Co je to?
Výraz, termín, definice slova Postskriptum. Co znamená odborný pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Co je to Postskriptum? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Postskriptum

Postskriptum je pojem pocházející z latinských slov post scriptum, v překladu po napsání. Původně se takto označovalo sdělení k dopisu, které bylo umístěno až za podpisem. V dřívějších dobách se používalo také slovo douška. Pro postskriptum se používá zkratka PS, P.S.
Postskriptum se dá využít i v elektronické komunikaci a textech. Zde se tak označuje taková informace, která přímo nesouvisí s hlavním sdělením, mohlo by narušit souvislosti nebo když chce autor přidat nějaké osobnější sdělení. Slovo má i přenesený význam – označuje se tak dodatek článku nebo knihy. Pokud by takových sdělení bylo více, mohou se číslovat nebo označit jako postpostscriptum.


Co je to Postskriptum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Postskriptum. Co znamená odborný pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Postskriptum s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Postskriptum patří do kategorie latina

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, synonymum, definice, heslo, wiki, co je to Postskriptum?, lexikon, význam pojmu, pojem, přesný výraz, latina, latina, co to je, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, význam slova


Pojem Postskriptum je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Postskriptum? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Postskriptum (z lat. post scriptum, doslova „po napsání“) označuje původně dodatek dopisu, obvykle za podpisem. Česky se dříve nazývalo také douška. Zkracuje se jako PS, P.S. nebo P. S.
I když v elektronických textech a e-mailech lze dodatečně vkládat cokoli, postskriptum se často používá pro informace, které nesouvisejí s hlavním sdělením, rušily by jeho souvislost, anebo když chce pisatel nakonec dodat něco osobnějšího.
Výraz se často používá v metaforickém, přeneseném významu i pro rozsáhlejší dodatek knihy a článku nebo pro následné zpracování počítačového textu (např. jazyk PostScript).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postskriptum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Postskriptum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postskriptum ve Wikimedia Commons

Najít heslo Postskriptum ve Wikislovníku

Hledat heslo Postskriptum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Postskriptum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Postskriptum například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Postskriptum? resp. co to je Postskriptum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postskriptum, odpověď na dotaz co je to Postskriptum?. Víte např. kdo to je Anarchista? Znáte a víte kdo je Bohumír Dufek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než latina). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.