Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pozidriv. Co znamená pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Co je Pozidriv?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pozidriv?

Pozidriv je jeden z typů křížové drážky šroubu. S odpovídající velikostí šroubováku nebo bitu se povolují a utahují šrouby. Označuje se také zkratkou PZ. Ve srovnání s klasickou křížovou drážkou má navíc zářezy mezi rameny kříže.
Používá se hlavně u vrutů do dřeva nebo u šroubů a vrutů do plastu, popřípadě i u vrutů do plechu. Pozidriv má několik verzí a je patentovaným vylepšením původní rozšířené drážky Phillips.


Co je to Pozidriv? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pozidriv. Co znamená pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Pozidriv doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pozidriv se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: formulace, heslo, synonymum, termín, definice, co znamená, wiki, pojem, co je to Pozidriv?, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, nástroje, Pozidriv, význam, co to je, vysvětlení, význam slova


Pojem Pozidriv je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pozidriv? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pozidriv, zkratka PZ, je druh křížové drážky šroubu, která slouží k povolování a utahování pomocí odpovídajícího šroubováku nebo výměnného nástavce (bitu). Oproti další nejrozšířenější křížové drážce zvané Phillips (PH) je Pozidriv navíc opatřen zářezy mezi jednotlivými rameny kříže. Byl vyvinut jako vylepšení Phillipsu a patentován britskou společností GKN Screws and Fasteners začátkem 60. let 20. století.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Pozidriv na Google obrázcích

Vyhledat výraz Pozidriv ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Pozidriv na Google.cz

Hledat videa s názvem Pozidriv na Youtube

Hledat termín Pozidriv ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Pozidriv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pozidriv například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pozidriv? resp. co znamená slovo Pozidriv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pozidriv, odpověď na dotaz co je to Pozidriv?. Víte např. kdo to je Puťka? Znáte a víte kdo je Agenturní pracovník? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, cedník, pozidriv, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.