Co je to?
Definice výrazu, termínu Postskriptum. Co znamená odborný pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Co je Postskriptum? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Postskriptum?

Postskriptum je pojem pocházející z latinských slov post scriptum, v překladu po napsání. Původně se takto označovalo sdělení k dopisu, které bylo umístěno až za podpisem. V dřívějších dobách se používalo také slovo douška. Pro postskriptum se používá zkratka PS, P.S.
Postskriptum se dá využít i v elektronické komunikaci a textech. Zde se tak označuje taková informace, která přímo nesouvisí s hlavním sdělením, mohlo by narušit souvislosti nebo když chce autor přidat nějaké osobnější sdělení. Slovo má i přenesený význam – označuje se tak dodatek článku nebo knihy. Pokud by takových sdělení bylo více, mohou se číslovat nebo označit jako postpostscriptum.


Co je to Postskriptum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Postskriptum. Co znamená odborný pojem Postskriptum z kategorie Latina?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Postskriptum s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Postskriptum je v kategorii latina

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, definice, Postskriptum, informace, slovo, význam, význam pojmu, termín, co znamená, co to je, co je to Postskriptum?, wiki, terminologie, latina, formulace, přesný výraz, latina


Pojem Postskriptum je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Postskriptum? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Postskriptum (z lat. post scriptum, doslova „po napsání“) označuje původně dodatek dopisu, obvykle za podpisem. Česky se dříve nazývalo také douška. Zkracuje se jako PS, P.S. nebo P. S.
I když v elektronických textech a e-mailech lze dodatečně vkládat cokoli, postskriptum se často používá pro informace, které nesouvisejí s hlavním sdělením, rušily by jeho souvislost, anebo když chce pisatel nakonec dodat něco osobnějšího.
Výraz se často používá v metaforickém, přeneseném významu i pro rozsáhlejší dodatek knihy a článku nebo pro následné zpracování počítačového textu (např. jazyk PostScript).

Další zdroje informací o slovu Postskriptum

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postskriptum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Postskriptum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Postskriptum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Postskriptum ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Postskriptum na Youtube

Najít slovo Postskriptum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Postskriptum například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Postskriptum? resp. co znamená Postskriptum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postskriptum, odpověď na dotaz co je to Postskriptum?. Víte např. kdo to je Moby? Znáte a víte kdo je Jan Konvalinka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Postskriptum i v jiných kategoriích (než latina). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.