Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aerosol. Co znamená pojem Aerosol z kategorie Fyzika?

Co je to Aerosol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aerosol?

Aerosol je název, kterým se označuje směs menších kapalných či pevných částic ve vzduchu nebo v některém plynu. Pokud má aerosol přírodní původ, bývá označován jako kouř, dým nebo mlha. Aerosol je tvořen částicemi poletujícími ve vzduchu. Těmi může být například prach, plísně nebo pyl a podobně. Pokud je v ovzduší obsaženo více aerosolu, dochází ke snížení viditelnosti a znečišťuje se životní prostředí. Častěji se však vyskytují aerosoly, které byly vyrobeny a využívají se v různých odvětvích průmyslu, zvláště pak v kosmetice. Zde jde o přípravky, které se nacházejí v kovových nádobách. Ty obsahují stlačený hnací plyn. Nádobu pod tlakem udržuje ventil, který také odpovídá za dávkování náplně.
Tyto rozprašovače se využívají u laků, deodorantů, čističů či barev. V oblasti potravin se s aerosolem setkáváme třeba u šlehaček nebo olejů ve spreji. Velkou předností aerosolu je možnost přeného dávkování, dlouhá trvanlivost a čistota. Záporem je hořlavost a zařazení nádobek k nebezpečným obalům. Aerosol byl znám již dříve, ale patentován byl až v roce 1926 a později ještě v roce 1943. První masově vyráběné aerosolové spreje byly spreje proti komárům.


Co je to Aerosol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aerosol. Co znamená pojem Aerosol z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Aerosol) můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Aerosol patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: význam slova, formulace, co to je, wiki, co znamená, fyzika, slovo, synonymum, význam, přesný význam, vysvětlení, informace, terminus technicus, definice, heslo, názvosloví, popis, přesný výraz


Pojem Aerosol je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Aerosol

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aerosol ve Wikimedia Commons

Najít heslo Aerosol ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aerosol na Youtube

Zkusit najít pojem Aerosol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aerosol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Aerosol ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Aerosol například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Aerosol? resp. co se skrývá pod slovem Aerosol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aerosol, odpověď na dotaz co je to Aerosol?. Víte např. kdo to je Vladimír Ráž? Znáte a víte kdo je Jan Kraus? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v fyzika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.