Co je to?
Definice odborného termínu, slova Flegmatik. Co znamená pojem Flegmatik z kategorie Psychologie?

Co je to Flegmatik? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Flegmatik

Flegmatik patří mezi čtyři základní druhy temperamentů. Člověk s tímto temperamentem nejlépe odpovídá pojmenování stabilní introvert. Podle starých Hippokratových teorií je nejdůležitější tělní tekutinou, která flegmatika ovlivňuje, hlen. Flegmatika charakterizuje mírumilovnost, vyrovnanost, lhostejnost, spolehlivost a ovládání. Emoce příliš nezapojuje a problémy řeší s klidem.


Co je to Flegmatik? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Flegmatik. Co znamená pojem Flegmatik z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Flegmatik s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Flegmatik patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: co znamená, význam, terminus technicus, termín, přesný význam, popis, lexikon, heslo, definice, vysvětlení, formulace, Psychologie, co to je, slovo, synonymum, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Flegmatik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Flegmatik? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Flegmatik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starověkých názorů ovlivňuje, je hlen (řec. flegma, odtud název). Je obezřetný, rozvážný, spolehlivý, smířlivý, mírumilovný, vyrovnaný, klidný, lhostejný, umí se ovládat. Bývá dobrým nadřízeným. Prožívá povrchně a pomalu, což znamená, že nepříjemné věci ho příliš nezasáhnou a příjemné ho nijak zvlášť nepotěší. Přijímá, co je, tak jak to je a jeho reakce nejsou nijak hluboké, ale hned tak nezapomíná a ač ho věc nechala zcela (nebo převážně) chladným, umí se k ní vrátit v nejnečekanějších okamžicích. S většinou věcí se bez problémů vyrovná a situace řeší s chladnou hlavou. Zapojuje-li vůbec emoce, pak obvykle málo. Z hlediska neurovědy u silného flegmatika probíhá slabý vzruch a silný útlum.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Flegmatik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Flegmatik ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Flegmatik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flegmatik ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Flegmatik ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Flegmatik ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmatik například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Flegmatik? resp. co přesně znamená slovo Flegmatik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmatik, odpověď na dotaz co je to Flegmatik?. Víte např. kdo to je Pavel Rychetský? Znáte a víte kdo je Čeledín? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde