Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Knockout. Co znamená pojem Knockout z kategorie Sport?

Co to je Knockout? Význam slova

Co znamená termín Knockout? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Knockout neboli knokaut a K.O. je pojem z oblasti sportu. Označuje se tak ukončení utkání před určeným časem. K tomuto způsobu ukončení dochází nejčastěji v boxu, karate, kickboxu, MMA a dalších podobných sportech. Příčinou knockoutu je většinou to, že jeden ze zápasníků dostane úder do hlavy, např. na spodní čelist. Úder bývá tak silný, že zapříčiní otřes mozku, ztrátu orientace a neschopnost udržet rovnováhu, popřípadě rovnou bezvědomí. Rozhodčí pak musí zjistit, jestli zápas může pokračovat.
Boxerům se odpočítává deset vteřin, pokud pak zápasník nemůže pokračovat, je poražený. Knockout může být i technický, vyhlásí ho rozhodčí na pokyn trenéra nebo lékaře. Důvodem je zranění nebo vyčerpání, kdy má jeden ze soupeřů takovou převahu, že nemá smysl v zápase pokračovat.


Co je to Knockout? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Knockout. Co znamená pojem Knockout z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Knockout je v sekci Sport

Klíčová slova: informace, odborný výraz, definice, heslo, lexikon, popis, slovník, co znamená, wiki, význam pojmu, co je to Knockout?, Sport, vysvětlení, termín, terminus technicus, formulace, odborné názvosloví, Sport


Pojem Knockout je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Knockout? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Knockout, počeštěně knokaut, zkráceně K. O., je způsob předčasného ukončení utkání v MMA, boxu, kickboxu, muay thai, taekwondu a karate. Postižený zápasník obdrží úder na hlavu (nejčastěji na spodní čelist) natolik silný, že mu způsobí otřes mozku – v důsledku toho ztrácí orientaci a nemůže se udržet na nohou (tzv. knockdown). Rozhodčí pak musí posoudit, zda je sportovec schopen znovu se zapojit do zápasu. V boxu se tradičně používá hlasité odpočítávání do deseti sekund, pokud se boxer do té doby nestačí zvednout (nesmí se opírat o podlahu ani o provazy), je prohlášen za poraženého. V mixed martial arts se za knockout označuje ztráta vědomí po úderu či kopu automaticky, bez odpočítávání.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Knockout ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Knockout ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Knockout ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Knockout ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Knockout na Youtube

Hledat pojem Knockout ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Knockout například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Knockout? resp. co přesně označuje termín Knockout? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Knockout, odpověď na dotaz co je to Knockout?. Víte např. kdo to je Dana Batulková? Znáte a víte kdo je Gustav Mahler? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Knockout hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.