Co je to?
Definice výrazu Nedaňový výdaj. Co znamená odborný pojem Nedaňový výdaj z kategorie Účetnictví?

Co je Nedaňový výdaj?

Co znamená termín Nedaňový výdaj? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nedaňový výdaje takový výdaj, který je zařazen mezi daňově neuznatelné náklady. Jedná se o takové výdaje, které neslouží k zajištění, dosažení nebo udržení zdanitelných příjmů. Ne vždy je zcela jasné, zda jde o nedaňový výdaj. Daňově neuznatelné jsou spolehlivě takové výdaje, které souvisejí s reprezentací firmy, například občerstvení, nealkoholické pití pro zaměstnance, rauty nebo večeře s obchodními partnery, sociální náklady, které jsou nad rámec zákona, nebo některé dary. K nedaňovým výdajům patří také náklady na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku, který se v nákladech neuplatňuje najednou, ale postupně pomocí odpisů.
Podobně jsou na tom ostatní pokuty a penále či tvorba a zúčtování rezerv a opravných položek v provozní činnosti a také finančních rezerv. Platí to i pro neuhrazené pojistné na sociální a zdravotní pojištění, daň nemovitých věcí, smluvní pokuty a úroky z prodlení. Do nedaňových výdajů patří také úroky z prodlení, výdaje pro osobní potřeby poplatníka, technické zhodnocení a další.


Co je to Nedaňový výdaj? Význam slova, termín, Definice výrazu Nedaňový výdaj. Co znamená odborný pojem Nedaňový výdaj z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Nedaňový výdaj je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, lexikon, Účetnictví, Účetnictví, význam pojmu, slovo, definice, odborný výraz, co to je, Nedaňový výdaj, pojem, informace, popis, odborné názvosloví, přesný význam, formulace, slovník


Pojem Nedaňový výdaj je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Nedaňový výdaj ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nedaňový výdaj ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Nedaňový výdaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Nedaňový výdaj na Google obrázcích

Vyhledat pojem Nedaňový výdaj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Nedaňový výdaj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nedaňový výdaj například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Nedaňový výdaj? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nedaňový výdaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nedaňový výdaj, odpověď na dotaz co je to Nedaňový výdaj?. Víte např. kdo to je Nataša Gollová? Znáte a víte kdo je Václav Lohniský? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, faktury na stole, nedaňový výdaj, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.