Co je to?
Výraz, termín, definice slova Postskriptum. Co znamená odborný pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Co je to Postskriptum? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Postskriptum

Postskriptum je pojem pocházející z latinských slov post scriptum, v překladu po napsání. Původně se takto označovalo sdělení k dopisu, které bylo umístěno až za podpisem. V dřívějších dobách se používalo také slovo douška. Pro postskriptum se používá zkratka PS, P.S.
Postskriptum se dá využít i v elektronické komunikaci a textech. Zde se tak označuje taková informace, která přímo nesouvisí s hlavním sdělením, mohlo by narušit souvislosti nebo když chce autor přidat nějaké osobnější sdělení. Slovo má i přenesený význam – označuje se tak dodatek článku nebo knihy. Pokud by takových sdělení bylo více, mohou se číslovat nebo označit jako postpostscriptum.


Co je to Postskriptum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Postskriptum. Co znamená odborný pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Postskriptum sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Postskriptum patří do sekce latina

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, co to je, odborné názvosloví, slovo, informace, lexikon, definice pojmu, formulace, synonymum, vysvětlení, wiki, význam pojmu, termín, heslo, definice, slovník, latina


Pojem Postskriptum je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Postskriptum? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Postskriptum (z lat. post scriptum, doslova „po napsání“) označuje původně dodatek dopisu, obvykle za podpisem. Česky se dříve nazývalo také douška. Zkracuje se jako PS, P.S. nebo P. S.
I když v elektronických textech a e-mailech lze dodatečně vkládat cokoli, postskriptum se často používá pro informace, které nesouvisejí s hlavním sdělením, rušily by jeho souvislost, anebo když chce pisatel nakonec dodat něco osobnějšího.
Výraz se často používá v metaforickém, přeneseném významu i pro rozsáhlejší dodatek knihy a článku nebo pro následné zpracování počítačového textu (např. jazyk PostScript).

Zkuste zjistit více informací o slovu Postskriptum v následujících zdrojích

Hledat pojem Postskriptum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Postskriptum ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Postskriptum ve Wikizdrojích

Najít heslo Postskriptum ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postskriptum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Postskriptum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Postskriptum například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Postskriptum? resp. co je to Postskriptum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postskriptum, odpověď na dotaz co je to Postskriptum?. Víte např. kdo to je Otto Wichterle? Znáte a víte kdo je Kapsář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než latina). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.