Co je to?
Definice výrazu Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Co to je Soft skills? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Soft skills

Soft skills, interpersonální neboli měkké dovednosti, jsou schopnosti zařazené do oblasti chování. Jedná se o dovednost komunikace, spolupráce a jednání, organizace, rozhodování, řešení konfliktů, sebereflexe, empatie, samostatnosti a podobně. Vztahují se k emoční inteligenci a doplňují tvrdé dovednosti.
Soft skills jsou důležité pro výkon především manažerských nebo obchodních profesí. Vyžadují se pro odbornou způsobilost a bývají prověřovány u pracovních pohovorů. Pokud člověk nemá měkké dovednosti vrozené, může se je do určité míry naučit.


Co je to Soft skills? Význam slova, termín, Definice výrazu Soft skills. Co znamená odborný pojem Soft skills z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Soft skills sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Soft skills je v kategorii Školství

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, definice, co je to Soft skills?, wiki, Školství, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, popis, lexikon, pojem, heslo, význam, formulace


Pojem Soft skills je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Soft skills můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jemné dovednosti, nesprávně překládány jako měkké dovednosti (anglicky soft skills), jsou kompetence v oblasti chování, mají vztah k sociální/emoční inteligenci (EQ). Jsou také známé jako interpersonální dovednosti a často tak jsou důležitou součástí odborné způsobilosti. Protipól měkkých dovedností tvoří tzv. tvrdé dovednosti (hard skills), které mají vždy konkrétní předmět. V manažerské oblasti jde například o oblast financí, daní, právních předpisů, konkrétních technických odborností podle předmětu činností dané firmy apod. Jemné dovednosti pak tvoří vlastně soubor metod, způsobů, cest, technik, schopností, dovedností, jak tyto tvrdé dovednosti získat a rozvíjet.

Další informační zdroje o slovu Soft skills

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Soft skills ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Soft skills ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Soft skills ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Soft skills ve Wikizdrojích

Hledat termín Soft skills ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Soft skills na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Soft skills například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Soft skills? resp. jaká je definice slova Soft skills? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Soft skills, odpověď na dotaz co je to Soft skills?. Víte např. kdo to je Angelina Jolie? Znáte a víte kdo je Filatelista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.