Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Excel. Co znamená pojem Excel z kategorie Software?

Co je Excel?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Excel?

Excel je označení produktu firmy Microsoft. Jedná se o tabulkový procesor určený OS Microsoft Windows a používá se i pro počítače Macintosh. Je standardní součástí kancelářského balíčku MS Office.
Excel je tabulkový kalkulátor, tvořený sešitem s listy. Na jednotlivé listy lze umístit informace, číselné údaje, výpočty, grafy i obrázky a další. Jednotlivé buňky listu lze definovat a nastavit pro určitý úkon, operaci, kterou program Excel provede. Excel má široké použití v nejrůznějších oblastech.


Co je to Excel? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Excel. Co znamená pojem Excel z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Excel se nachází v kategorii software

Klíčová slova: přesný význam, software, význam, význam pojmu, odborné názvosloví, informace, heslo, odborný výraz, formulace, popis, co znamená, pojem, software, slovník, wiki, terminologie, Excel, přesný výraz


Pojem Excel je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Excel? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Excel je tabulkový procesor od firmy Microsoft pro operační systém Microsoft Windows a počítače Macintosh. Už od verze 5 z roku 1993 má dominantní postavení na trhu. Dnes se prodává hlavně jako součást kancelářského balíku Microsoft Office. Jeho hlavním konkurentem je Calc, který je součástí balíku kancelářských aplikací LibreOffice.
V počátcích vývoje musel být Excel označován jako „Microsoft Excel“ v důsledku sporů o ochrannou známku, později se běžně přešlo k používání také prostého označení „Excel“.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Excel na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Excel ve Wikimedia Commons

Najít pojem Excel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Excel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Excel ve vyhledávači Qwant

Najít termín Excel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Excel například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Excel? resp. co znamená slovo Excel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Excel, odpověď na dotaz co je to Excel?. Víte např. kdo to je Ďábel? Znáte a víte kdo je Svatoušek? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Dva mobily, excel, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.