Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přípona. Co znamená pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Co je to Přípona? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přípona?

Přípona čili sufix je pojem z oblasti lingvistiky. Jedná se o část slova, která není koncovkou a nachází se za kmenem (kořenem) slova. Přípona slouží k pozměnění významu slova, vyjádření odstínů, změně slovního druhu, vidu, slovotvorbě. Jedno slovo může mít i více přípon.
Přípony lze najít nejen v jazycích, ale i v dalších oborech. Například v informačních technologiích se nachází přípona v závěru názvu počítačových souborů a vyjadřuje typ souboru.


Co je to Přípona? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přípona. Co znamená pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přípona patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, co je to Přípona?, Český jazyk, terminologie, co to je, popis, Přípona, vysvětlení, co znamená, názvosloví, odborný výraz, definice, synonymum, Český jazyk, definice pojmu, přesný význam, význam, formulace


Pojem Přípona je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Přípona?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojmem přípona se v lingvistice označuje jednotlivý morfém (tzv. derivativní sufix), který se nachází ve slově, za kořenem slova, nejde-li o další kořen slova nebo o koncovku. Koncovkou se nazývá zejména ta část na konci slova, která se přidává nebo ubírá v jednotlivých tvarech při ohýbání (skloňování nebo časování) slova.

Další zdroje informací

Hledat termín Přípona na Google.cz

Vyhledat termín Přípona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Přípona na Youtube

Najít slovo Přípona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Přípona ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přípona ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Přípona například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Přípona? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Přípona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přípona, odpověď na dotaz co je to Přípona?. Víte např. kdo to je Xenofob? Znáte a víte kdo je Subdodavatel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.