Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mainstream. Co znamená pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Co to je Mainstream? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mainstream?

Mainstream, v překladu hlavní proud, je název takových společenských jevů, které uznává většina společnosti v určité době. Jedná se o výraz z různých oblastí, kultury, oblečení, bydlení, výběru sledovaných pořadů, volby informačních zdrojů a také nejrůznějších názorů.
Pojem mainstream má poněkud hanlivý nádech, často se označuje také jako nejširší lidové vrstvy. Slouží i k označení produktů žádaných vyznavači konzumního způsobu života.

Co je to Mainstream? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mainstream. Co znamená pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mainstream? Potom se o definici podělte s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Mainstream se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, kultura, co to je, význam slova, slovník, Mainstream, názvosloví, význam pojmu, formulace, odborný výraz, termín, odborné názvosloví, informace, slovo, popis, co znamená, význam


Pojem Mainstream je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mainstream? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hlavní proud nebo mainstream, anglicky hlavní proud) je soubor myšlenek a postojů, které reprezentují či jsou konformní s názory, hodnotami, vkusem apod. většiny ve společnosti. Termín se uplatňuje zejména v oblasti kultury a médií. Některé menšinové proudy se proti mainstreamu programově vymezují a často se pro ně používají označení jako alternativa, subkultura nebo kontrakultura.

Další informace o pojmu Mainstream hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Mainstream ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Mainstream ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Mainstream na Google.cz

Najít heslo Mainstream ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Mainstream na Youtube

Najít výraz Mainstream ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mainstream například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Mainstream? resp. co přesně označuje termín Mainstream? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mainstream, odpověď na dotaz co je to Mainstream?. Víte např. kdo to je Gustáv Husák? Znáte a víte kdo je Martin Červíček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.