Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Benešovy dekrety. Co znamená pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Co to je Benešovy dekrety? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Benešovy dekrety?

Československý prezident Edvard Beneš musel odejít během 2. světové války do exilu, kde se postavil do čela londýnské exilové vlády. Vydával dekrety, což byly právní předpisy vydané prozatímním státním zřízením s mocí zákona.
Benešovy dekrety se dají rozdělit do tří částí dle časového období, kdy byly vydány. Část byla vydána v Londýně během války a další část po skončení druhé světové války. Některé dekrety byly později zpochybňovány a kritizovány. Mezi zásadní Benešovy dekrety můžeme zařadit konfiskaci majetku etnických Němců a Maďarů, kteří neprokázali, že nespolupracovali s nacisty.


Co je to Benešovy dekrety? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Benešovy dekrety. Co znamená pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Benešovy dekrety s ostatními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Benešovy dekrety patří do kategorie právo

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, význam slova, terminologie, pojem, co je to Benešovy dekrety?, heslo, slovo, termín, názvosloví, co to je, co znamená, vysvětlení, právo, definice pojmu, informace, definice


Pojem Benešovy dekrety je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Benešovy dekrety? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Benešovy dekrety, či též dekrety prezidenta republiky, je označení dekretů vydaných v exilu prezidentem Československé republiky Edvardem Benešem během druhé světové války a krátce po jejím skončení na osvobozeném území Československa po dobu, kdy nebylo možné vykonávat zákonodárnou moc skrze Národní shromáždění.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Benešovy dekrety ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Benešovy dekrety ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Benešovy dekrety ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Benešovy dekrety ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Benešovy dekrety ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benešovy dekrety ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Benešovy dekrety například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Benešovy dekrety? resp. co se skrývá pod slovem Benešovy dekrety? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benešovy dekrety, odpověď na dotaz co je to Benešovy dekrety?. Víte např. kdo to je Martin Michal? Znáte a víte kdo je Altruista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.