Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mainstream. Co znamená odborný pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Co je to Mainstream? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mainstream?

Mainstream, v překladu hlavní proud, je název takových společenských jevů, které uznává většina společnosti v určité době. Jedná se o výraz z různých oblastí, kultury, oblečení, bydlení, výběru sledovaných pořadů, volby informačních zdrojů a také nejrůznějších názorů.
Pojem mainstream má poněkud hanlivý nádech, často se označuje také jako nejširší lidové vrstvy. Slouží i k označení produktů žádaných vyznavači konzumního způsobu života.

Co je to Mainstream? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mainstream. Co znamená odborný pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mainstream doporučujeme sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Mainstream se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: popis, názvosloví, termín, odborný výraz, pojem, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, Mainstream, terminus technicus, význam, formulace, co je to Mainstream?, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, co to je, definice pojmu


Pojem Mainstream je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mainstream? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hlavní proud nebo mainstream, anglicky hlavní proud) je soubor myšlenek a postojů, které reprezentují či jsou konformní s názory, hodnotami, vkusem apod. většiny ve společnosti. Termín se uplatňuje zejména v oblasti kultury a médií. Některé menšinové proudy se proti mainstreamu programově vymezují a často se pro ně používají označení jako alternativa, subkultura nebo kontrakultura.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Mainstream na Google.cz

Zkusit najít výraz Mainstream ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mainstream ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Mainstream ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Mainstream ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Mainstream ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mainstream například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Mainstream? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mainstream? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mainstream, odpověď na dotaz co je to Mainstream?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Fetty Wap? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mainstream v jiné sekci než kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.