Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Restituce. Co znamená pojem Restituce z kategorie Právo?

Co to je Restituce? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Restituce?

Vrácení něčeho do původního stavu nebo náprava minulého jednání, které bylo v rozporu s právem. V majetko-právní sféře se restitucí rozumí navrácení neoprávněně sebraného majetku do rukou jeho původního majitele. V případě naturální restituce dochází k vrácení původní věci, v případě reparace nebo refundace jde o náhradní plnění, například formou peněžní náhrady.


Co je to Restituce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Restituce. Co znamená pojem Restituce z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Restituce patří do kategorie Právo

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, Právo, přesný výraz, informace, heslo, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, význam slova, co to je, slovník, co znamená, názvosloví, synonymum, popis, význam pojmu, definice


Pojem Restituce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Restituce?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Restituce je navrácení něčeho do původního stavu. Jako tzv. restitutio in integrum jde o nápravu způsobených škod obnovením původního právního stavu.

Více informací o slovu Restituce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Restituce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Restituce ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Restituce na Youtube

Hledat slovo Restituce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Restituce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Restituce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Restituce například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Restituce? resp. co znamená slovo Restituce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restituce, odpověď na dotaz co je to Restituce?. Víte např. kdo to je Prostitutka? Znáte a víte kdo je Karel IV? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?