Co je to?
Definice výrazu, termínu Javascript. Co znamená odborný pojem Javascript z kategorie Internet?

Co je to Javascript? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Javascript

S JavaScriptem se setkal na internetu asi každý. Je to multiplatformní skriptovací jazyk a v současnosti se využívá hlavně jako interpretovaný programovací jazyk pro webové stránky a často se vkládá rovnou do HTML kódu stránky. Zpravidla ovládá interaktivní prvky, tvoří se jím animace a efekty obrázků.
JavaScript byl vyvinut Brendanem Erichem z tehdy známé firmy Netscape. Standardizován byl v roce 1997. Program v JavaScriptu se většinou spouští až po stažení WWW stránky z internetu. Může se ovšem použít i na straně serveru.


Co je to Javascript? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Javascript. Co znamená odborný pojem Javascript z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Javascript je v sekci Internet

Klíčová slova: definice pojmu, význam, termín, názvosloví, informace, význam slova, odborné názvosloví, heslo, pojem, formulace, definice, terminologie, co znamená, přesný výraz, Internet, synonymum, vysvětlení, lexikon


Pojem Javascript je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Javascript? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

JavaScript je multiplatformní, objektově orientovaný, událostmi řízený skriptovací jazyk, jehož autorem je Brendan Eich z tehdejší společnosti Netscape. Jeho syntaxe (zápis zdrojového textu) patří do rodiny jazyků C/C++/Java, ale JavaScript je od těchto jazyků zásadně odlišný sémanticky (funkčně, pricipiálně), jde o jiný jazyk. Slovo Java je součástí jeho názvu pouze z marketingových důvodů. JavaScript byl v červenci 1997 standardizován asociací ECMA (European Computer Manufacturers Association) a v srpnu 1998 ISO (International Organization for Standardization). Standardizovaná verze JavaScriptu je pojmenována ECMAScript a z ní byly odvozeny i další implementace, jako je například ActionScript. JavaScript byl původně obchodní název implementace společnosti Netscape, kde byl vyvíjen nejprve pod názvem Mocha, později LiveScript, ohlášen byl společně se společností Sun Microsystems v prosinci 1995 jako doplněk k jazykům HTML a Java.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Javascript ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Javascript ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Javascript ve Wikislovníku

Hledat výraz Javascript ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Javascript na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Javascript ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Javascript například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Javascript? resp. co se skrývá pod slovem Javascript? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Javascript, odpověď na dotaz co je to Javascript?. Víte např. kdo to je Josef Čapek? Znáte a víte kdo je Předškolák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.