Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mantra. Co znamená odborný pojem Mantra z kategorie Filozofie?

Co je to Mantra? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mantra

Jako mantra se označuje metrická část védského hymnu a její rozsah může být několik slabik, ale klidně i několik vět. V některých východních náboženstvích slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci. Ve většině případů se jedná o sled slabik, jež nesou význam daný konkrétním náboženstvím. Také jde o jejich zvukovou hodnotu a podporu přirozené schopnosti mysli uklidnit se a soustředit na zvukovou vibraci. Účelem většiny takových manter je dosáhnout vysvobození, neboli mókšy. Mantra se hojně vyskytuje v buddhismu a hinduismu.


Co je to Mantra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mantra. Co znamená odborný pojem Mantra z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mantra je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, definice, pojem, synonymum, informace, Filozofie, co je to Mantra?, Mantra, formulace, význam, popis, odborné názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, slovo, terminologie, definice pojmu


Pojem Mantra je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Mantra?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mantrou (v sanskrtu मन्त्रः, od kořene man- myslet, a přípony -tra, označující nástroj, v čínštině se užívá slovo čen-jen, v pinyinu zhenyan, 眞言, doslova „pravdivá slova“, v japonštině se užívá výraz šingon, odvozený z čínského termínu) se nazývá metrická část védského hymnu, která se jmenuje rig, jadžus nebo sáman, v rozsahu od několika slabik až po několik vět. Ve východních náboženstvích jako je hinduismus či buddhismus slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci (opakování v mysli). Většinou se jedná o sled slabik, které nesou nějaký význam daný konkrétním náboženstvím, ale také jde o jejich zvukovou hodnotu a podpoření přirozené schopnosti mysli zklidnit se a soustředit se na zvukovou vibraci. Účelem většiny manter je dosáhnout vysvobození (mókšy). Oslavné a povznášející mantry se většinou recitují nahlas.

Hledejte pojem Mantra v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mantra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Mantra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Mantra ve Wikislovníku

Hledat výraz Mantra na Google.cz

Vyhledat výraz Mantra ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Mantra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Mantra? resp. jaký je význam pojmu Mantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantra, odpověď na dotaz co je to Mantra?. Víte např. kdo to je Dezertér? Znáte a víte kdo je Populista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.