Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nedaňový výdaj. Co znamená odborný pojem Nedaňový výdaj z kategorie Účetnictví?

Co je to Nedaňový výdaj? Význam slova

Co znamená termín Nedaňový výdaj? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nedaňový výdaje takový výdaj, který je zařazen mezi daňově neuznatelné náklady. Jedná se o takové výdaje, které neslouží k zajištění, dosažení nebo udržení zdanitelných příjmů. Ne vždy je zcela jasné, zda jde o nedaňový výdaj. Daňově neuznatelné jsou spolehlivě takové výdaje, které souvisejí s reprezentací firmy, například občerstvení, nealkoholické pití pro zaměstnance, rauty nebo večeře s obchodními partnery, sociální náklady, které jsou nad rámec zákona, nebo některé dary. K nedaňovým výdajům patří také náklady na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku, který se v nákladech neuplatňuje najednou, ale postupně pomocí odpisů.
Podobně jsou na tom ostatní pokuty a penále či tvorba a zúčtování rezerv a opravných položek v provozní činnosti a také finančních rezerv. Platí to i pro neuhrazené pojistné na sociální a zdravotní pojištění, daň nemovitých věcí, smluvní pokuty a úroky z prodlení. Do nedaňových výdajů patří také úroky z prodlení, výdaje pro osobní potřeby poplatníka, technické zhodnocení a další.


Co je to Nedaňový výdaj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nedaňový výdaj. Co znamená odborný pojem Nedaňový výdaj z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nedaňový výdaj? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Nedaňový výdaj je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, význam, definice pojmu, lexikon, wiki, Nedaňový výdaj, slovník, synonymum, formulace, popis, pojem, termín, názvosloví, význam slova, co to je, slovo, přesný význam


Pojem Nedaňový výdaj je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Nedaňový výdaj ve Wikislovníku

Vyhledat termín Nedaňový výdaj ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Nedaňový výdaj na Youtube

Hledat pojem Nedaňový výdaj ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Nedaňový výdaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Nedaňový výdaj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nedaňový výdaj například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Nedaňový výdaj? resp. co vlastně znamená slovo Nedaňový výdaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nedaňový výdaj, odpověď na dotaz co je to Nedaňový výdaj?. Víte např. kdo to je Intelektuál? Znáte a víte kdo je Nimrod? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Nedaňový výdaj v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Účetnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.