Co je to?
Definice odborného termínu, slova Estrogen. Co znamená pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Co je to Estrogen? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Estrogen?

Estrogen patří do skupiny steroidů. V první řadě se jedná o ženský pohlavní hormon, ale estrogeny se mohou vyskytovat v malé míře i u můžů. Estrogen je možno najít v antikoncepčních pilulkách nebo v lécích pro období menopauzy. Estrogen se získává z androgenů prostřednictvím syntézy s pomocí enzymů. Třemi hlavními druhy estrogenů jsou estron, estriol a estradiol. Množství estrogenu v krvi se během menstruačního cyklu mění, nejvíce estrogenů se v krvi vyskytuje v období těsně před ovulací.


Co je to Estrogen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Estrogen. Co znamená pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Estrogen s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Estrogen se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, význam, co to je, odborné názvosloví, přesný význam, Estrogen, slovník, přesný výraz, heslo, terminus technicus, Lékařství, co je to Estrogen?, synonymum, Lékařství, pojem, definice, význam pojmu, termín


Pojem Estrogen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Estrogen?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Estrogeny jsou skupina steroidů. Jejich název je odvozen z estrálního cyklu, v němž hrají důležitou roli. Primárně představují ženské pohlavní hormony, ale v malé míře se vyskytují i v těle mužů. Estrogeny jsou mimoto součástí některých antikoncepčních léků a léků pro ženy po menopauze. Také se podávají transsexuálům, kteří se chtějí stát ženou. Jako všechny steroidy, i estrogeny bez problémů pronikají buněčnou membránou a vážou se na estrogenové receptory uvnitř buněk.

Další zdroje informací

Najít slovo Estrogen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Estrogen ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Estrogen ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Estrogen ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Estrogen ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Estrogen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Estrogen například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Estrogen? resp. co vlastně znamená slovo Estrogen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estrogen, odpověď na dotaz co je to Estrogen?. Víte např. kdo to je Motovidlo? Znáte a víte kdo je Markéta Irglová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.