Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Co je to Rovnodennost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rovnodennost

Rovnodennost je jev, který se odehrává dvakrát ročně. Jedná se o dobu, kdy se Slunce nachází v rovině zemského rovníku, sluneční paprsky tak dopadají na Zemi kolmo k zemské ose. Jarní rovnodennost přichází 19.- 21. března, podzimní rovnodennost 20. - 24. září. Na naší severní polokouli znamená jarní rovnodennost střídání zimy a jara, podzimní rovnodennost je hranicí mezi létem a podzimem. Na jarní polokouli jsou pak roční období obráceně, jaro začíná v září a podzim v březnu. Rovnodennost znamená, že den je přibližně stejně dlouhý jako noc. Slunce v tu dobu osvětluje oba zemské póly. Vychází přesně na východě a zapadá na západě.


Co je to Rovnodennost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Rovnodennost je v sekci věda

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, co je to Rovnodennost?, termín, slovo, slovník, přesný význam, formulace, terminus technicus, terminologie, Rovnodennost, odborné názvosloví, význam, definice pojmu, význam slova, lexikon, význam pojmu, definice


Pojem Rovnodennost je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rovnodennost? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rovnodennost (lat. aequinoctium) je v astronomii okamžik, kdy je Slunce v rovině zemského rovníku, takže jeho paprsky dopadají na Zemi kolmo k její ose. Rovnodennost nastává dvakrát do roka:
♦ 20. až 21. března, kdy střed obrazu Slunce na nebeské sféře prochází jarním bodem a
♦ 20. až 23. září, kdy prochází podzimním bodem.

Více informací o slovu Rovnodennost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Rovnodennost ve Wikislovníku

Najít výraz Rovnodennost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Rovnodennost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rovnodennost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Rovnodennost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Rovnodennost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnodennost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Rovnodennost? resp. co znamená Rovnodennost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnodennost, odpověď na dotaz co je to Rovnodennost?. Víte např. kdo to je Miroslav Mareš? Znáte a víte kdo je Ewa Farna? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je věda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.