Co je to?
Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Co je to PVC? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu PVC

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid, jednu z nejpoužívanějších umělých hmot. Jeho výroba je poměrně snadná a využití široké. Neměkčené PVC se nazývá novodur a slouží jako surovina pro výrobu potrubí, desek, profilů apod., kde je nutná tvarová stálost a odolnost. Měkčené PVC (novoplast) se používá na výrobu fólií, různých obalových materiálů, linolea, igelitu a celé řady dalších výrobků.


Co je to PVC? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PVC. Co znamená pojem PVC z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem PVC patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: přesný význam, termín, synonymum, vysvětlení, popis, informace, definice pojmu, přesný výraz, význam slova, co to je, heslo, PVC, odborné názvosloví, význam pojmu, Materiály, definice, Materiály, formulace


Pojem PVC je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu PVC píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Polyvinylchlorid (PVC) je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi, hned po polyethylenu a polypropylenu. Poprvé byl syntetizován roku 1935. Není rozpustný ve vodě, v olejích ani v koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách. 57 % jeho molekulové hmotnosti tvoří samotný chlór, 43 % ethen.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem PVC na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PVC ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz PVC na Google.cz

Zkusit najít heslo PVC ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem PVC ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz PVC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo PVC například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to PVC? resp. co je to PVC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PVC, odpověď na dotaz co je to PVC?. Víte např. kdo to je Lemra? Znáte a víte kdo je Arborista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.