Co je to?
Definice výrazu, termínu Nedaňový výdaj. Co znamená odborný pojem Nedaňový výdaj z kategorie Účetnictví?

Co je Nedaňový výdaj? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nedaňový výdaj?

Nedaňový výdaje takový výdaj, který je zařazen mezi daňově neuznatelné náklady. Jedná se o takové výdaje, které neslouží k zajištění, dosažení nebo udržení zdanitelných příjmů. Ne vždy je zcela jasné, zda jde o nedaňový výdaj. Daňově neuznatelné jsou spolehlivě takové výdaje, které souvisejí s reprezentací firmy, například občerstvení, nealkoholické pití pro zaměstnance, rauty nebo večeře s obchodními partnery, sociální náklady, které jsou nad rámec zákona, nebo některé dary. K nedaňovým výdajům patří také náklady na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku, který se v nákladech neuplatňuje najednou, ale postupně pomocí odpisů.
Podobně jsou na tom ostatní pokuty a penále či tvorba a zúčtování rezerv a opravných položek v provozní činnosti a také finančních rezerv. Platí to i pro neuhrazené pojistné na sociální a zdravotní pojištění, daň nemovitých věcí, smluvní pokuty a úroky z prodlení. Do nedaňových výdajů patří také úroky z prodlení, výdaje pro osobní potřeby poplatníka, technické zhodnocení a další.


Co je to Nedaňový výdaj? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nedaňový výdaj. Co znamená odborný pojem Nedaňový výdaj z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Nedaňový výdaj? Pak se o tuto stránku podělte s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Nedaňový výdaj je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, pojem, slovník, Účetnictví, vysvětlení, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, co znamená, přesný výraz, heslo, co to je, přesný význam, co je to Nedaňový výdaj?, odborné názvosloví, Účetnictví


Pojem Nedaňový výdaj je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Nedaňový výdaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Nedaňový výdaj ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Nedaňový výdaj ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Nedaňový výdaj na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Nedaňový výdaj na Google.cz

Vyhledat heslo Nedaňový výdaj ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nedaňový výdaj například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nedaňový výdaj? resp. co znamená výraz Nedaňový výdaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nedaňový výdaj, odpověď na dotaz co je to Nedaňový výdaj?. Víte např. kdo to je Vojtěch Efler? Znáte a víte kdo je Lenka Šindelářová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.