Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přípona. Co znamená odborný pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Co je to Přípona? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Přípona?

Přípona čili sufix je pojem z oblasti lingvistiky. Jedná se o část slova, která není koncovkou a nachází se za kmenem (kořenem) slova. Přípona slouží k pozměnění významu slova, vyjádření odstínů, změně slovního druhu, vidu, slovotvorbě. Jedno slovo může mít i více přípon.
Přípony lze najít nejen v jazycích, ale i v dalších oborech. Například v informačních technologiích se nachází přípona v závěru názvu počítačových souborů a vyjadřuje typ souboru.


Co je to Přípona? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přípona. Co znamená odborný pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přípona? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Přípona je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovo, synonymum, názvosloví, odborný výraz, formulace, Český jazyk, terminologie, význam, informace, odborné názvosloví, heslo, Přípona, slovník, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, co to je, co znamená


Pojem Přípona je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přípona? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pojmem přípona se v lingvistice označuje jednotlivý morfém (tzv. derivativní sufix), který se nachází ve slově, za kořenem slova, nejde-li o další kořen slova nebo o koncovku. Koncovkou se nazývá zejména ta část na konci slova, která se přidává nebo ubírá v jednotlivých tvarech při ohýbání (skloňování nebo časování) slova.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Přípona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Přípona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Přípona na Youtube

Najít heslo Přípona ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přípona ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Přípona ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Přípona například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přípona? resp. co znamená Přípona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přípona, odpověď na dotaz co je to Přípona?. Víte např. kdo to je Raper? Znáte a víte kdo je Popularizátor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Přípona i v jiné sekci než v Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.