Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hněv. Co znamená odborný pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Co je to Hněv? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hněv

Hněv je silný citový projev, který vzniká jako reakce na nějakou překážku, která brání dosažení vytčeného cíle nebo výsledku nějaké snahy. Tento cit měl v dávných dobách sloužit jako příprava na nějaký útok. Hněv trvá jen krátce, může se však rozvinout do dlouhodobého nepřátelství. Většinou je násilnou reakcí, proto ho podvědomí tlumí dalšími citovými projevy.
Při velké intenzitě dochází i k násilným projevům, častěji se vyskytuje urážení a vyhrožování. I když je hněv odůvodněný, bývají jeho projevy přehnané a mohou nenávratně poškodit mezilidské vztahy.


Co je to Hněv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hněv. Co znamená odborný pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hněv doporučujeme sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Hněv se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: význam, informace, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, co znamená, Hněv, co je to Hněv?, význam pojmu, slovník, synonymum, co to je, definice pojmu, vysvětlení, terminologie, termín, heslo, názvosloví


Pojem Hněv je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hněv?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hněv je silná afektivní reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování nějakého cíle nebo brání rozvíjení jednání. Jde o emoci, jejímž původním smyslem bylo připravit jedince na útok. Podle intenzity se rozlišuje rozzlobenost neboli zloba (nejslabší), hněv, zlost a vztek (nejsilnější). Projevy hněvu zpravidla trvají krátce, dlouhodobějším projevem je hostilita (nepřátelství).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Hněv ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hněv ve Wikislovníku

Hledat výraz Hněv ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Hněv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hněv ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hněv na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hněv například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hněv? resp. jaká je definice termínu Hněv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hněv, odpověď na dotaz co je to Hněv?. Víte např. kdo to je Specialista logistiky? Znáte a víte kdo je Jiří Helekal? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hněv v jiné sekci než psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.