Co je to?
Výraz, termín, definice slova PVC. Co znamená odborný pojem PVC z kategorie Materiály?

Co je to PVC? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu PVC

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid, jednu z nejpoužívanějších umělých hmot. Jeho výroba je poměrně snadná a využití široké. Neměkčené PVC se nazývá novodur a slouží jako surovina pro výrobu potrubí, desek, profilů apod., kde je nutná tvarová stálost a odolnost. Měkčené PVC (novoplast) se používá na výrobu fólií, různých obalových materiálů, linolea, igelitu a celé řady dalších výrobků.


Co je to PVC? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PVC. Co znamená odborný pojem PVC z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem PVC je v kategorii materiály

Klíčová slova: přesný význam, heslo, vysvětlení, co to je, lexikon, názvosloví, informace, co je to PVC?, definice, přesný výraz, pojem, popis, formulace, odborné názvosloví, materiály, co znamená, odborný výraz, význam slova


Pojem PVC je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín PVC? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Polyvinylchlorid (PVC) je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi, hned po polyethylenu a polypropylenu. Poprvé byl syntetizován roku 1935. Není rozpustný ve vodě, v olejích ani v koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách. 57 % jeho molekulové hmotnosti tvoří samotný chlór, 43 % ethen.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín PVC ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem PVC ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz PVC ve vyhledávači Yandex

Najít slovo PVC ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín PVC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem PVC ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo PVC například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova PVC? resp. co se vlastně skrývá pod slovem PVC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PVC, odpověď na dotaz co je to PVC?. Víte např. kdo to je Lance Armstrong? Znáte a víte kdo je Miroslav Vladyka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.