Co je to?
Výraz, termín, definice slova PVC. Co znamená odborný pojem PVC z kategorie Materiály?

Co je to PVC? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu PVC

PVC je zkratka pro polyvinylchlorid, jednu z nejpoužívanějších umělých hmot. Jeho výroba je poměrně snadná a využití široké. Neměkčené PVC se nazývá novodur a slouží jako surovina pro výrobu potrubí, desek, profilů apod., kde je nutná tvarová stálost a odolnost. Měkčené PVC (novoplast) se používá na výrobu fólií, různých obalových materiálů, linolea, igelitu a celé řady dalších výrobků.


Co je to PVC? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PVC. Co znamená odborný pojem PVC z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem PVC patří do kategorie materiály

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, význam slova, synonymum, vysvětlení, termín, význam, slovník, materiály, PVC, popis, slovo, přesný výraz, materiály, informace, význam pojmu, přesný význam, definice


Pojem PVC je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PVC? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Polyvinylchlorid (PVC) je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na Zemi, hned po polyethylenu a polypropylenu. Poprvé byl syntetizován roku 1935. Není rozpustný ve vodě, v olejích ani v koncentrovaných anorganických kyselinách a zásadách. 57 % jeho molekulové hmotnosti tvoří samotný chlór, 43 % ethen.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz PVC ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín PVC na Google.cz

Zkusit najít heslo PVC ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PVC ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PVC ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem PVC na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo PVC například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova PVC? resp. co se přesně ukrývá za slovem PVC? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PVC, odpověď na dotaz co je to PVC?. Víte např. kdo to je Terorista? Znáte a víte kdo je Pavel Nový? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu PVC v jiné sekci než materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.