Co je to?
Definice odborného termínu, slova Excel. Co znamená pojem Excel z kategorie Software?

Co je Excel? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Excel?

Excel je označení produktu firmy Microsoft. Jedná se o tabulkový procesor určený OS Microsoft Windows a používá se i pro počítače Macintosh. Je standardní součástí kancelářského balíčku MS Office.
Excel je tabulkový kalkulátor, tvořený sešitem s listy. Na jednotlivé listy lze umístit informace, číselné údaje, výpočty, grafy i obrázky a další. Jednotlivé buňky listu lze definovat a nastavit pro určitý úkon, operaci, kterou program Excel provede. Excel má široké použití v nejrůznějších oblastech.


Co je to Excel? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Excel. Co znamená pojem Excel z kategorie Software?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Excel? Pak se o ní podělte s ostatními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Excel patří do sekce software

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, slovo, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, terminologie, synonymum, význam, názvosloví, wiki, co je to Excel?, termín, formulace, Excel, definice pojmu, význam slova, co to je


Pojem Excel je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Excel?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Microsoft Excel je tabulkový procesor od firmy Microsoft pro operační systém Microsoft Windows a počítače Macintosh. Už od verze 5 z roku 1993 má dominantní postavení na trhu. Dnes se prodává hlavně jako součást kancelářského balíku Microsoft Office. Jeho hlavním konkurentem je Calc, který je součástí balíku kancelářských aplikací LibreOffice.
V počátcích vývoje musel být Excel označován jako „Microsoft Excel“ v důsledku sporů o ochrannou známku, později se běžně přešlo k používání také prostého označení „Excel“.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Excel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Excel na Google.cz

Zkusit najít pojem Excel ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Excel na Youtube

Hledat heslo Excel ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Excel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Excel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Excel? resp. jaký je význam slova Excel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Excel, odpověď na dotaz co je to Excel?. Víte např. kdo to je Niki Lauda? Znáte a víte kdo je Vědátor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v software. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.