Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hmoždíř. Co znamená odborný pojem Hmoždíř z kategorie Nástroje?

Co je to Hmoždíř? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hmoždíř?

Hmoždíř je označení pro nádobu, která je určena k tlučení a drcení různých látek, velmi často koření nebo bylin či chemických látek. K této nádobě patří tlouk, palička, která má rozšířený konec. Hmoždíř má velmi dlouhou historii, jeho používání je doloženo již 35 000 let př. n. l. V té době ovšem vypadal pouze jako důlek, ke kterému patřil tlouk z kamene. Hlavní dobou jeho využití byl středověk, byl nepostradatelný v tehdejší kuchyni. Využívá se však i v současné době.
Materiálem pro výrobu hmoždířů může být kov, sklo, porcelán keramika nebo dřevo. Obvykle se tyto nádoby zhotovují z mosazi, bronzu, litiny, zinku a dalších kovů. Kovové hmoždíře bývají používány i pro výzdobu chat a chalup.
Současné hmoždíře bývají porcelánové, skleněné nebo kamenné. Tento materiál je levnější a je netečný k obsahu. Velké hmoždíře se mohou vyrábět i ze dřeva, jejich tlouky bývají na konci opatřené koulí z oceli.


Co je to Hmoždíř? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hmoždíř. Co znamená odborný pojem Hmoždíř z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hmoždíř? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hmoždíř se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, terminologie, definice pojmu, co to je, přesný výraz, význam, formulace, vysvětlení, pojem, slovník, odborné názvosloví, Nástroje, co je to Hmoždíř?, Hmoždíř, popis, slovo, odborný výraz


Pojem Hmoždíř je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít termín Hmoždíř ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Hmoždíř ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hmoždíř ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Hmoždíř ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Hmoždíř ve Wikipedii

Vyhledat výraz Hmoždíř ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hmoždíř například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hmoždíř? resp. jaká je definice slova Hmoždíř? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hmoždíř, odpověď na dotaz co je to Hmoždíř?. Víte např. kdo to je Pythagoras? Znáte a víte kdo je Karel Dolejší? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?