Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přípona. Co znamená pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Co je to Přípona? Význam slova

Co znamená termín Přípona? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Přípona čili sufix je pojem z oblasti lingvistiky. Jedná se o část slova, která není koncovkou a nachází se za kmenem (kořenem) slova. Přípona slouží k pozměnění významu slova, vyjádření odstínů, změně slovního druhu, vidu, slovotvorbě. Jedno slovo může mít i více přípon.
Přípony lze najít nejen v jazycích, ale i v dalších oborech. Například v informačních technologiích se nachází přípona v závěru názvu počítačových souborů a vyjadřuje typ souboru.


Co je to Přípona? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přípona. Co znamená pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přípona? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přípona je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, popis, termín, terminologie, pojem, wiki, význam pojmu, slovo, definice pojmu, Přípona, přesný význam, slovník, Český jazyk, význam slova, co to je, význam, odborné názvosloví, definice


Pojem Přípona je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Přípona můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojmem přípona se v lingvistice označuje jednotlivý morfém (tzv. derivativní sufix), který se nachází ve slově, za kořenem slova, nejde-li o další kořen slova nebo o koncovku. Koncovkou se nazývá zejména ta část na konci slova, která se přidává nebo ubírá v jednotlivých tvarech při ohýbání (skloňování nebo časování) slova.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Přípona na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přípona ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Přípona ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Přípona na Youtube

Hledat termín Přípona ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Přípona ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Přípona například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přípona? resp. co se skrývá pod slovem Přípona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přípona, odpověď na dotaz co je to Přípona?. Víte např. kdo to je Simona Krainová? Znáte a víte kdo je Jozef Tiso? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.