Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Restituce. Co znamená pojem Restituce z kategorie Právo?

Co to je Restituce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Restituce?

Vrácení něčeho do původního stavu nebo náprava minulého jednání, které bylo v rozporu s právem. V majetko-právní sféře se restitucí rozumí navrácení neoprávněně sebraného majetku do rukou jeho původního majitele. V případě naturální restituce dochází k vrácení původní věci, v případě reparace nebo refundace jde o náhradní plnění, například formou peněžní náhrady.


Co je to Restituce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Restituce. Co znamená pojem Restituce z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Restituce s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Restituce se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, formulace, přesný výraz, přesný význam, terminologie, heslo, vysvětlení, co to je, co znamená, názvosloví, informace, význam, lexikon, odborný výraz, pojem, popis, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Restituce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Restituce? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Restituce je navrácení něčeho do původního stavu. Jako tzv. restitutio in integrum jde o nápravu způsobených škod obnovením původního právního stavu.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Restituce ve Wikimedia Commons

Najít termín Restituce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Restituce ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Restituce ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Restituce na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Restituce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Restituce například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Restituce? resp. co je to Restituce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restituce, odpověď na dotaz co je to Restituce?. Víte např. kdo to je Veronika Vrecionová? Znáte a víte kdo je Zikmund? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?