Co je to?
Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Co je to PVC? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu PVC

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid, jednu z nejpoužívanějších umělých hmot. Jeho výroba je poměrně snadná a využití široké. Neměkčené PVC se nazývá novodur a slouží jako surovina pro výrobu potrubí, desek, profilů apod., kde je nutná tvarová stálost a odolnost. Měkčené PVC (novoplast) se používá na výrobu fólií, různých obalových materiálů, linolea, igelitu a celé řady dalších výrobků.


Co je to PVC? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín PVC? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín PVC se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: co je to PVC?, informace, lexikon, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo, Materiály, synonymum, přesný význam, terminologie, wiki, definice pojmu, definice, význam, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz


Pojem PVC je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PVC? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyvinylchlorid (PVC) je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi, hned po polyethylenu a polypropylenu. Poprvé byl syntetizován roku 1935. Není rozpustný ve vodě, v olejích ani v koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách. 57 % jeho molekulové hmotnosti tvoří samotný chlór, 43 % ethen.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PVC ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín PVC ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo PVC ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PVC ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo PVC ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo PVC ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo PVC například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená PVC? resp. co znamená PVC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PVC, odpověď na dotaz co je to PVC?. Víte např. kdo to je Samoplátce? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.