Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Restituce. Co znamená pojem Restituce z kategorie Právo?

Co to je Restituce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Restituce?

Vrácení něčeho do původního stavu nebo náprava minulého jednání, které bylo v rozporu s právem. V majetko-právní sféře se restitucí rozumí navrácení neoprávněně sebraného majetku do rukou jeho původního majitele. V případě naturální restituce dochází k vrácení původní věci, v případě reparace nebo refundace jde o náhradní plnění, například formou peněžní náhrady.


Co je to Restituce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Restituce. Co znamená pojem Restituce z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Restituce? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Restituce je v sekci Právo

Klíčová slova: co znamená, význam, definice, Právo, informace, Restituce, synonymum, Právo, odborný výraz, vysvětlení, heslo, co to je, slovník, popis, co je to Restituce?, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz


Pojem Restituce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Restituce?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Restituce je navrácení něčeho do původního stavu. Jako tzv. restitutio in integrum jde o nápravu způsobených škod obnovením původního právního stavu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Restituce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Restituce ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Restituce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Restituce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Restituce na Google.cz

Zkusit najít heslo Restituce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Restituce například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Restituce? resp. co vlastně znamená slovo Restituce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restituce, odpověď na dotaz co je to Restituce?. Víte např. kdo to je Valérie Zawadská? Znáte a víte kdo je Karel IV? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?