Co je to?
Definice odborného termínu, slova Agility. Co znamená pojem Agility z kategorie Sport?

Co je to Agility? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Agility

Agility znamená v překladu hbitost. Jedná se o pojem z angličtiny, který označuje sportování se psy. Agility je možno přirovnat ke koňskému parkuru. Základem agility je spolupráce člověka a psa a koordinace. Tomuto sportu se může věnovat každý zájemce s jakýmkoli psem. Určitá plemena jsou pro agility vhodnější, např. border kolie, sheltie, pudli a podobně v agility vynikají.
V agility je mnoho možností k soutěžení, an vrcholová mistrovství - mistrovství světa- však smějí jen psi, kteří mají průkaz původu. Základem agility je proběhnout trať s překážkami za určitý čas, v přesném pořadí překážet a s co nejmenším počtem chyb. Závodní tým tvoří pes a jeho psovod.


Co je to Agility? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Agility. Co znamená pojem Agility z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Agility? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Agility patří do sekce Sport

Klíčová slova: význam, informace, odborné názvosloví, přesný význam, slovo, slovník, termín, Sport, definice, terminologie, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, synonymum, Sport, odborný výraz, heslo, názvosloví


Pojem Agility je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Agility?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Agility (anglicky hbitost) je sport se psy podobný koňskému parkuru. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii a jedná se o sport, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Jednotlivé dráhy se liší.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Agility ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Agility ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agility ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agility ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Agility ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Agility na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agility například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Agility? resp. co znamená slovo Agility? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agility, odpověď na dotaz co je to Agility?. Víte např. kdo to je Jiří Maštálka? Znáte a víte kdo je Zoufalec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.