Co je to?
Definice odborného termínu, slova Postskriptum. Co znamená pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Co je to Postskriptum? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Postskriptum?

Postskriptum je pojem pocházející z latinských slov post scriptum, v překladu po napsání. Původně se takto označovalo sdělení k dopisu, které bylo umístěno až za podpisem. V dřívějších dobách se používalo také slovo douška. Pro postskriptum se používá zkratka PS, P.S.
Postskriptum se dá využít i v elektronické komunikaci a textech. Zde se tak označuje taková informace, která přímo nesouvisí s hlavním sdělením, mohlo by narušit souvislosti nebo když chce autor přidat nějaké osobnější sdělení. Slovo má i přenesený význam – označuje se tak dodatek článku nebo knihy. Pokud by takových sdělení bylo více, mohou se číslovat nebo označit jako postpostscriptum.


Co je to Postskriptum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Postskriptum. Co znamená pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Postskriptum s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Postskriptum se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: význam, přesný význam, lexikon, termín, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, terminologie, formulace, synonymum, wiki, Latina, co to je, Postskriptum, Latina


Pojem Postskriptum je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Postskriptum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postskriptum ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Postskriptum ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Postskriptum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Postskriptum ve Wikislovníku

Najít termín Postskriptum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Postskriptum například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Postskriptum? resp. co označuje slovo Postskriptum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postskriptum, odpověď na dotaz co je to Postskriptum?. Víte např. kdo to je Selena Gomez? Znáte a víte kdo je Vlasta Parkanová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Latina). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.