Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zárubeň. Co znamená pojem Zárubeň z kategorie Stavebnictví?

Co je to Zárubeň? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zárubeň

Zárubeň čili veřej, nespisovně futro, je rám ohraničující otvor dveří a pevně umístěný ve zdi. Zárubeň tvoří nosnou konstrukci dveří. Dříve byly zárubně kamenné nebo dřevěné, nyní většinou kovové nebo plastové. Křídlo dveří je na zárubni zavěšeno pomocí pantů.
Tam, kde jsou závěsy, protiplech zámku a těsnění, je přední strana. Rozlišuje se zárubeň pravá a levá, podle toho, kde jsou závěsy. Zárubně mohou být tradiční, zapuštěné nebo tzv. neviditelné.


Co je to Zárubeň? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zárubeň. Co znamená pojem Zárubeň z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zárubeň můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zárubeň je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, Zárubeň, heslo, Stavebnictví, popis, přesný výraz, termín, terminus technicus, co znamená, názvosloví, slovník, vysvětlení, definice pojmu, co to je, terminologie, definice, synonymum, význam


Pojem Zárubeň je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Zárubeň píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zárubeň (nebo veřej, hovorově futro nebo futra, z německého Futter, Türfutter) je rám pevně umístěný ve zdi, který ohraničuje otvor dveří a tvoří jejich nosnou konstrukci. Obvykle bývá kovový, zejména v dřívějších dobách byl dřevěný nebo kamenný. Na zárubni je pomocí závěsů (pantů) zavěšeno křídlo dveří.

Jiné informační zdroje o pojmu Zárubeň

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zárubeň ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Zárubeň ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Zárubeň na Google.cz

Najít heslo Zárubeň ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zárubeň ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Zárubeň ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zárubeň například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Zárubeň? resp. co znamená výraz Zárubeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zárubeň, odpověď na dotaz co je to Zárubeň?. Víte např. kdo to je Špión? Znáte a víte kdo je Mao Ce-tung? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.