Co je to?
Výraz, termín, definice slova Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Co je to Soft skills? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Soft skills

Soft skills, interpersonální neboli měkké dovednosti, jsou schopnosti zařazené do oblasti chování. Jedná se o dovednost komunikace, spolupráce a jednání, organizace, rozhodování, řešení konfliktů, sebereflexe, empatie, samostatnosti a podobně. Vztahují se k emoční inteligenci a doplňují tvrdé dovednosti.
Soft skills jsou důležité pro výkon především manažerských nebo obchodních profesí. Vyžadují se pro odbornou způsobilost a bývají prověřovány u pracovních pohovorů. Pokud člověk nemá měkké dovednosti vrozené, může se je do určité míry naučit.


Co je to Soft skills? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Soft skills s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Soft skills se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, Školství, termín, wiki, slovo, názvosloví, popis, formulace, co to je, lexikon, co je to Soft skills?, slovník, Školství, význam pojmu, definice, význam slova, přesný výraz


Pojem Soft skills je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Soft skills?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jemné dovednosti, nesprávně překládány jako měkké dovednosti (anglicky soft skills), jsou kompetence v oblasti chování, mají vztah k sociální/emoční inteligenci (EQ). Jsou také známé jako interpersonální dovednosti a často tak jsou důležitou součástí odborné způsobilosti. Protipól měkkých dovedností tvoří tzv. tvrdé dovednosti (hard skills), které mají vždy konkrétní předmět. V manažerské oblasti jde například o oblast financí, daní, právních předpisů, konkrétních technických odborností podle předmětu činností dané firmy apod. Jemné dovednosti pak tvoří vlastně soubor metod, způsobů, cest, technik, schopností, dovedností, jak tyto tvrdé dovednosti získat a rozvíjet.

Více informací o slovu Soft skills doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Soft skills ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Soft skills ve Wikimedia Commons

Najít termín Soft skills ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Soft skills na Youtube

Najít slovo Soft skills ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Soft skills ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Soft skills například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Soft skills? resp. jaká je definice termínu Soft skills? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Soft skills, odpověď na dotaz co je to Soft skills?. Víte např. kdo to je Daniel Prokop? Znáte a víte kdo je Nicolás Maduro? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.