Co je to?
Definice výrazu Estrogen. Co znamená odborný pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Co to je Estrogen? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Estrogen?

Estrogen patří do skupiny steroidů. V první řadě se jedná o ženský pohlavní hormon, ale estrogeny se mohou vyskytovat v malé míře i u můžů. Estrogen je možno najít v antikoncepčních pilulkách nebo v lécích pro období menopauzy. Estrogen se získává z androgenů prostřednictvím syntézy s pomocí enzymů. Třemi hlavními druhy estrogenů jsou estron, estriol a estradiol. Množství estrogenu v krvi se během menstruačního cyklu mění, nejvíce estrogenů se v krvi vyskytuje v období těsně před ovulací.


Co je to Estrogen? Význam slova, termín, Definice výrazu Estrogen. Co znamená odborný pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Estrogen se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: informace, přesný výraz, co to je, slovník, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, definice, definice pojmu, odborný výraz, wiki, vysvětlení, termín, Estrogen, terminus technicus, lékařství, formulace


Pojem Estrogen je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Estrogen? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Estrogeny jsou skupina steroidů. Jejich název je odvozen z estrálního cyklu, v němž hrají důležitou roli. Primárně představují ženské pohlavní hormony, ale v malé míře se vyskytují i v těle mužů. Estrogeny jsou mimoto součástí některých antikoncepčních léků a léků pro ženy po menopauze. Také se podávají transsexuálům, kteří se chtějí stát ženou. Jako všechny steroidy, i estrogeny bez problémů pronikají buněčnou membránou a vážou se na estrogenové receptory uvnitř buněk.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Estrogen ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Estrogen ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Estrogen na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Estrogen ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Estrogen ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Estrogen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Estrogen například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Estrogen? resp. co se přesně ukrývá za slovem Estrogen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estrogen, odpověď na dotaz co je to Estrogen?. Víte např. kdo to je Janek Kroupa? Znáte a víte kdo je Vlasta Parkanová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Estrogen i v jiné kategorii než v lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.