Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mantra. Co znamená pojem Mantra z kategorie Filozofie?

Co je Mantra?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mantra?

Jako mantra se označuje metrická část védského hymnu a její rozsah může být několik slabik, ale klidně i několik vět. V některých východních náboženstvích slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci. Ve většině případů se jedná o sled slabik, jež nesou význam daný konkrétním náboženstvím. Také jde o jejich zvukovou hodnotu a podporu přirozené schopnosti mysli uklidnit se a soustředit na zvukovou vibraci. Účelem většiny takových manter je dosáhnout vysvobození, neboli mókšy. Mantra se hojně vyskytuje v buddhismu a hinduismu.


Co je to Mantra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mantra. Co znamená pojem Mantra z kategorie Filozofie?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mantra s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Mantra se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, co je to Mantra?, definice pojmu, formulace, terminologie, názvosloví, pojem, filozofie, heslo, vysvětlení, odborný výraz, definice, filozofie, Mantra, synonymum, informace, přesný význam


Pojem Mantra je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mantra? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mantrou (v sanskrtu मन्त्रः, od kořene man- myslet, a přípony -tra, označující nástroj, v čínštině se užívá slovo čen-jen, v pinyinu zhenyan, 眞言, doslova „pravdivá slova“, v japonštině se užívá výraz šingon, odvozený z čínského termínu) se nazývá metrická část védského hymnu, která se jmenuje rig, jadžus nebo sáman, v rozsahu od několika slabik až po několik vět. Ve východních náboženstvích jako je hinduismus či buddhismus slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci (opakování v mysli). Většinou se jedná o sled slabik, které nesou nějaký význam daný konkrétním náboženstvím, ale také jde o jejich zvukovou hodnotu a podpoření přirozené schopnosti mysli zklidnit se a soustředit se na zvukovou vibraci. Účelem většiny manter je dosáhnout vysvobození (mókšy). Oslavné a povznášející mantry se většinou recitují nahlas.

Jiné informační zdroje o pojmu Mantra

Vyhledat výraz Mantra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Mantra na Google.cz

Vyhledat heslo Mantra na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Mantra ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Mantra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Mantra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantra například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Mantra? resp. jaká je definice termínu Mantra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantra, odpověď na dotaz co je to Mantra?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Harpyje? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Mantra i v jiné kategorii než v filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.