Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mantra. Co znamená odborný pojem Mantra z kategorie Filozofie?

Co je to Mantra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mantra?

Jako mantra se označuje metrická část védského hymnu a její rozsah může být několik slabik, ale klidně i několik vět. V některých východních náboženstvích slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci. Ve většině případů se jedná o sled slabik, jež nesou význam daný konkrétním náboženstvím. Také jde o jejich zvukovou hodnotu a podporu přirozené schopnosti mysli uklidnit se a soustředit na zvukovou vibraci. Účelem většiny takových manter je dosáhnout vysvobození, neboli mókšy. Mantra se hojně vyskytuje v buddhismu a hinduismu.


Co je to Mantra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mantra. Co znamená odborný pojem Mantra z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mantra? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mantra se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: pojem, co to je, heslo, terminologie, formulace, vysvětlení, význam, popis, slovník, wiki, co znamená, lexikon, názvosloví, význam slova, terminus technicus, informace, co je to Mantra?, význam pojmu


Pojem Mantra je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mantra?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Mantrou (v sanskrtu मन्त्रः, od kořene man- myslet, a přípony -tra, označující nástroj, v čínštině se užívá slovo čen-jen, v pinyinu zhenyan, 眞言, doslova „pravdivá slova“, v japonštině se užívá výraz šingon, odvozený z čínského termínu) se nazývá metrická část védského hymnu, která se jmenuje rig, jadžus nebo sáman, v rozsahu od několika slabik až po několik vět. Ve východních náboženstvích jako je hinduismus či buddhismus slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci (opakování v mysli). Většinou se jedná o sled slabik, které nesou nějaký význam daný konkrétním náboženstvím, ale také jde o jejich zvukovou hodnotu a podpoření přirozené schopnosti mysli zklidnit se a soustředit se na zvukovou vibraci. Účelem většiny manter je dosáhnout vysvobození (mókšy). Oslavné a povznášející mantry se většinou recitují nahlas.

Pro další informace o termínu Mantra zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Mantra na Google.cz

Najít slovo Mantra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mantra na Youtube

Zkusit najít pojem Mantra ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mantra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Mantra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantra například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mantra? resp. co označuje slovo Mantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantra, odpověď na dotaz co je to Mantra?. Víte např. kdo to je Leviatan? Znáte a víte kdo je Teenager? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.