Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nedaňový výdaj. Co znamená odborný pojem Nedaňový výdaj z kategorie Účetnictví?

Co je to Nedaňový výdaj? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nedaňový výdaj

Nedaňový výdaje takový výdaj, který je zařazen mezi daňově neuznatelné náklady. Jedná se o takové výdaje, které neslouží k zajištění, dosažení nebo udržení zdanitelných příjmů. Ne vždy je zcela jasné, zda jde o nedaňový výdaj. Daňově neuznatelné jsou spolehlivě takové výdaje, které souvisejí s reprezentací firmy, například občerstvení, nealkoholické pití pro zaměstnance, rauty nebo večeře s obchodními partnery, sociální náklady, které jsou nad rámec zákona, nebo některé dary. K nedaňovým výdajům patří také náklady na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku, který se v nákladech neuplatňuje najednou, ale postupně pomocí odpisů.
Podobně jsou na tom ostatní pokuty a penále či tvorba a zúčtování rezerv a opravných položek v provozní činnosti a také finančních rezerv. Platí to i pro neuhrazené pojistné na sociální a zdravotní pojištění, daň nemovitých věcí, smluvní pokuty a úroky z prodlení. Do nedaňových výdajů patří také úroky z prodlení, výdaje pro osobní potřeby poplatníka, technické zhodnocení a další.


Co je to Nedaňový výdaj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nedaňový výdaj. Co znamená odborný pojem Nedaňový výdaj z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nedaňový výdaj sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Nedaňový výdaj patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: lexikon, heslo, informace, přesný význam, odborný výraz, Účetnictví, slovník, Nedaňový výdaj, co znamená, terminologie, popis, vysvětlení, synonymum, formulace, definice, termín, slovo, význam


Pojem Nedaňový výdaj je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Nedaňový výdaj v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Nedaňový výdaj ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Nedaňový výdaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Nedaňový výdaj ve Wikipedii

Hledat termín Nedaňový výdaj na Google.cz

Zkusit najít termín Nedaňový výdaj ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Nedaňový výdaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nedaňový výdaj například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Nedaňový výdaj? resp. co se skrývá pod slovem Nedaňový výdaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nedaňový výdaj, odpověď na dotaz co je to Nedaňový výdaj?. Víte např. kdo to je Kanye West? Znáte a víte kdo je Sketa? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.