Co je to?
Definice odborného termínu, slova Flegmatik. Co znamená pojem Flegmatik z kategorie Psychologie?

Co je to Flegmatik? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Flegmatik

Flegmatik patří mezi čtyři základní druhy temperamentů. Člověk s tímto temperamentem nejlépe odpovídá pojmenování stabilní introvert. Podle starých Hippokratových teorií je nejdůležitější tělní tekutinou, která flegmatika ovlivňuje, hlen. Flegmatika charakterizuje mírumilovnost, vyrovnanost, lhostejnost, spolehlivost a ovládání. Emoce příliš nezapojuje a problémy řeší s klidem.


Co je to Flegmatik? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Flegmatik. Co znamená pojem Flegmatik z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Flegmatik sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Flegmatik je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, slovo, slovník, terminologie, význam slova, názvosloví, význam, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, význam pojmu, wiki, přesný výraz, co to je, co je to Flegmatik?, vysvětlení, heslo, přesný význam


Pojem Flegmatik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Flegmatik? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Flegmatik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starověkých názorů ovlivňuje, je hlen (řec. flegma, odtud název). Je obezřetný, rozvážný, spolehlivý, smířlivý, mírumilovný, vyrovnaný, klidný, lhostejný, umí se ovládat. Bývá dobrým nadřízeným. Prožívá povrchně a pomalu, což znamená, že nepříjemné věci ho příliš nezasáhnou a příjemné ho nijak zvlášť nepotěší. Přijímá, co je, tak jak to je a jeho reakce nejsou nijak hluboké, ale hned tak nezapomíná a ač ho věc nechala zcela (nebo převážně) chladným, umí se k ní vrátit v nejnečekanějších okamžicích. S většinou věcí se bez problémů vyrovná a situace řeší s chladnou hlavou. Zapojuje-li vůbec emoce, pak obvykle málo. Z hlediska neurovědy u silného flegmatika probíhá slabý vzruch a silný útlum.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Flegmatik na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flegmatik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Flegmatik ve Wikizdrojích

Najít termín Flegmatik na Google.cz

Najít pojem Flegmatik ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Flegmatik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmatik například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Flegmatik? resp. co přesně označuje termín Flegmatik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmatik, odpověď na dotaz co je to Flegmatik?. Víte např. kdo to je Rihanna? Znáte a víte kdo je Kardiolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Flegmatik i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde