Co je to?
Definice výrazu, termínu Flegmatik. Co znamená odborný pojem Flegmatik z kategorie Psychologie?

Co je Flegmatik? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Flegmatik?

Flegmatik patří mezi čtyři základní druhy temperamentů. Člověk s tímto temperamentem nejlépe odpovídá pojmenování stabilní introvert. Podle starých Hippokratových teorií je nejdůležitější tělní tekutinou, která flegmatika ovlivňuje, hlen. Flegmatika charakterizuje mírumilovnost, vyrovnanost, lhostejnost, spolehlivost a ovládání. Emoce příliš nezapojuje a problémy řeší s klidem.


Co je to Flegmatik? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Flegmatik. Co znamená odborný pojem Flegmatik z kategorie Psychologie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Flegmatik je v kategorii psychologie

Klíčová slova: psychologie, wiki, co znamená, terminologie, co je to Flegmatik?, formulace, odborný výraz, význam slova, co to je, odborné názvosloví, informace, psychologie, synonymum, definice, heslo, terminus technicus, termín, názvosloví


Pojem Flegmatik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Flegmatik?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Flegmatik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, stabilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starověkých názorů ovlivňuje, je hlen (řec. flegma, odtud název). Je obezřetný, rozvážný, spolehlivý, smířlivý, mírumilovný, vyrovnaný, klidný, lhostejný, umí se ovládat. Bývá dobrým nadřízeným. Prožívá povrchně a pomalu, což znamená, že nepříjemné věci ho příliš nezasáhnou a příjemné ho nijak zvlášť nepotěší. Přijímá, co je, tak jak to je a jeho reakce nejsou nijak hluboké, ale hned tak nezapomíná a ač ho věc nechala zcela (nebo převážně) chladným, umí se k ní vrátit v nejnečekanějších okamžicích. S většinou věcí se bez problémů vyrovná a situace řeší s chladnou hlavou. Zapojuje-li vůbec emoce, pak obvykle málo. Z hlediska neurovědy u silného flegmatika probíhá slabý vzruch a silný útlum.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Flegmatik ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Flegmatik na Youtube

Najít pojem Flegmatik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Flegmatik ve Wikislovníku

Hledat pojem Flegmatik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Flegmatik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Flegmatik například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Flegmatik? resp. co znamená výraz Flegmatik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Flegmatik, odpověď na dotaz co je to Flegmatik?. Víte např. kdo to je Natálie Grossová? Znáte a víte kdo je Čecháček? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde