Co je to?
Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Co je to PVC? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu PVC

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid, jednu z nejpoužívanějších umělých hmot. Jeho výroba je poměrně snadná a využití široké. Neměkčené PVC se nazývá novodur a slouží jako surovina pro výrobu potrubí, desek, profilů apod., kde je nutná tvarová stálost a odolnost. Měkčené PVC (novoplast) se používá na výrobu fólií, různých obalových materiálů, linolea, igelitu a celé řady dalších výrobků.


Co je to PVC? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu PVC s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo PVC se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, PVC, pojem, význam, termín, odborné názvosloví, heslo, Materiály, popis, formulace, přesný význam, terminologie, synonymum, vysvětlení, wiki, slovník, přesný výraz


Pojem PVC je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu PVC můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyvinylchlorid (PVC) je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi, hned po polyethylenu a polypropylenu. Poprvé byl syntetizován roku 1935. Není rozpustný ve vodě, v olejích ani v koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách. 57 % jeho molekulové hmotnosti tvoří samotný chlór, 43 % ethen.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín PVC ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PVC ve Wikimedia Commons

Hledat pojem PVC na Google.cz

Vyhledat heslo PVC ve Wikislovníku

Zkusit najít termín PVC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín PVC ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo PVC například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je PVC? resp. co znamená slovo PVC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PVC, odpověď na dotaz co je to PVC?. Víte např. kdo to je Kristen Stewart? Znáte a víte kdo je Ichtyolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.