Co je to?
Definice odborného termínu, slova Postskriptum. Co znamená pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Co je to Postskriptum? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Postskriptum?

Postskriptum je pojem pocházející z latinských slov post scriptum, v překladu po napsání. Původně se takto označovalo sdělení k dopisu, které bylo umístěno až za podpisem. V dřívějších dobách se používalo také slovo douška. Pro postskriptum se používá zkratka PS, P.S.
Postskriptum se dá využít i v elektronické komunikaci a textech. Zde se tak označuje taková informace, která přímo nesouvisí s hlavním sdělením, mohlo by narušit souvislosti nebo když chce autor přidat nějaké osobnější sdělení. Slovo má i přenesený význam – označuje se tak dodatek článku nebo knihy. Pokud by takových sdělení bylo více, mohou se číslovat nebo označit jako postpostscriptum.


Co je to Postskriptum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Postskriptum. Co znamená pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Postskriptum? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Postskriptum je v kategorii Latina

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, popis, přesný výraz, definice, informace, terminologie, Postskriptum, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, formulace, co to je, slovník, lexikon, definice pojmu


Pojem Postskriptum je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Postskriptum

Vyhledat pojem Postskriptum na Google.cz

Zkusit najít slovo Postskriptum ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Postskriptum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Postskriptum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Postskriptum ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Postskriptum na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Postskriptum například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Postskriptum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Postskriptum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postskriptum, odpověď na dotaz co je to Postskriptum?. Víte např. kdo to je Jehovista? Znáte a víte kdo je Vlasta Parkanová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.