, synonymum, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Agility je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Agility?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agility (anglicky hbitost) je sport se psy podobný koňskému parkuru. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii a jedná se o sport, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Jednotlivé dráhy se liší.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Agility ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Agility ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agility ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Agility na Google.cz

Hledat výraz Agility ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Agility ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Agility například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Agility? resp. co vlastně znamená slovo Agility? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agility, odpověď na dotaz co je to Agility?. Víte např. kdo to je Woody Allen? Znáte a víte kdo je Zoufalec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Agility v jiné sekci než Sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.