Co je to?
Definice výrazu Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Co to je Soft skills? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Soft skills

Soft skills, interpersonální neboli měkké dovednosti, jsou schopnosti zařazené do oblasti chování. Jedná se o dovednost komunikace, spolupráce a jednání, organizace, rozhodování, řešení konfliktů, sebereflexe, empatie, samostatnosti a podobně. Vztahují se k emoční inteligenci a doplňují tvrdé dovednosti.
Soft skills jsou důležité pro výkon především manažerských nebo obchodních profesí. Vyžadují se pro odbornou způsobilost a bývají prověřovány u pracovních pohovorů. Pokud člověk nemá měkké dovednosti vrozené, může se je do určité míry naučit.


Co je to Soft skills? Význam slova, termín, Definice výrazu Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Soft skills s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Soft skills patří do kategorie Školství

Klíčová slova: terminologie, synonymum, význam, Školství, pojem, Soft skills, význam pojmu, přesný význam, co znamená, vysvětlení, lexikon, co to je, Školství, co je to Soft skills?, názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Soft skills je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Soft skills? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jemné dovednosti, nesprávně překládány jako měkké dovednosti (anglicky soft skills), jsou kompetence v oblasti chování, mají vztah k sociální/emoční inteligenci (EQ). Jsou také známé jako interpersonální dovednosti a často tak jsou důležitou součástí odborné způsobilosti. Protipól měkkých dovedností tvoří tzv. tvrdé dovednosti (hard skills), které mají vždy konkrétní předmět. V manažerské oblasti jde například o oblast financí, daní, právních předpisů, konkrétních technických odborností podle předmětu činností dané firmy apod. Jemné dovednosti pak tvoří vlastně soubor metod, způsobů, cest, technik, schopností, dovedností, jak tyto tvrdé dovednosti získat a rozvíjet.

Více informací o pojmu Soft skills lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Soft skills ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Soft skills ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Soft skills na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Soft skills ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Soft skills ve Wikizdrojích

Najít termín Soft skills ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Soft skills například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Soft skills? resp. co se skrývá pod slovem Soft skills? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Soft skills, odpověď na dotaz co je to Soft skills?. Víte např. kdo to je Alibista? Znáte a víte kdo je Filatelista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.