Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mantra. Co znamená odborný pojem Mantra z kategorie Filozofie?

Co je to Mantra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mantra?

Jako mantra se označuje metrická část védského hymnu a její rozsah může být několik slabik, ale klidně i několik vět. V některých východních náboženstvích slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci. Ve většině případů se jedná o sled slabik, jež nesou význam daný konkrétním náboženstvím. Také jde o jejich zvukovou hodnotu a podporu přirozené schopnosti mysli uklidnit se a soustředit na zvukovou vibraci. Účelem většiny takových manter je dosáhnout vysvobození, neboli mókšy. Mantra se hojně vyskytuje v buddhismu a hinduismu.


Co je to Mantra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mantra. Co znamená odborný pojem Mantra z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mantra patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, význam, přesný výraz, definice, slovník, odborné názvosloví, synonymum, pojem, co je to Mantra?, wiki, vysvětlení, Filozofie, terminologie, co znamená, terminus technicus, Mantra, Filozofie


Pojem Mantra je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mantra? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mantrou (v sanskrtu मन्त्रः, od kořene man- myslet, a přípony -tra, označující nástroj, v čínštině se užívá slovo čen-jen, v pinyinu zhenyan, 眞言, doslova „pravdivá slova“, v japonštině se užívá výraz šingon, odvozený z čínského termínu) se nazývá metrická část védského hymnu, která se jmenuje rig, jadžus nebo sáman, v rozsahu od několika slabik až po několik vět. Ve východních náboženstvích jako je hinduismus či buddhismus slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci (opakování v mysli). Většinou se jedná o sled slabik, které nesou nějaký význam daný konkrétním náboženstvím, ale také jde o jejich zvukovou hodnotu a podpoření přirozené schopnosti mysli zklidnit se a soustředit se na zvukovou vibraci. Účelem většiny manter je dosáhnout vysvobození (mókšy). Oslavné a povznášející mantry se většinou recitují nahlas.

Další zdroje informací o slovu Mantra

Vyhledat pojem Mantra ve Wikizdrojích

Hledat heslo Mantra ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Mantra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mantra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Mantra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Mantra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantra například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Mantra? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantra, odpověď na dotaz co je to Mantra?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Transgender? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.