Co je to?
Definice výrazu, termínu Hněv. Co znamená odborný pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Co je to Hněv? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hněv?

Hněv je silný citový projev, který vzniká jako reakce na nějakou překážku, která brání dosažení vytčeného cíle nebo výsledku nějaké snahy. Tento cit měl v dávných dobách sloužit jako příprava na nějaký útok. Hněv trvá jen krátce, může se však rozvinout do dlouhodobého nepřátelství. Většinou je násilnou reakcí, proto ho podvědomí tlumí dalšími citovými projevy.
Při velké intenzitě dochází i k násilným projevům, častěji se vyskytuje urážení a vyhrožování. I když je hněv odůvodněný, bývají jeho projevy přehnané a mohou nenávratně poškodit mezilidské vztahy.


Co je to Hněv? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hněv. Co znamená odborný pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hněv se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: formulace, význam slova, definice, lexikon, co znamená, definice pojmu, význam, slovník, Hněv, co je to Hněv?, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus, heslo, terminologie, Psychologie, co to je


Pojem Hněv je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hněv? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hněv je silná afektivní reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování nějakého cíle nebo brání rozvíjení jednání. Jde o emoci, jejímž původním smyslem bylo připravit jedince na útok. Podle intenzity se rozlišuje rozzlobenost neboli zloba (nejslabší), hněv, zlost a vztek (nejsilnější). Projevy hněvu zpravidla trvají krátce, dlouhodobějším projevem je hostilita (nepřátelství).

Jiné informační zdroje o pojmu Hněv

Hledat videa s názvem Hněv na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hněv ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Hněv ve Wikislovníku

Hledat slovo Hněv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Hněv na Google.cz

Najít výraz Hněv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hněv například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hněv? resp. jaký je přesný význam slova Hněv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hněv, odpověď na dotaz co je to Hněv?. Víte např. kdo to je Statistik? Znáte a víte kdo je Speciální pedagog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.