Co je to?
Definice výrazu, termínu Restituce. Co znamená odborný pojem Restituce z kategorie Právo?

Co je Restituce? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Restituce

Vrácení něčeho do původního stavu nebo náprava minulého jednání, které bylo v rozporu s právem. V majetko-právní sféře se restitucí rozumí navrácení neoprávněně sebraného majetku do rukou jeho původního majitele. V případě naturální restituce dochází k vrácení původní věci, v případě reparace nebo refundace jde o náhradní plnění, například formou peněžní náhrady.


Co je to Restituce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Restituce. Co znamená odborný pojem Restituce z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Restituce je v kategorii právo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, Restituce, význam pojmu, co to je, slovník, termín, definice pojmu, právo, názvosloví, význam slova, právo, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, vysvětlení, synonymum


Pojem Restituce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Restituce? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Restituce je navrácení něčeho do původního stavu. Jako tzv. restitutio in integrum jde o nápravu způsobených škod obnovením původního právního stavu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Restituce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Restituce ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Restituce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Restituce ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Restituce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Restituce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Restituce například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Restituce? resp. co znamená slovo Restituce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restituce, odpověď na dotaz co je to Restituce?. Víte např. kdo to je Sam J. Lundwall? Znáte a víte kdo je Duch Svatý? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?