Co je to?
Definice odborného termínu, slova Agility. Co znamená pojem Agility z kategorie Sport?

Co je to Agility? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Agility

Agility znamená v překladu hbitost. Jedná se o pojem z angličtiny, který označuje sportování se psy. Agility je možno přirovnat ke koňskému parkuru. Základem agility je spolupráce člověka a psa a koordinace. Tomuto sportu se může věnovat každý zájemce s jakýmkoli psem. Určitá plemena jsou pro agility vhodnější, např. border kolie, sheltie, pudli a podobně v agility vynikají.
V agility je mnoho možností k soutěžení, an vrcholová mistrovství - mistrovství světa- však smějí jen psi, kteří mají průkaz původu. Základem agility je proběhnout trať s překážkami za určitý čas, v přesném pořadí překážet a s co nejmenším počtem chyb. Závodní tým tvoří pes a jeho psovod.


Co je to Agility? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Agility. Co znamená pojem Agility z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Agility s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Agility je v kategorii Sport

Klíčová slova: informace, formulace, vysvětlení, Sport, definice, slovník, heslo, pojem, co znamená, popis, názvosloví, co to je, přesný význam, Agility, Sport, terminus technicus, odborný výraz, význam slova


Pojem Agility je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Agility? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Agility (anglicky hbitost) je sport se psy podobný koňskému parkuru. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii a jedná se o sport, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas. Jednotlivé dráhy se liší.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Agility ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Agility ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Agility ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Agility na Google.cz

Hledat heslo Agility ve Wikislovníku

Najít termín Agility ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Agility například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Agility? resp. co se přesně ukrývá za slovem Agility? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agility, odpověď na dotaz co je to Agility?. Víte např. kdo to je Karel Zich? Znáte a víte kdo je Nestyda? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.