Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pozidriv. Co znamená odborný pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Co je to Pozidriv? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pozidriv

Pozidriv je jeden z typů křížové drážky šroubu. S odpovídající velikostí šroubováku nebo bitu se povolují a utahují šrouby. Označuje se také zkratkou PZ. Ve srovnání s klasickou křížovou drážkou má navíc zářezy mezi rameny kříže.
Používá se hlavně u vrutů do dřeva nebo u šroubů a vrutů do plastu, popřípadě i u vrutů do plechu. Pozidriv má několik verzí a je patentovaným vylepšením původní rozšířené drážky Phillips.


Co je to Pozidriv? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pozidriv. Co znamená odborný pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Pozidriv) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Pozidriv patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, slovo, wiki, odborné názvosloví, význam pojmu, lexikon, co to je, informace, vysvětlení, slovník, co je to Pozidriv?, názvosloví, definice, termín, pojem, význam, nástroje


Pojem Pozidriv je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pozidriv? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pozidriv, zkratka PZ, je druh křížové drážky šroubu, která slouží k povolování a utahování pomocí odpovídajícího šroubováku nebo výměnného nástavce (bitu). Oproti další nejrozšířenější křížové drážce zvané Phillips (PH) je Pozidriv navíc opatřen zářezy mezi jednotlivými rameny kříže. Byl vyvinut jako vylepšení Phillipsu a patentován britskou společností GKN Screws and Fasteners začátkem 60. let 20. století.

Další informace o pojmu Pozidriv hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Pozidriv ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Pozidriv ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pozidriv ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Pozidriv ve Wikislovníku

Hledat pojem Pozidriv ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pozidriv ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pozidriv například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pozidriv? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pozidriv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pozidriv, odpověď na dotaz co je to Pozidriv?. Víte např. kdo to je Jiří Zmožek? Znáte a víte kdo je Misionář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.