Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pozidriv. Co znamená odborný pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Co je to Pozidriv? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pozidriv?

Pozidriv je jeden z typů křížové drážky šroubu. S odpovídající velikostí šroubováku nebo bitu se povolují a utahují šrouby. Označuje se také zkratkou PZ. Ve srovnání s klasickou křížovou drážkou má navíc zářezy mezi rameny kříže.
Používá se hlavně u vrutů do dřeva nebo u šroubů a vrutů do plastu, popřípadě i u vrutů do plechu. Pozidriv má několik verzí a je patentovaným vylepšením původní rozšířené drážky Phillips.


Co je to Pozidriv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pozidriv. Co znamená odborný pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pozidriv? s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pozidriv je v sekci nástroje

Klíčová slova: popis, termín, slovník, přesný výraz, definice, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, co znamená, formulace, názvosloví, nástroje, význam, co je to Pozidriv?, informace, význam slova, slovo, pojem


Pojem Pozidriv je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pozidriv? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pozidriv, zkratka PZ, je druh křížové drážky šroubu, která slouží k povolování a utahování pomocí odpovídajícího šroubováku nebo výměnného nástavce (bitu). Oproti další nejrozšířenější křížové drážce zvané Phillips (PH) je Pozidriv navíc opatřen zářezy mezi jednotlivými rameny kříže. Byl vyvinut jako vylepšení Phillipsu a patentován britskou společností GKN Screws and Fasteners začátkem 60. let 20. století.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pozidriv ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pozidriv ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Pozidriv ve Wikizdrojích

Hledat výraz Pozidriv na Google.cz

Vyhledat slovo Pozidriv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Pozidriv ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pozidriv například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Pozidriv? resp. jaká je definice termínu Pozidriv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pozidriv, odpověď na dotaz co je to Pozidriv?. Víte např. kdo to je Rudolf Battěk? Znáte a víte kdo je Prepper? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.