Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přípona. Co znamená pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Co je to Přípona? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Přípona?

Přípona čili sufix je pojem z oblasti lingvistiky. Jedná se o část slova, která není koncovkou a nachází se za kmenem (kořenem) slova. Přípona slouží k pozměnění významu slova, vyjádření odstínů, změně slovního druhu, vidu, slovotvorbě. Jedno slovo může mít i více přípon.
Přípony lze najít nejen v jazycích, ale i v dalších oborech. Například v informačních technologiích se nachází přípona v závěru názvu počítačových souborů a vyjadřuje typ souboru.


Co je to Přípona? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přípona. Co znamená pojem Přípona z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přípona se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, co znamená, popis, význam pojmu, význam slova, lexikon, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, přesný význam, synonymum, informace, definice, termín, terminus technicus, pojem, Český jazyk


Pojem Přípona je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Přípona píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pojmem přípona se v lingvistice označuje jednotlivý morfém (tzv. derivativní sufix), který se nachází ve slově, za kořenem slova, nejde-li o další kořen slova nebo o koncovku. Koncovkou se nazývá zejména ta část na konci slova, která se přidává nebo ubírá v jednotlivých tvarech při ohýbání (skloňování nebo časování) slova.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Přípona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Přípona ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Přípona ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Přípona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přípona ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Přípona na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Přípona například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přípona? resp. co znamená Přípona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přípona, odpověď na dotaz co je to Přípona?. Víte např. kdo to je Lionel Messi? Znáte a víte kdo je Subdodavatel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Přípona hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.