Co je to?
Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Co je to PVC? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu PVC?

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid, jednu z nejpoužívanějších umělých hmot. Jeho výroba je poměrně snadná a využití široké. Neměkčené PVC se nazývá novodur a slouží jako surovina pro výrobu potrubí, desek, profilů apod., kde je nutná tvarová stálost a odolnost. Měkčené PVC (novoplast) se používá na výrobu fólií, různých obalových materiálů, linolea, igelitu a celé řady dalších výrobků.


Co je to PVC? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu PVC doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz PVC se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: wiki, termín, heslo, lexikon, vysvětlení, PVC, Materiály, slovník, přesný význam, význam slova, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, co to je, definice pojmu, slovo, definice, názvosloví


Pojem PVC je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín PVC? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Polyvinylchlorid (PVC) je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi, hned po polyethylenu a polypropylenu. Poprvé byl syntetizován roku 1935. Není rozpustný ve vodě, v olejích ani v koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách. 57 % jeho molekulové hmotnosti tvoří samotný chlór, 43 % ethen.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PVC ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem PVC na Youtube

Hledat slovo PVC ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo PVC ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz PVC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PVC ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo PVC například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu PVC? resp. co znamená slovo PVC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PVC, odpověď na dotaz co je to PVC?. Víte např. kdo to je Karel Čapek? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu PVC v jiné sekci než Materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.