Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demokracie. Co znamená pojem Demokracie z kategorie Politika?

Co je to Demokracie? Význam slova

Co znamená termín Demokracie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Demokracie je forma vlády. Zdrojem moci je u této formy lid. Jedná se o jednu z nerozšířenějších forem řízení státu. Pro demokracii jsou typické tyto principy – politická moc je v rukou lidu, v pravidelných obdobích se konají volby, maximální délka volebního období je nezměnitelná, demokracie chrání jednotlivce i politické menšiny.
Demokracie je známa již od starověkého Řecka, z období městských států. Novodobá demokracie se rozvíjela například v Anglii nebo Spojených státech.


Co je to Demokracie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demokracie. Co znamená pojem Demokracie z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Demokracie? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Demokracie je v kategorii Politika

Klíčová slova: synonymum, lexikon, význam slova, Politika, slovo, formulace, odborný výraz, Demokracie, terminus technicus, terminologie, přesný význam, vysvětlení, význam, heslo, Politika, informace, co je to Demokracie?, názvosloví


Pojem Demokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Demokracie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demokracie je forma vlády, ve které se všichni občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost. Pojem pochází z řeckého δημοκρατία (dēmokratía), „vláda lidu“, složeno z δῆμος (dêmos) svobodný občan země a κράτος (kratos) vládnout.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Demokracie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demokracie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Demokracie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Demokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Demokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Demokracie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Demokracie? resp. jaký je přesný význam slova Demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demokracie, odpověď na dotaz co je to Demokracie?. Víte např. kdo to je Cikán? Znáte a víte kdo je Cheater? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.