Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mainstream. Co znamená pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Co to je Mainstream? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mainstream?

Mainstream, v překladu hlavní proud, je název takových společenských jevů, které uznává většina společnosti v určité době. Jedná se o výraz z různých oblastí, kultury, oblečení, bydlení, výběru sledovaných pořadů, volby informačních zdrojů a také nejrůznějších názorů.
Pojem mainstream má poněkud hanlivý nádech, často se označuje také jako nejširší lidové vrstvy. Slouží i k označení produktů žádaných vyznavači konzumního způsobu života.


Co je to Mainstream? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mainstream. Co znamená pojem Mainstream z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mainstream? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mainstream je v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, Kultura, termín, slovo, Kultura, význam, slovník, definice, heslo, lexikon, popis, co znamená, Mainstream, význam slova, odborné názvosloví, co je to Mainstream?, pojem, synonymum


Pojem Mainstream je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mainstream?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hlavní proud nebo mainstream, anglicky hlavní proud) je soubor myšlenek a postojů, které reprezentují či jsou konformní s názory, hodnotami, vkusem apod. většiny ve společnosti. Termín se uplatňuje zejména v oblasti kultury a médií. Některé menšinové proudy se proti mainstreamu programově vymezují a často se pro ně používají označení jako alternativa, subkultura nebo kontrakultura.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Mainstream ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mainstream ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Mainstream na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mainstream ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Mainstream ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Mainstream ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mainstream například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mainstream? resp. co přesně označuje termín Mainstream? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mainstream, odpověď na dotaz co je to Mainstream?. Víte např. kdo to je Kate Middleton? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.