Co je to?
Definice výrazu Knockout. Co znamená odborný pojem Knockout z kategorie Sport?

Co to je Knockout? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Knockout?

Knockout neboli knokaut a K.O. je pojem z oblasti sportu. Označuje se tak ukončení utkání před určeným časem. K tomuto způsobu ukončení dochází nejčastěji v boxu, karate, kickboxu, MMA a dalších podobných sportech. Příčinou knockoutu je většinou to, že jeden ze zápasníků dostane úder do hlavy, např. na spodní čelist. Úder bývá tak silný, že zapříčiní otřes mozku, ztrátu orientace a neschopnost udržet rovnováhu, popřípadě rovnou bezvědomí. Rozhodčí pak musí zjistit, jestli zápas může pokračovat.
Boxerům se odpočítává deset vteřin, pokud pak zápasník nemůže pokračovat, je poražený. Knockout může být i technický, vyhlásí ho rozhodčí na pokyn trenéra nebo lékaře. Důvodem je zranění nebo vyčerpání, kdy má jeden ze soupeřů takovou převahu, že nemá smysl v zápase pokračovat.


Co je to Knockout? Význam slova, termín, Definice výrazu Knockout. Co znamená odborný pojem Knockout z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Knockout můžete sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Knockout je v kategorii sport

Klíčová slova: termín, odborný výraz, heslo, přesný výraz, terminologie, lexikon, sport, význam, co je to Knockout?, definice pojmu, formulace, pojem, slovo, definice, Knockout, informace, slovník, názvosloví


Pojem Knockout je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Knockout? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Knockout, počeštěně knokaut, zkráceně K. O., je způsob předčasného ukončení utkání v MMA, boxu, kickboxu, muay thai, taekwondu a karate. Postižený zápasník obdrží úder na hlavu (nejčastěji na spodní čelist) natolik silný, že mu způsobí otřes mozku – v důsledku toho ztrácí orientaci a nemůže se udržet na nohou (tzv. knockdown). Rozhodčí pak musí posoudit, zda je sportovec schopen znovu se zapojit do zápasu. V boxu se tradičně používá hlasité odpočítávání do deseti sekund, pokud se boxer do té doby nestačí zvednout (nesmí se opírat o podlahu ani o provazy), je prohlášen za poraženého. V mixed martial arts se za knockout označuje ztráta vědomí po úderu či kopu automaticky, bez odpočítávání.

Zkuste zjistit více informací o slovu Knockout v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Knockout ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Knockout na Google.cz

Hledat slovo Knockout ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Knockout ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Knockout ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Knockout na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Knockout například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte co znamená slovo Knockout? resp. jaká je definice termínu Knockout? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Knockout, odpověď na dotaz co je to Knockout?. Víte např. kdo to je Toxický člověk? Znáte a víte kdo je Hana Ulrychová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Knockout hledat i v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.