Co je to?
Definice odborného termínu, slova Benešovy dekrety. Co znamená pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Co je Benešovy dekrety?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Benešovy dekrety

Československý prezident Edvard Beneš musel odejít během 2. světové války do exilu, kde se postavil do čela londýnské exilové vlády. Vydával dekrety, což byly právní předpisy vydané prozatímním státním zřízením s mocí zákona.
Benešovy dekrety se dají rozdělit do tří částí dle časového období, kdy byly vydány. Část byla vydána v Londýně během války a další část po skončení druhé světové války. Některé dekrety byly později zpochybňovány a kritizovány. Mezi zásadní Benešovy dekrety můžeme zařadit konfiskaci majetku etnických Němců a Maďarů, kteří neprokázali, že nespolupracovali s nacisty.


Co je to Benešovy dekrety? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Benešovy dekrety. Co znamená pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Benešovy dekrety sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Benešovy dekrety patří do sekce právo

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, lexikon, termín, přesný výraz, význam slova, formulace, popis, právo, Benešovy dekrety, co to je, přesný význam, co znamená, terminus technicus, definice, význam, odborné názvosloví, wiki


Pojem Benešovy dekrety je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Benešovy dekrety? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Benešovy dekrety, či též dekrety prezidenta republiky, je označení dekretů vydaných v exilu prezidentem Československé republiky Edvardem Benešem během druhé světové války a krátce po jejím skončení na osvobozeném území Československa po dobu, kdy nebylo možné vykonávat zákonodárnou moc skrze Národní shromáždění.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Benešovy dekrety ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Benešovy dekrety ve Wikislovníku

Najít pojem Benešovy dekrety ve Wikizdrojích

Hledat termín Benešovy dekrety ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Benešovy dekrety ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Benešovy dekrety ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Benešovy dekrety například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Benešovy dekrety? resp. co označuje slovo Benešovy dekrety? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benešovy dekrety, odpověď na dotaz co je to Benešovy dekrety?. Víte např. kdo to je Josef Sochor? Znáte a víte kdo je Státní pojištěnec? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právnička, benešovy dekrety, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.