Co je to?
Výraz, termín, definice slova Javascript. Co znamená odborný pojem Javascript z kategorie Internet?

Co je to Javascript? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Javascript?

S JavaScriptem se setkal na internetu asi každý. Je to multiplatformní skriptovací jazyk a v současnosti se využívá hlavně jako interpretovaný programovací jazyk pro webové stránky a často se vkládá rovnou do HTML kódu stránky. Zpravidla ovládá interaktivní prvky, tvoří se jím animace a efekty obrázků.
JavaScript byl vyvinut Brendanem Erichem z tehdy známé firmy Netscape. Standardizován byl v roce 1997. Program v JavaScriptu se většinou spouští až po stažení WWW stránky z internetu. Může se ovšem použít i na straně serveru.


Co je to Javascript? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Javascript. Co znamená odborný pojem Javascript z kategorie Internet?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Javascript s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Javascript se nachází v sekci internet

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, co je to Javascript?, lexikon, definice, co znamená, vysvětlení, názvosloví, odborné názvosloví, informace, popis, odborný výraz, význam slova, pojem, heslo, definice pojmu, internet, termín


Pojem Javascript je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Javascript? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

JavaScript je multiplatformní, objektově orientovaný, událostmi řízený skriptovací jazyk, jehož autorem je Brendan Eich z tehdejší společnosti Netscape. Jeho syntaxe (zápis zdrojového textu) patří do rodiny jazyků C/C++/Java, ale JavaScript je od těchto jazyků zásadně odlišný sémanticky (funkčně, pricipiálně), jde o jiný jazyk. Slovo Java je součástí jeho názvu pouze z marketingových důvodů. JavaScript byl v červenci 1997 standardizován asociací ECMA (European Computer Manufacturers Association) a v srpnu 1998 ISO (International Organization for Standardization). Standardizovaná verze JavaScriptu je pojmenována ECMAScript a z ní byly odvozeny i další implementace, jako je například ActionScript. JavaScript byl původně obchodní název implementace společnosti Netscape, kde byl vyvíjen nejprve pod názvem Mocha, později LiveScript, ohlášen byl společně se společností Sun Microsystems v prosinci 1995 jako doplněk k jazykům HTML a Java.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Javascript ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Javascript ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Javascript ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Javascript na Youtube

Najít pojem Javascript na Google.cz

Hledat slovo Javascript ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Javascript například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte co je to Javascript? resp. co se přesně ukrývá za slovem Javascript? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Javascript, odpověď na dotaz co je to Javascript?. Víte např. kdo to je Fanoušek? Znáte a víte kdo je Býložravec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.