Co je to?
Výraz, termín, definice slova Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Co je to Soft skills? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Soft skills?

Soft skills, interpersonální neboli měkké dovednosti, jsou schopnosti zařazené do oblasti chování. Jedná se o dovednost komunikace, spolupráce a jednání, organizace, rozhodování, řešení konfliktů, sebereflexe, empatie, samostatnosti a podobně. Vztahují se k emoční inteligenci a doplňují tvrdé dovednosti.
Soft skills jsou důležité pro výkon především manažerských nebo obchodních profesí. Vyžadují se pro odbornou způsobilost a bývají prověřovány u pracovních pohovorů. Pokud člověk nemá měkké dovednosti vrozené, může se je do určité míry naučit.


Co je to Soft skills? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Soft skills? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Soft skills je v kategorii Školství

Klíčová slova: popis, vysvětlení, terminologie, názvosloví, Školství, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, slovo, slovník, informace, přesný význam, termín, co znamená, význam pojmu, wiki, význam


Pojem Soft skills je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Soft skills píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jemné dovednosti, nesprávně překládány jako měkké dovednosti (anglicky soft skills), jsou kompetence v oblasti chování, mají vztah k sociální/emoční inteligenci (EQ). Jsou také známé jako interpersonální dovednosti a často tak jsou důležitou součástí odborné způsobilosti. Protipól měkkých dovedností tvoří tzv. tvrdé dovednosti (hard skills), které mají vždy konkrétní předmět. V manažerské oblasti jde například o oblast financí, daní, právních předpisů, konkrétních technických odborností podle předmětu činností dané firmy apod. Jemné dovednosti pak tvoří vlastně soubor metod, způsobů, cest, technik, schopností, dovedností, jak tyto tvrdé dovednosti získat a rozvíjet.

Pro více informací o heslu Soft skills zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Soft skills ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Soft skills ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Soft skills ve Wikizdrojích

Najít termín Soft skills ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Soft skills ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Soft skills ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Soft skills například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Soft skills? resp. co označuje slovo Soft skills? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Soft skills, odpověď na dotaz co je to Soft skills?. Víte např. kdo to je Sergej Prokofjev? Znáte a víte kdo je Jan Grolich? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.