Co je to?
Definice výrazu, termínu Hněv. Co znamená odborný pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Co je to Hněv? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hněv

Hněv je silný citový projev, který vzniká jako reakce na nějakou překážku, která brání dosažení vytčeného cíle nebo výsledku nějaké snahy. Tento cit měl v dávných dobách sloužit jako příprava na nějaký útok. Hněv trvá jen krátce, může se však rozvinout do dlouhodobého nepřátelství. Většinou je násilnou reakcí, proto ho podvědomí tlumí dalšími citovými projevy.
Při velké intenzitě dochází i k násilným projevům, častěji se vyskytuje urážení a vyhrožování. I když je hněv odůvodněný, bývají jeho projevy přehnané a mohou nenávratně poškodit mezilidské vztahy.


Co je to Hněv? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hněv. Co znamená odborný pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Hněv s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hněv patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, vysvětlení, pojem, co je to Hněv?, význam pojmu, formulace, heslo, slovo, popis, přesný výraz, názvosloví, synonymum, terminologie, přesný význam, odborný výraz, definice, termín, význam


Pojem Hněv je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hněv? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hněv je silná afektivní reakce na překážku, která se staví do cesty při dosahování nějakého cíle nebo brání rozvíjení jednání. Jde o emoci, jejímž původním smyslem bylo připravit jedince na útok. Podle intenzity se rozlišuje rozzlobenost neboli zloba (nejslabší), hněv, zlost a vztek (nejsilnější). Projevy hněvu zpravidla trvají krátce, dlouhodobějším projevem je hostilita (nepřátelství).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Hněv ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Hněv ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Hněv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hněv ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hněv ve Wikimedia Commons

Najít pojem Hněv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hněv například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hněv? resp. co přesně označuje termín Hněv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hněv, odpověď na dotaz co je to Hněv?. Víte např. kdo to je Amanda Lear? Znáte a víte kdo je Myslivec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.