Co je to?
Výraz, termín, definice slova Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Co je Soft skills?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Soft skills?

Soft skills, interpersonální neboli měkké dovednosti, jsou schopnosti zařazené do oblasti chování. Jedná se o dovednost komunikace, spolupráce a jednání, organizace, rozhodování, řešení konfliktů, sebereflexe, empatie, samostatnosti a podobně. Vztahují se k emoční inteligenci a doplňují tvrdé dovednosti.
Soft skills jsou důležité pro výkon především manažerských nebo obchodních profesí. Vyžadují se pro odbornou způsobilost a bývají prověřovány u pracovních pohovorů. Pokud člověk nemá měkké dovednosti vrozené, může se je do určité míry naučit.


Co je to Soft skills? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Soft skills sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Soft skills je v kategorii Školství

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, slovník, význam pojmu, vysvětlení, informace, co je to Soft skills?, definice pojmu, co to je, pojem, lexikon, heslo, Školství, wiki, termín, přesný výraz


Pojem Soft skills je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Soft skills?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jemné dovednosti, nesprávně překládány jako měkké dovednosti (anglicky soft skills), jsou kompetence v oblasti chování, mají vztah k sociální/emoční inteligenci (EQ). Jsou také známé jako interpersonální dovednosti a často tak jsou důležitou součástí odborné způsobilosti. Protipól měkkých dovedností tvoří tzv. tvrdé dovednosti (hard skills), které mají vždy konkrétní předmět. V manažerské oblasti jde například o oblast financí, daní, právních předpisů, konkrétních technických odborností podle předmětu činností dané firmy apod. Jemné dovednosti pak tvoří vlastně soubor metod, způsobů, cest, technik, schopností, dovedností, jak tyto tvrdé dovednosti získat a rozvíjet.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Soft skills ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Soft skills ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Soft skills ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Soft skills na Google.cz

Vyhledat výraz Soft skills ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Soft skills ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Soft skills například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Soft skills? resp. co se skrývá pod slovem Soft skills? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Soft skills, odpověď na dotaz co je to Soft skills?. Víte např. kdo to je Josefína Mutzenbacher? Znáte a víte kdo je Sebastian Vettel? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.