Co je to?
Definice odborného termínu, slova Estrogen. Co znamená pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Co je to Estrogen? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Estrogen?

Estrogen patří do skupiny steroidů. V první řadě se jedná o ženský pohlavní hormon, ale estrogeny se mohou vyskytovat v malé míře i u můžů. Estrogen je možno najít v antikoncepčních pilulkách nebo v lécích pro období menopauzy. Estrogen se získává z androgenů prostřednictvím syntézy s pomocí enzymů. Třemi hlavními druhy estrogenů jsou estron, estriol a estradiol. Množství estrogenu v krvi se během menstruačního cyklu mění, nejvíce estrogenů se v krvi vyskytuje v období těsně před ovulací.


Co je to Estrogen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Estrogen. Co znamená pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Estrogen? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Estrogen patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, význam pojmu, termín, slovník, odborný výraz, synonymum, popis, přesný výraz, Lékařství, lexikon, význam, význam slova, přesný význam, definice, heslo, vysvětlení, wiki, terminus technicus


Pojem Estrogen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Estrogen?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Estrogeny jsou skupina steroidů. Jejich název je odvozen z estrálního cyklu, v němž hrají důležitou roli. Primárně představují ženské pohlavní hormony, ale v malé míře se vyskytují i v těle mužů. Estrogeny jsou mimoto součástí některých antikoncepčních léků a léků pro ženy po menopauze. Také se podávají transsexuálům, kteří se chtějí stát ženou. Jako všechny steroidy, i estrogeny bez problémů pronikají buněčnou membránou a vážou se na estrogenové receptory uvnitř buněk.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat slovo Estrogen ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Estrogen ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Estrogen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Estrogen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Estrogen ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Estrogen ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Estrogen například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Estrogen? resp. jaký je přesný význam slova Estrogen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estrogen, odpověď na dotaz co je to Estrogen?. Víte např. kdo to je Hugh Jackman? Znáte a víte kdo je Markéta Irglová? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.