Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pozidriv. Co znamená pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Co je Pozidriv? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pozidriv

Pozidriv je jeden z typů křížové drážky šroubu. S odpovídající velikostí šroubováku nebo bitu se povolují a utahují šrouby. Označuje se také zkratkou PZ. Ve srovnání s klasickou křížovou drážkou má navíc zářezy mezi rameny kříže.
Používá se hlavně u vrutů do dřeva nebo u šroubů a vrutů do plastu, popřípadě i u vrutů do plechu. Pozidriv má několik verzí a je patentovaným vylepšením původní rozšířené drážky Phillips.


Co je to Pozidriv? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pozidriv. Co znamená pojem Pozidriv z kategorie Nástroje?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pozidriv sdílet s jinými lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Pozidriv patří do sekce nástroje

Klíčová slova: co je to Pozidriv?, slovo, wiki, význam slova, popis, co to je, informace, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, definice, formulace, terminologie, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Pozidriv je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pozidriv? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pozidriv, zkratka PZ, je druh křížové drážky šroubu, která slouží k povolování a utahování pomocí odpovídajícího šroubováku nebo výměnného nástavce (bitu). Oproti další nejrozšířenější křížové drážce zvané Phillips (PH) je Pozidriv navíc opatřen zářezy mezi jednotlivými rameny kříže. Byl vyvinut jako vylepšení Phillipsu a patentován britskou společností GKN Screws and Fasteners začátkem 60. let 20. století.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Pozidriv ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pozidriv ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Pozidriv ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pozidriv ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Pozidriv ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Pozidriv ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pozidriv například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Pozidriv? resp. co to je Pozidriv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pozidriv, odpověď na dotaz co je to Pozidriv?. Víte např. kdo to je Promotér? Znáte a víte kdo je Bafuňář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Pozidriv hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.