Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hněv. Co znamená pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Co je to Hněv? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hněv?

Hněv je silný citový projev, který vzniká jako reakce na nějakou překážku, která brání dosažení vytčeného cíle nebo výsledku nějaké snahy. Tento cit měl v dávných dobách sloužit jako příprava na nějaký útok. Hněv trvá jen krátce, může se však rozvinout do dlouhodobého nepřátelství. Většinou je násilnou reakcí, proto ho podvědomí tlumí dalšími citovými projevy.
Při velké intenzitě dochází i k násilným projevům, častěji se vyskytuje urážení a vyhrožování. I když je hněv odůvodněný, bývají jeho projevy přehnané a mohou nenávratně poškodit mezilidské vztahy.


Co je to Hněv? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hněv. Co znamená pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hněv můžete samozřejmě sdílet s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Hněv je v sekci psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, terminologie, termín, slovo, co je to Hněv?, psychologie, odborné názvosloví, definice, wiki, co znamená, odborný výraz, synonymum, pojem, popis, definice pojmu, psychologie, terminus technicus


Pojem Hněv je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hněv dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hněv je silná afektivní reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování nějakého cíle nebo brání rozvíjení jednání. Jde o emoci, jejímž původním smyslem bylo připravit jedince na útok. Podle intenzity se rozlišuje rozzlobenost neboli zloba (nejslabší), hněv, zlost a vztek (nejsilnější). Projevy hněvu zpravidla trvají krátce, dlouhodobějším projevem je hostilita (nepřátelství).

Hledejte výraz Hněv v dalších zdrojích

Zkusit najít Hněv ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hněv ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Hněv ve Wikizdrojích

Najít termín Hněv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Hněv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hněv ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hněv například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hněv? resp. co označuje slovo Hněv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hněv, odpověď na dotaz co je to Hněv?. Víte např. kdo to je Bill Gates? Znáte a víte kdo je Jaromír Tesař? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Hněv hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.