Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aerosol. Co znamená slovo Aerosol z kategorie Fyzika?

Co je Aerosol?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aerosol?

Aerosol je název, kterým se označuje směs menších kapalných či pevných částic ve vzduchu nebo v některém plynu. Pokud má aerosol přírodní původ, bývá označován jako kouř, dým nebo mlha. Aerosol je tvořen částicemi poletujícími ve vzduchu. Těmi může být například prach, plísně nebo pyl a podobně. Pokud je v ovzduší obsaženo více aerosolu, dochází ke snížení viditelnosti a znečišťuje se životní prostředí. Častěji se však vyskytují aerosoly, které byly vyrobeny a využívají se v různých odvětvích průmyslu, zvláště pak v kosmetice. Zde jde o přípravky, které se nacházejí v kovových nádobách. Ty obsahují stlačený hnací plyn. Nádobu pod tlakem udržuje ventil, který také odpovídá za dávkování náplně.
Tyto rozprašovače se využívají u laků, deodorantů, čističů či barev. V oblasti potravin se s aerosolem setkáváme třeba u šlehaček nebo olejů ve spreji. Velkou předností aerosolu je možnost přeného dávkování, dlouhá trvanlivost a čistota. Záporem je hořlavost a zařazení nádobek k nebezpečným obalům. Aerosol byl znám již dříve, ale patentován byl až v roce 1926 a později ještě v roce 1943. První masově vyráběné aerosolové spreje byly spreje proti komárům.


Co je to Aerosol? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aerosol. Co znamená slovo Aerosol z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Aerosol patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: lexikon, definice, termín, význam slova, přesný výraz, fyzika, co znamená, synonymum, terminus technicus, význam pojmu, popis, formulace, heslo, informace, vysvětlení, názvosloví, co je to Aerosol?, co to je


Pojem Aerosol je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aerosol? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aerosol (zkratka z anglického „aero-solution“) je heterogenní směs malých pevných nebo kapalných částic v plynu. První případ se také označuje jako dým, druhý jako mlha. Rozptýlené částice mají velikost od 10 nm do 10 μm, což odpovídá shlukům několika molekul až částicím tak hmotným, že už nemohou snadno poletovat v atmosféře. Pevné nebo kapalné částice menší než 1 μm jsou typicky vytvářeny vlivem člověka na životní prostředí.
Malé množství kapalného aerosolu v atmosféře vytváří opar, větší množství pak omezuje viditelnost pod 1 km a nazývá se mlha. Větší množství aerosolu v atmosféře vede ke snížení viditelnosti a je jedním z nejnepříjemnějších znečišťovatelů životního prostředí. Velké množství aerosolu se dostává do ovzduší během sopečné činnosti, kdy může být vynesen až do stratosféry, během lesních požárů, po dopadu mimozemského tělesa, či při jaderné válce. Jeho velké množství v atmosféře může způsobit ochlazení či oteplení planety a následný nástup doby ledové. Aerosoly mají na zimní počasí větší vliv než skleníkové plyny.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Aerosol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Aerosol ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Aerosol na Google.cz

Hledat termín Aerosol ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Aerosol ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aerosol ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aerosol například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Aerosol? resp. co znamená Aerosol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aerosol, odpověď na dotaz co je to Aerosol?. Víte např. kdo to je Belinda Bencicová? Znáte a víte kdo je Ladislav Vízek? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.