Co je to?
Definice odborného termínu, slova Estrogen. Co znamená pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Co je to Estrogen? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Estrogen?

Estrogen patří do skupiny steroidů. V první řadě se jedná o ženský pohlavní hormon, ale estrogeny se mohou vyskytovat v malé míře i u můžů. Estrogen je možno najít v antikoncepčních pilulkách nebo v lécích pro období menopauzy. Estrogen se získává z androgenů prostřednictvím syntézy s pomocí enzymů. Třemi hlavními druhy estrogenů jsou estron, estriol a estradiol. Množství estrogenu v krvi se během menstruačního cyklu mění, nejvíce estrogenů se v krvi vyskytuje v období těsně před ovulací.


Co je to Estrogen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Estrogen. Co znamená pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Estrogen je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam, pojem, přesný výraz, popis, názvosloví, definice, Lékařství, terminus technicus, význam slova, význam pojmu, wiki, lexikon, Estrogen, co je to Estrogen?, Lékařství, odborné názvosloví, odborný výraz, informace


Pojem Estrogen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Estrogen dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Estrogeny jsou skupina steroidů. Jejich název je odvozen z estrálního cyklu, v němž hrají důležitou roli. Primárně představují ženské pohlavní hormony, ale v malé míře se vyskytují i v těle mužů. Estrogeny jsou mimoto součástí některých antikoncepčních léků a léků pro ženy po menopauze. Také se podávají transsexuálům, kteří se chtějí stát ženou. Jako všechny steroidy, i estrogeny bez problémů pronikají buněčnou membránou a vážou se na estrogenové receptory uvnitř buněk.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Estrogen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Estrogen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Estrogen ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Estrogen ve Wikislovníku

Najít termín Estrogen ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Estrogen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Estrogen například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Estrogen? resp. co to je Estrogen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estrogen, odpověď na dotaz co je to Estrogen?. Víte např. kdo to je Instalatér? Znáte a víte kdo je Martin Rota? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.