Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přípona. Co znamená pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Co je to Přípona? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přípona?

Přípona čili sufix je pojem z oblasti lingvistiky. Jedná se o část slova, která není koncovkou a nachází se za kmenem (kořenem) slova. Přípona slouží k pozměnění významu slova, vyjádření odstínů, změně slovního druhu, vidu, slovotvorbě. Jedno slovo může mít i více přípon.
Přípony lze najít nejen v jazycích, ale i v dalších oborech. Například v informačních technologiích se nachází přípona v závěru názvu počítačových souborů a vyjadřuje typ souboru.


Co je to Přípona? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přípona. Co znamená pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Přípona? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přípona patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, synonymum, slovo, Český jazyk, odborný výraz, slovník, heslo, informace, odborné názvosloví, co je to Přípona?, definice pojmu, co znamená, význam, terminologie, přesný význam, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz


Pojem Přípona je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Přípona dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojmem přípona se v lingvistice označuje jednotlivý morfém (tzv. derivativní sufix), který se nachází ve slově, za kořenem slova, nejde-li o další kořen slova nebo o koncovku. Koncovkou se nazývá zejména ta část na konci slova, která se přidává nebo ubírá v jednotlivých tvarech při ohýbání (skloňování nebo časování) slova.

Zkuste zjistit více informací o slovu Přípona v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Přípona na Google.cz

Najít heslo Přípona ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přípona ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Přípona na Youtube

Zkusit najít termín Přípona ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Přípona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Přípona například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Přípona? resp. co označuje slovo Přípona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přípona, odpověď na dotaz co je to Přípona?. Víte např. kdo to je Megan Fox? Znáte a víte kdo je Androlog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.