Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Co je Rovnodennost?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rovnodennost?

Rovnodennost je jev, který se odehrává dvakrát ročně. Jedná se o dobu, kdy se Slunce nachází v rovině zemského rovníku, sluneční paprsky tak dopadají na Zemi kolmo k zemské ose. Jarní rovnodennost přichází 19.- 21. března, podzimní rovnodennost 20. - 24. září. Na naší severní polokouli znamená jarní rovnodennost střídání zimy a jara, podzimní rovnodennost je hranicí mezi létem a podzimem. Na jarní polokouli jsou pak roční období obráceně, jaro začíná v září a podzim v březnu. Rovnodennost znamená, že den je přibližně stejně dlouhý jako noc. Slunce v tu dobu osvětluje oba zemské póly. Vychází přesně na východě a zapadá na západě.


Co je to Rovnodennost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rovnodennost. Co znamená odborný pojem Rovnodennost z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Rovnodennost sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Rovnodennost je v kategorii věda

Klíčová slova: slovník, heslo, terminologie, co to je, wiki, informace, termín, co znamená, význam slova, lexikon, pojem, odborné názvosloví, slovo, význam, věda, přesný výraz, definice, vysvětlení


Pojem Rovnodennost je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rovnodennost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rovnodennost (lat. aequinoctium) je v astronomii okamžik, kdy je Slunce v rovině zemského rovníku, takže jeho paprsky dopadají na Zemi kolmo k její ose. Rovnodennost nastává dvakrát do roka:
♦ 20. až 21. března, kdy střed obrazu Slunce na nebeské sféře prochází jarním bodem a
♦ 20. až 23. září, kdy prochází podzimním bodem.

Jiné informační zdroje o pojmu Rovnodennost

Hledat videa s názvem Rovnodennost na Youtube

Zkusit najít slovo Rovnodennost ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Rovnodennost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Rovnodennost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Rovnodennost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rovnodennost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnodennost například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaký je přesný význam slova Rovnodennost? resp. co přesně označuje termín Rovnodennost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnodennost, odpověď na dotaz co je to Rovnodennost?. Víte např. kdo to je August Seydler? Znáte a víte kdo je Ivo Jahelka? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.