Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyselina mléčná. Co znamená pojem Kyselina mléčná z kategorie Chemie?

Co je Kyselina mléčná? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kyselina mléčná?

Kyselina mléčná je jedna z nejjednodušších hydroxykyselin. Tvoří bezbarvé krystaly, lehce se rozpouští a má nakyslou chuť. Chemické označení této kyseliny je CH3CH(OH)COOH. K jejímu vzniku dochází při mléčném kvašení cukrů, setkat se s ní můžeme v mléčných výrobcích, mléce, kysaném zelí, sýrech a podobně.
Kyselina mléčná je nezbytným prostředkem v potravinářství a mnoha průmyslových odvětvích. Ve zdravotnictví s využívá jako základ růstu kmenových buněk.


Co je to Kyselina mléčná? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyselina mléčná. Co znamená pojem Kyselina mléčná z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Kyselina mléčná patří do sekce chemie

Klíčová slova: význam slova, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, chemie, chemie, co to je, informace, co je to Kyselina mléčná?, wiki, popis, slovo, lexikon, vysvětlení, názvosloví, definice, slovník


Pojem Kyselina mléčná je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kyselina mléčná? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kyselina mléčná je kysele chutnající, lehce rozpustná, bezbarvé krystaly tvořící kyselina s chemickým vzorcem CH3CH(OH)COOH. Po kyselině glykolové jde o druhou nejjednodušší hydroxykyselinu. Tato kyselina vzniká mléčným kvašením cukrů, např. v mléce, sýrech, kyselém zelí. Používá se proto v pekařství, pivovarnictví (E270), koželužství, k přípravě limonád a při barvení a zušlechťování textilií (pohmat, lesk). Většinou se vyskytuje jako opticky neaktivní (kyselina DL-mléčná). Používá se také kvůli svým antiseptickým vlastnostem v mastech, ústních vodách a jako prostředek k ošetřování vlasů. Její L-enantiomer je koncovým produktem mléčného kvašení cukrů, a proto je přítomen v kyselém mléku a zelí. Konjugovaná báze kyseliny mléčné (její anion) se nazývá laktát CH3CH(OH)COO−.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Kyselina mléčná ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselina mléčná ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Kyselina mléčná ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Kyselina mléčná ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kyselina mléčná ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kyselina mléčná ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselina mléčná například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Kyselina mléčná? resp. co přesně označuje termín Kyselina mléčná? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina mléčná, odpověď na dotaz co je to Kyselina mléčná?. Víte např. kdo to je Anesteziolog? Znáte a víte kdo je Lucie Králová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.