Co je to?
Výraz, termín, definice slova Benešovy dekrety. Co znamená odborný pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Co je to Benešovy dekrety? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Benešovy dekrety?

Československý prezident Edvard Beneš musel odejít během 2. světové války do exilu, kde se postavil do čela londýnské exilové vlády. Vydával dekrety, což byly právní předpisy vydané prozatímním státním zřízením s mocí zákona.
Benešovy dekrety se dají rozdělit do tří částí dle časového období, kdy byly vydány. Část byla vydána v Londýně během války a další část po skončení druhé světové války. Některé dekrety byly později zpochybňovány a kritizovány. Mezi zásadní Benešovy dekrety můžeme zařadit konfiskaci majetku etnických Němců a Maďarů, kteří neprokázali, že nespolupracovali s nacisty.


Co je to Benešovy dekrety? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Benešovy dekrety. Co znamená odborný pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Benešovy dekrety? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Benešovy dekrety je v kategorii Právo

Klíčová slova: heslo, slovník, termín, názvosloví, formulace, Benešovy dekrety, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, informace, definice, význam slova, popis, terminus technicus, pojem, co to je, význam pojmu, Právo


Pojem Benešovy dekrety je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Benešovy dekrety?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Benešovy dekrety, či též dekrety prezidenta republiky, je označení dekretů vydaných v exilu prezidentem Československé republiky Edvardem Benešem během druhé světové války a krátce po jejím skončení na osvobozeném území Československa po dobu, kdy nebylo možné vykonávat zákonodárnou moc skrze Národní shromáždění.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Benešovy dekrety ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Benešovy dekrety na Google.cz

Zkusit najít pojem Benešovy dekrety ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Benešovy dekrety ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Benešovy dekrety ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Benešovy dekrety ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Benešovy dekrety například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Benešovy dekrety? resp. co je to Benešovy dekrety? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benešovy dekrety, odpověď na dotaz co je to Benešovy dekrety?. Víte např. kdo to je David Klimeš? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.