Co je to?
Definice odborného termínu, slova Postskriptum. Co znamená pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Co je to Postskriptum? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Postskriptum?

Postskriptum je pojem pocházející z latinských slov post scriptum, v překladu po napsání. Původně se takto označovalo sdělení k dopisu, které bylo umístěno až za podpisem. V dřívějších dobách se používalo také slovo douška. Pro postskriptum se používá zkratka PS, P.S.
Postskriptum se dá využít i v elektronické komunikaci a textech. Zde se tak označuje taková informace, která přímo nesouvisí s hlavním sdělením, mohlo by narušit souvislosti nebo když chce autor přidat nějaké osobnější sdělení. Slovo má i přenesený význam – označuje se tak dodatek článku nebo knihy. Pokud by takových sdělení bylo více, mohou se číslovat nebo označit jako postpostscriptum.


Co je to Postskriptum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Postskriptum. Co znamená pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Postskriptum s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Postskriptum patří do kategorie Latina

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, význam slova, Latina, Latina, Postskriptum, názvosloví, odborný výraz, informace, význam, odborné názvosloví, pojem, definice pojmu, slovo, co je to Postskriptum?, lexikon, přesný výraz, co znamená


Pojem Postskriptum je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Postskriptum? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Postskriptum (z lat. post scriptum, doslova „po napsání“) označuje původně dodatek dopisu, obvykle za podpisem. Česky se dříve nazývalo také douška. Zkracuje se jako PS, P.S. nebo P. S.
I když v elektronických textech a e-mailech lze dodatečně vkládat cokoli, postskriptum se často používá pro informace, které nesouvisejí s hlavním sdělením, rušily by jeho souvislost, anebo když chce pisatel nakonec dodat něco osobnějšího.
Výraz se často používá v metaforickém, přeneseném významu i pro rozsáhlejší dodatek knihy a článku nebo pro následné zpracování počítačového textu (např. jazyk PostScript).

Další informační zdroje o slovu Postskriptum

Vyhledat heslo Postskriptum na Google.cz

Zkusit najít slovo Postskriptum ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postskriptum ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postskriptum ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Postskriptum ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Postskriptum na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Postskriptum například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Postskriptum? resp. co znamená Postskriptum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postskriptum, odpověď na dotaz co je to Postskriptum?. Víte např. kdo to je Adam Černý? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Latina). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.