Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Co je to Rovnodennost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rovnodennost

Rovnodennost je jev, který se odehrává dvakrát ročně. Jedná se o dobu, kdy se Slunce nachází v rovině zemského rovníku, sluneční paprsky tak dopadají na Zemi kolmo k zemské ose. Jarní rovnodennost přichází 19.- 21. března, podzimní rovnodennost 20. - 24. září. Na naší severní polokouli znamená jarní rovnodennost střídání zimy a jara, podzimní rovnodennost je hranicí mezi létem a podzimem. Na jarní polokouli jsou pak roční období obráceně, jaro začíná v září a podzim v březnu. Rovnodennost znamená, že den je přibližně stejně dlouhý jako noc. Slunce v tu dobu osvětluje oba zemské póly. Vychází přesně na východě a zapadá na západě.


Co je to Rovnodennost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rovnodennost s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Rovnodennost se nachází v sekci věda

Klíčová slova: terminologie, synonymum, lexikon, informace, význam, význam slova, popis, definice, co to je, formulace, co znamená, význam pojmu, slovník, odborné názvosloví, pojem, Rovnodennost, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Rovnodennost je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rovnodennost můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Rovnodennost (lat. aequinoctium) je v astronomii okamžik, kdy je Slunce v rovině zemského rovníku, takže jeho paprsky dopadají na Zemi kolmo k její ose. Rovnodennost nastává dvakrát do roka:
♦ 20. až 21. března, kdy střed obrazu Slunce na nebeské sféře prochází jarním bodem a
♦ 20. až 23. září, kdy prochází podzimním bodem.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Rovnodennost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Rovnodennost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Rovnodennost ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Rovnodennost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rovnodennost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Rovnodennost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnodennost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rovnodennost? resp. co se skrývá pod slovem Rovnodennost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnodennost, odpověď na dotaz co je to Rovnodennost?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Vlasta Redl? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.