Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demokracie. Co znamená pojem Demokracie z kategorie Politika?

Co je to Demokracie? Význam slova

Co znamená termín Demokracie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Demokracie je forma vlády. Zdrojem moci je u této formy lid. Jedná se o jednu z nerozšířenějších forem řízení státu. Pro demokracii jsou typické tyto principy – politická moc je v rukou lidu, v pravidelných obdobích se konají volby, maximální délka volebního období je nezměnitelná, demokracie chrání jednotlivce i politické menšiny.
Demokracie je známa již od starověkého Řecka, z období městských států. Novodobá demokracie se rozvíjela například v Anglii nebo Spojených státech.


Co je to Demokracie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demokracie. Co znamená pojem Demokracie z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Demokracie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Demokracie je v kategorii Politika

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, význam pojmu, definice pojmu, slovo, synonymum, význam slova, Politika, formulace, informace, pojem, Politika, odborný výraz, termín, přesný význam, terminologie, heslo, co je to Demokracie?


Pojem Demokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Demokracie můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demokracie je forma vlády, ve které se všichni občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost. Pojem pochází z řeckého δημοκρατία (dēmokratía), „vláda lidu“, složeno z δῆμος (dêmos) svobodný občan země a κράτος (kratos) vládnout.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Demokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Demokracie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Demokracie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Demokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Demokracie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Demokracie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Demokracie? resp. jaká je definice slova Demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demokracie, odpověď na dotaz co je to Demokracie?. Víte např. kdo to je Alice Bendová? Znáte a víte kdo je Cheater? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.