Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mainstream. Co znamená pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Co to je Mainstream? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mainstream

Mainstream, v překladu hlavní proud, je název takových společenských jevů, které uznává většina společnosti v určité době. Jedná se o výraz z různých oblastí, kultury, oblečení, bydlení, výběru sledovaných pořadů, volby informačních zdrojů a také nejrůznějších názorů.
Pojem mainstream má poněkud hanlivý nádech, často se označuje také jako nejširší lidové vrstvy. Slouží i k označení produktů žádaných vyznavači konzumního způsobu života.

Co je to Mainstream? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mainstream. Co znamená pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mainstream můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mainstream je v sekci Kultura

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, Kultura, termín, co je to Mainstream?, lexikon, přesný výraz, slovník, definice pojmu, synonymum, heslo, terminologie, co znamená, význam pojmu, pojem, přesný význam


Pojem Mainstream je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mainstream? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hlavní proud nebo mainstream, anglicky hlavní proud) je soubor myšlenek a postojů, které reprezentují či jsou konformní s názory, hodnotami, vkusem apod. většiny ve společnosti. Termín se uplatňuje zejména v oblasti kultury a médií. Některé menšinové proudy se proti mainstreamu programově vymezují a často se pro ně používají označení jako alternativa, subkultura nebo kontrakultura.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Mainstream ve vyhledávači Qwant

Najít termín Mainstream ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Mainstream ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mainstream na Youtube

Hledat pojem Mainstream ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mainstream ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mainstream například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mainstream? resp. co vlastně znamená slovo Mainstream? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mainstream, odpověď na dotaz co je to Mainstream?. Víte např. kdo to je Makléř? Znáte a víte kdo je Garant? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Mainstream i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.