Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Co je to Rovnodennost? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Rovnodennost?

Rovnodennost je jev, který se odehrává dvakrát ročně. Jedná se o dobu, kdy se Slunce nachází v rovině zemského rovníku, sluneční paprsky tak dopadají na Zemi kolmo k zemské ose. Jarní rovnodennost přichází 19.- 21. března, podzimní rovnodennost 20. - 24. září. Na naší severní polokouli znamená jarní rovnodennost střídání zimy a jara, podzimní rovnodennost je hranicí mezi létem a podzimem. Na jarní polokouli jsou pak roční období obráceně, jaro začíná v září a podzim v březnu. Rovnodennost znamená, že den je přibližně stejně dlouhý jako noc. Slunce v tu dobu osvětluje oba zemské póly. Vychází přesně na východě a zapadá na západě.


Co je to Rovnodennost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Rovnodennost sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rovnodennost je v kategorii Věda

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, Věda, popis, význam, slovo, definice, názvosloví, terminologie, slovník, přesný výraz, terminus technicus, wiki, Věda, význam pojmu, co to je, informace, lexikon


Pojem Rovnodennost je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Rovnodennost?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rovnodennost (lat. aequinoctium) je v astronomii okamžik, kdy je Slunce v rovině zemského rovníku, takže jeho paprsky dopadají na Zemi kolmo k její ose. Rovnodennost nastává dvakrát do roka:
♦ 20. až 21. března, kdy střed obrazu Slunce na nebeské sféře prochází jarním bodem a
♦ 20. až 23. září, kdy prochází podzimním bodem.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Rovnodennost ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Rovnodennost na Youtube

Najít pojem Rovnodennost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Rovnodennost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Rovnodennost ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Rovnodennost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnodennost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rovnodennost? resp. co se skrývá pod slovem Rovnodennost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnodennost, odpověď na dotaz co je to Rovnodennost?. Víte např. kdo to je Klára Dostálová? Znáte a víte kdo je Olga Lounová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.