Co je to?
Definice výrazu, termínu Javascript. Co znamená odborný pojem Javascript z kategorie Internet?

Co je to Javascript? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Javascript

S JavaScriptem se setkal na internetu asi každý. Je to multiplatformní skriptovací jazyk a v současnosti se využívá hlavně jako interpretovaný programovací jazyk pro webové stránky a často se vkládá rovnou do HTML kódu stránky. Zpravidla ovládá interaktivní prvky, tvoří se jím animace a efekty obrázků.
JavaScript byl vyvinut Brendanem Erichem z tehdy známé firmy Netscape. Standardizován byl v roce 1997. Program v JavaScriptu se většinou spouští až po stažení WWW stránky z internetu. Může se ovšem použít i na straně serveru.


Co je to Javascript? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Javascript. Co znamená odborný pojem Javascript z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Javascript? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Javascript je v sekci Internet

Klíčová slova: definice, co to je, co znamená, synonymum, definice pojmu, Internet, význam pojmu, pojem, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, popis, vysvětlení, slovník, přesný výraz, lexikon, wiki, Internet


Pojem Javascript je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Javascript ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Javascript ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Javascript ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Javascript na Google.cz

Zkusit najít slovo Javascript ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Javascript ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Javascript například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Javascript? resp. co je to Javascript? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Javascript, odpověď na dotaz co je to Javascript?. Víte např. kdo to je Disident? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.