Co je to?
Výraz, termín, definice slova Flegmatik. Co znamená odborný pojem Flegmatik z kategorie Psychologie?

Co je to Flegmatik? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Flegmatik?

Flegmatik patří mezi čtyři základní druhy temperamentů. Člověk s tímto temperamentem nejlépe odpovídá pojmenování stabilní introvert. Podle starých Hippokratových teorií je nejdůležitější tělní tekutinou, která flegmatika ovlivňuje, hlen. Flegmatika charakterizuje mírumilovnost, vyrovnanost, lhostejnost, spolehlivost a ovládání. Emoce příliš nezapojuje a problémy řeší s klidem.


Co je to Flegmatik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Flegmatik. Co znamená odborný pojem Flegmatik z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Flegmatik se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam slova, slovo, psychologie, terminus technicus, odborný výraz, co to je, co je to Flegmatik?, slovník, psychologie, přesný význam, popis, význam pojmu, Flegmatik, wiki, termín, co znamená, terminologie, význam


Pojem Flegmatik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Flegmatik? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Flegmatik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starověkých názorů ovlivňuje, je hlen (řec. flegma, odtud název). Je obezřetný, rozvážný, spolehlivý, smířlivý, mírumilovný, vyrovnaný, klidný, lhostejný, umí se ovládat. Bývá dobrým nadřízeným. Prožívá povrchně a pomalu, což znamená, že nepříjemné věci ho příliš nezasáhnou a příjemné ho nijak zvlášť nepotěší. Přijímá, co je, tak jak to je a jeho reakce nejsou nijak hluboké, ale hned tak nezapomíná a ač ho věc nechala zcela (nebo převážně) chladným, umí se k ní vrátit v nejnečekanějších okamžicích. S většinou věcí se bez problémů vyrovná a situace řeší s chladnou hlavou. Zapojuje-li vůbec emoce, pak obvykle málo. Z hlediska neurovědy u silného flegmatika probíhá slabý vzruch a silný útlum.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Flegmatik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flegmatik ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Flegmatik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Flegmatik ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flegmatik ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Flegmatik ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmatik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Flegmatik? resp. co je to Flegmatik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmatik, odpověď na dotaz co je to Flegmatik?. Víte např. kdo to je Josif Stalin? Znáte a víte kdo je Jack Rozparovač? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Flegmatik i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde