Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pozidriv. Co znamená odborný pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Co je to Pozidriv? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pozidriv

Pozidriv je jeden z typů křížové drážky šroubu. S odpovídající velikostí šroubováku nebo bitu se povolují a utahují šrouby. Označuje se také zkratkou PZ. Ve srovnání s klasickou křížovou drážkou má navíc zářezy mezi rameny kříže.
Používá se hlavně u vrutů do dřeva nebo u šroubů a vrutů do plastu, popřípadě i u vrutů do plechu. Pozidriv má několik verzí a je patentovaným vylepšením původní rozšířené drážky Phillips.


Co je to Pozidriv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pozidriv. Co znamená odborný pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pozidriv s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pozidriv patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, vysvětlení, význam pojmu, slovo, formulace, pojem, wiki, synonymum, co to je, heslo, co je to Pozidriv?, co znamená, definice pojmu, význam, názvosloví


Pojem Pozidriv je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pozidriv? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pozidriv, zkratka PZ, je druh křížové drážky šroubu, která slouží k povolování a utahování pomocí odpovídajícího šroubováku nebo výměnného nástavce (bitu). Oproti další nejrozšířenější křížové drážce zvané Phillips (PH) je Pozidriv navíc opatřen zářezy mezi jednotlivými rameny kříže. Byl vyvinut jako vylepšení Phillipsu a patentován britskou společností GKN Screws and Fasteners začátkem 60. let 20. století.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Pozidriv ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pozidriv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pozidriv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Pozidriv ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pozidriv ve Wikislovníku

Hledat pojem Pozidriv na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pozidriv například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Pozidriv? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pozidriv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pozidriv, odpověď na dotaz co je to Pozidriv?. Víte např. kdo to je Extrovert? Znáte a víte kdo je Vojtěch Filip? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.