Co je to?
Definice výrazu Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Co to je Rovnodennost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rovnodennost?

Rovnodennost je jev, který se odehrává dvakrát ročně. Jedná se o dobu, kdy se Slunce nachází v rovině zemského rovníku, sluneční paprsky tak dopadají na Zemi kolmo k zemské ose. Jarní rovnodennost přichází 19.- 21. března, podzimní rovnodennost 20. - 24. září. Na naší severní polokouli znamená jarní rovnodennost střídání zimy a jara, podzimní rovnodennost je hranicí mezi létem a podzimem. Na jarní polokouli jsou pak roční období obráceně, jaro začíná v září a podzim v březnu. Rovnodennost znamená, že den je přibližně stejně dlouhý jako noc. Slunce v tu dobu osvětluje oba zemské póly. Vychází přesně na východě a zapadá na západě.


Co je to Rovnodennost? Význam slova, termín, Definice výrazu Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rovnodennost? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Rovnodennost se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: co znamená, slovník, věda, synonymum, wiki, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, formulace, pojem, informace, Rovnodennost, terminologie, slovo, vysvětlení, popis


Pojem Rovnodennost je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rovnodennost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rovnodennost (lat. aequinoctium) je v astronomii okamžik, kdy je Slunce v rovině zemského rovníku, takže jeho paprsky dopadají na Zemi kolmo k její ose. Rovnodennost nastává dvakrát do roka:
♦ 20. až 21. března, kdy střed obrazu Slunce na nebeské sféře prochází jarním bodem a
♦ 20. až 23. září, kdy prochází podzimním bodem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Rovnodennost na Google.cz

Najít heslo Rovnodennost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rovnodennost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Rovnodennost ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rovnodennost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Rovnodennost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnodennost například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Rovnodennost? resp. co to je Rovnodennost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnodennost, odpověď na dotaz co je to Rovnodennost?. Víte např. kdo to je Pendler? Znáte a víte kdo je Dominik Hašek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.