Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přípona. Co znamená odborný pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Co je to Přípona? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Přípona

Přípona čili sufix je pojem z oblasti lingvistiky. Jedná se o část slova, která není koncovkou a nachází se za kmenem (kořenem) slova. Přípona slouží k pozměnění významu slova, vyjádření odstínů, změně slovního druhu, vidu, slovotvorbě. Jedno slovo může mít i více přípon.
Přípony lze najít nejen v jazycích, ale i v dalších oborech. Například v informačních technologiích se nachází přípona v závěru názvu počítačových souborů a vyjadřuje typ souboru.


Co je to Přípona? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přípona. Co znamená odborný pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Přípona patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: co je to Přípona?, odborné názvosloví, definice pojmu, Přípona, odborný výraz, terminologie, Český jazyk, popis, definice, význam slova, terminus technicus, význam, vysvětlení, lexikon, heslo, pojem, co to je, slovník


Pojem Přípona je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Přípona?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pojmem přípona se v lingvistice označuje jednotlivý morfém (tzv. derivativní sufix), který se nachází ve slově, za kořenem slova, nejde-li o další kořen slova nebo o koncovku. Koncovkou se nazývá zejména ta část na konci slova, která se přidává nebo ubírá v jednotlivých tvarech při ohýbání (skloňování nebo časování) slova.

Další informační zdroje o slovu Přípona

Hledat termín Přípona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přípona ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Přípona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Přípona na Google.cz

Vyhledat slovo Přípona ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Přípona ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přípona například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přípona? resp. co je to Přípona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přípona, odpověď na dotaz co je to Přípona?. Víte např. kdo to je Sudička? Znáte a víte kdo je Ivan Gašparovič? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.