Co je to?
Výraz, termín, definice slova Knockout. Co znamená odborný pojem Knockout z kategorie Sport?

Co je Knockout?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Knockout?

Knockout neboli knokaut a K.O. je pojem z oblasti sportu. Označuje se tak ukončení utkání před určeným časem. K tomuto způsobu ukončení dochází nejčastěji v boxu, karate, kickboxu, MMA a dalších podobných sportech. Příčinou knockoutu je většinou to, že jeden ze zápasníků dostane úder do hlavy, např. na spodní čelist. Úder bývá tak silný, že zapříčiní otřes mozku, ztrátu orientace a neschopnost udržet rovnováhu, popřípadě rovnou bezvědomí. Rozhodčí pak musí zjistit, jestli zápas může pokračovat.
Boxerům se odpočítává deset vteřin, pokud pak zápasník nemůže pokračovat, je poražený. Knockout může být i technický, vyhlásí ho rozhodčí na pokyn trenéra nebo lékaře. Důvodem je zranění nebo vyčerpání, kdy má jeden ze soupeřů takovou převahu, že nemá smysl v zápase pokračovat.


Co je to Knockout? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Knockout. Co znamená odborný pojem Knockout z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Knockout můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Knockout je v kategorii sport

Klíčová slova: pojem, popis, přesný výraz, lexikon, definice, co znamená, terminus technicus, sport, wiki, definice pojmu, význam, odborný výraz, význam pojmu, informace, slovník, formulace, co to je, terminologie


Pojem Knockout je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Knockout? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Knockout, počeštěně knokaut, zkráceně K. O., je způsob předčasného ukončení utkání v MMA, boxu, kickboxu, muay thai, taekwondu a karate. Postižený zápasník obdrží úder na hlavu (nejčastěji na spodní čelist) natolik silný, že mu způsobí otřes mozku – v důsledku toho ztrácí orientaci a nemůže se udržet na nohou (tzv. knockdown). Rozhodčí pak musí posoudit, zda je sportovec schopen znovu se zapojit do zápasu. V boxu se tradičně používá hlasité odpočítávání do deseti sekund, pokud se boxer do té doby nestačí zvednout (nesmí se opírat o podlahu ani o provazy), je prohlášen za poraženého. V mixed martial arts se za knockout označuje ztráta vědomí po úderu či kopu automaticky, bez odpočítávání.

Jiné zdroje informací o pojmu Knockout

Hledat pojem Knockout ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Knockout ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Knockout na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Knockout ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Knockout ve Wikislovníku

Najít pojem Knockout ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Knockout například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Knockout? resp. co se přesně ukrývá za slovem Knockout? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Knockout, odpověď na dotaz co je to Knockout?. Víte např. kdo to je Štefan Margita? Znáte a víte kdo je Staniční sestra? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Knockout v jiné sekci než sport. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, hokejka na lední hokej, knockout, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.