Co je to?
Definice odborného termínu, slova Postskriptum. Co znamená pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Co je to Postskriptum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Postskriptum?

Postskriptum je pojem pocházející z latinských slov post scriptum, v překladu po napsání. Původně se takto označovalo sdělení k dopisu, které bylo umístěno až za podpisem. V dřívějších dobách se používalo také slovo douška. Pro postskriptum se používá zkratka PS, P.S.
Postskriptum se dá využít i v elektronické komunikaci a textech. Zde se tak označuje taková informace, která přímo nesouvisí s hlavním sdělením, mohlo by narušit souvislosti nebo když chce autor přidat nějaké osobnější sdělení. Slovo má i přenesený význam – označuje se tak dodatek článku nebo knihy. Pokud by takových sdělení bylo více, mohou se číslovat nebo označit jako postpostscriptum.


Co je to Postskriptum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Postskriptum. Co znamená pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Postskriptum je v sekci Latina

Klíčová slova: odborný výraz, definice, přesný význam, pojem, synonymum, informace, formulace, slovník, slovo, heslo, co znamená, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, Latina, terminologie


Pojem Postskriptum je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Postskriptum? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Postskriptum (z lat. post scriptum, doslova „po napsání“) označuje původně dodatek dopisu, obvykle za podpisem. Česky se dříve nazývalo také douška. Zkracuje se jako PS, P.S. nebo P. S.
I když v elektronických textech a e-mailech lze dodatečně vkládat cokoli, postskriptum se často používá pro informace, které nesouvisejí s hlavním sdělením, rušily by jeho souvislost, anebo když chce pisatel nakonec dodat něco osobnějšího.
Výraz se často používá v metaforickém, přeneseném významu i pro rozsáhlejší dodatek knihy a článku nebo pro následné zpracování počítačového textu (např. jazyk PostScript).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Postskriptum ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Postskriptum ve Wikislovníku

Hledat pojem Postskriptum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postskriptum ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Postskriptum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Postskriptum na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Postskriptum například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Postskriptum? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Postskriptum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postskriptum, odpověď na dotaz co je to Postskriptum?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Křivák? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Postskriptum v jiné sekci než Latina. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.