Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sokol. Co znamená pojem Sokol z kategorie Sport?

Co je Sokol? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sokol

Sokol je hovorovější označení pro tělocvičný spolek s názvem Česká obec sokolská, historicky u nás nejpočetnější a nejpopulárnější organizace, která se věnuje tělovýchově. Cílem Sokola je celkový rozvoj osobnosti člověka. O to se snažili právě zakladatelé Sokola, za které jsou považováni Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner. Prvotní inspiraci nacházeli u našich německých sousedů a jejich tělocvičných spolků. Sokol byl svou podstatou apolitický a otevřený všem zájemcům, kterým šlo nejen o fyzický, ale i morální růst české společnosti. Usiluje o zdravý životní styl rozvojem tělesné zdatnosti. Je také velmi vlastenecký, protože prosazuje úctu k duchovnímu dědictví a lásce k vlastní zemi.
Sokolové stále udržují tradice, jsou aktivními činiteli v místě bydliště, starají se o kulturní i sportovní aktivity všech věkových skupin. Sokolské hodnoty jsou sport, komunita, občanství, laskavost a rozvoj osobnosti. Svou činnost sokolové realizují v tělocvičných jednotách. Tyršovy hodnoty přežily i několik násilných rušení sokolských organizací a fungují stále.


Co je to Sokol? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sokol. Co znamená pojem Sokol z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Sokol se nachází v sekci sport

Klíčová slova: vysvětlení, sport, formulace, definice, význam, odborný výraz, slovo, terminus technicus, názvosloví, pojem, význam pojmu, definice pojmu, sport, terminologie, Sokol, přesný význam, heslo, informace


Pojem Sokol je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Sokol ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sokol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sokol ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Sokol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Sokol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Sokol na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sokol například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Sokol? resp. co znamená Sokol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sokol, odpověď na dotaz co je to Sokol?. Víte např. kdo to je Patrick Ryan? Znáte a víte kdo je Andrea Verešová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Sokol i v jiné části webu než je kategorie sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.