Co je to?
Výraz, termín, definice slova Benešovy dekrety. Co znamená odborný pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Co je to Benešovy dekrety? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Benešovy dekrety?

Československý prezident Edvard Beneš musel odejít během 2. světové války do exilu, kde se postavil do čela londýnské exilové vlády. Vydával dekrety, což byly právní předpisy vydané prozatímním státním zřízením s mocí zákona.
Benešovy dekrety se dají rozdělit do tří částí dle časového období, kdy byly vydány. Část byla vydána v Londýně během války a další část po skončení druhé světové války. Některé dekrety byly později zpochybňovány a kritizovány. Mezi zásadní Benešovy dekrety můžeme zařadit konfiskaci majetku etnických Němců a Maďarů, kteří neprokázali, že nespolupracovali s nacisty.


Co je to Benešovy dekrety? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Benešovy dekrety. Co znamená odborný pojem Benešovy dekrety z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Benešovy dekrety je v kategorii Právo

Klíčová slova: informace, synonymum, vysvětlení, co je to Benešovy dekrety?, lexikon, popis, význam slova, odborný výraz, přesný význam, terminologie, formulace, názvosloví, přesný výraz, význam, termín, slovník, definice pojmu, heslo


Pojem Benešovy dekrety je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Benešovy dekrety v následujících zdrojích

Najít termín Benešovy dekrety ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Benešovy dekrety ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Benešovy dekrety ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Benešovy dekrety ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Benešovy dekrety ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Benešovy dekrety na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Benešovy dekrety například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Benešovy dekrety? resp. co znamená Benešovy dekrety? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Benešovy dekrety, odpověď na dotaz co je to Benešovy dekrety?. Víte např. kdo to je Agáta Prachařová? Znáte a víte kdo je Klára Vytisková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.