Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyselina mléčná. Co znamená pojem Kyselina mléčná z kategorie Chemie?

Co je to Kyselina mléčná? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kyselina mléčná

Kyselina mléčná je jedna z nejjednodušších hydroxykyselin. Tvoří bezbarvé krystaly, lehce se rozpouští a má nakyslou chuť. Chemické označení této kyseliny je CH3CH(OH)COOH. K jejímu vzniku dochází při mléčném kvašení cukrů, setkat se s ní můžeme v mléčných výrobcích, mléce, kysaném zelí, sýrech a podobně.
Kyselina mléčná je nezbytným prostředkem v potravinářství a mnoha průmyslových odvětvích. Ve zdravotnictví s využívá jako základ růstu kmenových buněk.


Co je to Kyselina mléčná? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyselina mléčná. Co znamená pojem Kyselina mléčná z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kyselina mléčná? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kyselina mléčná patří do sekce Chemie

Klíčová slova: informace, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, Chemie, definice, co je to Kyselina mléčná?, slovo, význam, přesný výraz, přesný význam, Kyselina mléčná, termín, terminologie, lexikon, pojem, heslo, Chemie


Pojem Kyselina mléčná je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Kyselina mléčná ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kyselina mléčná ve Wikipedii

Hledat heslo Kyselina mléčná ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselina mléčná ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Kyselina mléčná ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyselina mléčná ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselina mléčná například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kyselina mléčná? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kyselina mléčná? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselina mléčná, odpověď na dotaz co je to Kyselina mléčná?. Víte např. kdo to je Podlahář? Znáte a víte kdo je Družička? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.