Co je to?
Výraz, termín, definice slova Benešovy dekrety. Co znamená odborný pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Co je to Benešovy dekrety? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Benešovy dekrety?

Československý prezident Edvard Beneš musel odejít během 2. světové války do exilu, kde se postavil do čela londýnské exilové vlády. Vydával dekrety, což byly právní předpisy vydané prozatímním státním zřízením s mocí zákona.
Benešovy dekrety se dají rozdělit do tří částí dle časového období, kdy byly vydány. Část byla vydána v Londýně během války a další část po skončení druhé světové války. Některé dekrety byly později zpochybňovány a kritizovány. Mezi zásadní Benešovy dekrety můžeme zařadit konfiskaci majetku etnických Němců a Maďarů, kteří neprokázali, že nespolupracovali s nacisty.


Co je to Benešovy dekrety? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Benešovy dekrety. Co znamená odborný pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Benešovy dekrety? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Benešovy dekrety patří do sekce Právo

Klíčová slova: význam pojmu, Právo, Právo, termín, slovo, přesný výraz, terminologie, definice pojmu, popis, synonymum, vysvětlení, Benešovy dekrety, definice, význam, přesný význam, slovník, formulace, názvosloví


Pojem Benešovy dekrety je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Benešovy dekrety dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Benešovy dekrety, či též dekrety prezidenta republiky, je označení dekretů vydaných v exilu prezidentem Československé republiky Edvardem Benešem během druhé světové války a krátce po jejím skončení na osvobozeném území Československa po dobu, kdy nebylo možné vykonávat zákonodárnou moc skrze Národní shromáždění.

Více informací o slovu Benešovy dekrety doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Benešovy dekrety ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Benešovy dekrety ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Benešovy dekrety ve Wikizdrojích

Najít slovo Benešovy dekrety na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benešovy dekrety ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Benešovy dekrety ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Benešovy dekrety například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Benešovy dekrety? resp. co označuje slovo Benešovy dekrety? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benešovy dekrety, odpověď na dotaz co je to Benešovy dekrety?. Víte např. kdo to je Světlonoš? Znáte a víte kdo je Eunuch? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.