Co je to?
Výraz, termín, definice slova Luneta. Co znamená odborný pojem Luneta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Luneta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Luneta

Luneta je název původem z francouzštiny a latiny, kde luna znamená Měsíc. Jde o plochu stěny v půlkruhovém tvaru, který připomíná Měsíc ve čtvrťové fázi. Nachází se nejčastěji pod klenbou nad dveřmi nebo nad okny.
Může také jít o malbu na ploše podobného tvaru nebo dekoraci v podobě půlkruhu umístěnou nade dveřmi. Známé lunety lze vidět například v Národním divadle.


Co je to Luneta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Luneta. Co znamená odborný pojem Luneta z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Luneta sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Luneta je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, formulace, co to je, wiki, lexikon, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, přesný význam, názvosloví, informace, termín, pojem, Stavebnictví, Luneta, co je to Luneta?, popis


Pojem Luneta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Luneta?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Luneta (z franc. lunette, zdrobnělina z lat. luna, Měsíc) je půlkruhová plocha stěny (tvar Měsíce ve čtvrti), nejčastěji pod valenou klenbou nad okny a dveřmi, případně malba na takové ploše. Jedná se také o pronik valené klenby jinou klenbou s menší výškou i rozponem. Slouží obvykle k umístění oken. Někdy se jako luneta označuje i jakýkoli půlkruhový dekorativní útvar nade dveřmi, například tympanon.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Luneta ve Wikimedia Commons

Najít slovo Luneta ve Wikislovníku

Vyhledat termín Luneta na Google.cz

Hledat termín Luneta ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Luneta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Luneta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Luneta například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Luneta? resp. co přesně označuje termín Luneta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luneta, odpověď na dotaz co je to Luneta?. Víte např. kdo to je Radek Faksa? Znáte a víte kdo je Vdova? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.