Co je to?
Odborný výraz, definice slova Flegmatik. Co znamená slovo Flegmatik z kategorie Psychologie?

Co je Flegmatik?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Flegmatik

Flegmatik patří mezi čtyři základní druhy temperamentů. Člověk s tímto temperamentem nejlépe odpovídá pojmenování stabilní introvert. Podle starých Hippokratových teorií je nejdůležitější tělní tekutinou, která flegmatika ovlivňuje, hlen. Flegmatika charakterizuje mírumilovnost, vyrovnanost, lhostejnost, spolehlivost a ovládání. Emoce příliš nezapojuje a problémy řeší s klidem.


Co je to Flegmatik? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Flegmatik. Co znamená slovo Flegmatik z kategorie Psychologie?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Flegmatik s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Flegmatik patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: co je to Flegmatik?, význam, vysvětlení, slovník, co znamená, heslo, definice pojmu, přesný význam, informace, co to je, termín, význam pojmu, formulace, přesný výraz, terminologie, lexikon, odborný výraz, popis


Pojem Flegmatik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Flegmatik dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Flegmatik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starověkých názorů ovlivňuje, je hlen (řec. flegma, odtud název). Je obezřetný, rozvážný, spolehlivý, smířlivý, mírumilovný, vyrovnaný, klidný, lhostejný, umí se ovládat. Bývá dobrým nadřízeným. Prožívá povrchně a pomalu, což znamená, že nepříjemné věci ho příliš nezasáhnou a příjemné ho nijak zvlášť nepotěší. Přijímá, co je, tak jak to je a jeho reakce nejsou nijak hluboké, ale hned tak nezapomíná a ač ho věc nechala zcela (nebo převážně) chladným, umí se k ní vrátit v nejnečekanějších okamžicích. S většinou věcí se bez problémů vyrovná a situace řeší s chladnou hlavou. Zapojuje-li vůbec emoce, pak obvykle málo. Z hlediska neurovědy u silného flegmatika probíhá slabý vzruch a silný útlum.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Flegmatik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Flegmatik ve Wikizdrojích

Hledat výraz Flegmatik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Flegmatik na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Flegmatik na Youtube

Hledat heslo Flegmatik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmatik například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaká je definice termínu Flegmatik? resp. co přesně znamená slovo Flegmatik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmatik, odpověď na dotaz co je to Flegmatik?. Víte např. kdo to je Markéta Pekarová Adamová? Znáte a víte kdo je Čecháček? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Flegmatik i v jiné části webu než je kategorie psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, čakry a žena, flegmatik, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde