Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Restituce. Co znamená pojem Restituce z kategorie Právo?

Co to je Restituce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Restituce?

Vrácení něčeho do původního stavu nebo náprava minulého jednání, které bylo v rozporu s právem. V majetko-právní sféře se restitucí rozumí navrácení neoprávněně sebraného majetku do rukou jeho původního majitele. V případě naturální restituce dochází k vrácení původní věci, v případě reparace nebo refundace jde o náhradní plnění, například formou peněžní náhrady.


Co je to Restituce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Restituce. Co znamená pojem Restituce z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Restituce se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, terminus technicus, wiki, pojem, definice, terminologie, slovník, názvosloví, přesný význam, popis, co je to Restituce?, definice pojmu, synonymum, význam slova, co znamená


Pojem Restituce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Restituce? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Restituce je navrácení něčeho do původního stavu. Jako tzv. restitutio in integrum jde o nápravu způsobených škod obnovením původního právního stavu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Restituce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Restituce ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Restituce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Restituce ve Wikizdrojích

Najít termín Restituce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Restituce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Restituce například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Restituce? resp. co znamená Restituce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restituce, odpověď na dotaz co je to Restituce?. Víte např. kdo to je Olivia Wilde? Znáte a víte kdo je Zikmund? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?