Co je to?
Výraz, termín, definice slova Estrogen. Co znamená odborný pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Co je to Estrogen? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Estrogen?

Estrogen patří do skupiny steroidů. V první řadě se jedná o ženský pohlavní hormon, ale estrogeny se mohou vyskytovat v malé míře i u můžů. Estrogen je možno najít v antikoncepčních pilulkách nebo v lécích pro období menopauzy. Estrogen se získává z androgenů prostřednictvím syntézy s pomocí enzymů. Třemi hlavními druhy estrogenů jsou estron, estriol a estradiol. Množství estrogenu v krvi se během menstruačního cyklu mění, nejvíce estrogenů se v krvi vyskytuje v období těsně před ovulací.


Co je to Estrogen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Estrogen. Co znamená odborný pojem Estrogen z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Estrogen můžete sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Estrogen je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, slovo, lexikon, význam slova, synonymum, definice pojmu, vysvětlení, Estrogen, přesný význam, termín, názvosloví, informace, terminus technicus, heslo, přesný výraz, co znamená, slovník, definice


Pojem Estrogen je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Estrogen?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Estrogeny jsou skupina steroidů. Jejich název je odvozen z estrálního cyklu, v němž hrají důležitou roli. Primárně představují ženské pohlavní hormony, ale v malé míře se vyskytují i v těle mužů. Estrogeny jsou mimoto součástí některých antikoncepčních léků a léků pro ženy po menopauze. Také se podávají transsexuálům, kteří se chtějí stát ženou. Jako všechny steroidy, i estrogeny bez problémů pronikají buněčnou membránou a vážou se na estrogenové receptory uvnitř buněk.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Estrogen na Google.cz

Najít pojem Estrogen ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Estrogen na Youtube

Najít heslo Estrogen ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Estrogen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Estrogen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Estrogen například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Estrogen? resp. jaká je definice slova Estrogen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estrogen, odpověď na dotaz co je to Estrogen?. Víte např. kdo to je Buddhista? Znáte a víte kdo je Jiří Macháček? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.