Co je to?
Definice výrazu Excel. Co znamená odborný pojem Excel z kategorie Software?

Co to je Excel? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Excel?

Excel je označení produktu firmy Microsoft. Jedná se o tabulkový procesor určený OS Microsoft Windows a používá se i pro počítače Macintosh. Je standardní součástí kancelářského balíčku MS Office.
Excel je tabulkový kalkulátor, tvořený sešitem s listy. Na jednotlivé listy lze umístit informace, číselné údaje, výpočty, grafy i obrázky a další. Jednotlivé buňky listu lze definovat a nastavit pro určitý úkon, operaci, kterou program Excel provede. Excel má široké použití v nejrůznějších oblastech.


Co je to Excel? Význam slova, termín, Definice výrazu Excel. Co znamená odborný pojem Excel z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Excel je v kategorii Software

Klíčová slova: význam, význam slova, co znamená, význam pojmu, co to je, wiki, termín, odborný výraz, Software, slovo, terminologie, popis, pojem, informace, Excel, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace


Pojem Excel je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Excel? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Excel je tabulkový procesor od firmy Microsoft pro operační systém Microsoft Windows a počítače Macintosh. Už od verze 5 z roku 1993 má dominantní postavení na trhu. Dnes se prodává hlavně jako součást kancelářského balíku Microsoft Office. Jeho hlavním konkurentem je Calc, který je součástí balíku kancelářských aplikací LibreOffice.
V počátcích vývoje musel být Excel označován jako „Microsoft Excel“ v důsledku sporů o ochrannou známku, později se běžně přešlo k používání také prostého označení „Excel“.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Excel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Excel ve Wikizdrojích

Najít slovo Excel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Excel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Excel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Excel ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Excel například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Excel? resp. co vlastně znamená slovo Excel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Excel, odpověď na dotaz co je to Excel?. Víte např. kdo to je Jan Kašpar? Znáte a víte kdo je Fracek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Software). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.