Co je to?
Definice výrazu Mainstream. Co znamená odborný pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Co je Mainstream?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mainstream

Mainstream, v překladu hlavní proud, je název takových společenských jevů, které uznává většina společnosti v určité době. Jedná se o výraz z různých oblastí, kultury, oblečení, bydlení, výběru sledovaných pořadů, volby informačních zdrojů a také nejrůznějších názorů.
Pojem mainstream má poněkud hanlivý nádech, často se označuje také jako nejširší lidové vrstvy. Slouží i k označení produktů žádaných vyznavači konzumního způsobu života.

Co je to Mainstream? Význam slova, termín, Definice výrazu Mainstream. Co znamená odborný pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mainstream můžete samozřejmě sdílet s ostatními na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Mainstream je v sekci kultura

Klíčová slova: synonymum, termín, co znamená, wiki, terminus technicus, význam, význam pojmu, definice, formulace, názvosloví, slovo, co to je, informace, vysvětlení, popis, odborný výraz, přesný výraz, co je to Mainstream?


Pojem Mainstream je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mainstream? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hlavní proud nebo mainstream, anglicky hlavní proud) je soubor myšlenek a postojů, které reprezentují či jsou konformní s názory, hodnotami, vkusem apod. většiny ve společnosti. Termín se uplatňuje zejména v oblasti kultury a médií. Některé menšinové proudy se proti mainstreamu programově vymezují a často se pro ně používají označení jako alternativa, subkultura nebo kontrakultura.

Pro další informace o termínu Mainstream zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Mainstream ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mainstream ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mainstream ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Mainstream ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Mainstream ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Mainstream ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mainstream například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mainstream? resp. jaká je definice slova Mainstream? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mainstream, odpověď na dotaz co je to Mainstream?. Víte např. kdo to je Turk Broda? Znáte a víte kdo je Mikuláš Ferjenčík? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, Národní divadlo, mainstream, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.