Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Demokracie. Co znamená pojem Demokracie z kategorie Politika?

Co to je Demokracie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Demokracie?

Demokracie je forma vlády. Zdrojem moci je u této formy lid. Jedná se o jednu z nerozšířenějších forem řízení státu. Pro demokracii jsou typické tyto principy – politická moc je v rukou lidu, v pravidelných obdobích se konají volby, maximální délka volebního období je nezměnitelná, demokracie chrání jednotlivce i politické menšiny.
Demokracie je známa již od starověkého Řecka, z období městských států. Novodobá demokracie se rozvíjela například v Anglii nebo Spojených státech.


Co je to Demokracie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Demokracie. Co znamená pojem Demokracie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Demokracie s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Demokracie patří do kategorie politika

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, politika, význam slova, co to je, slovo, politika, synonymum, co je to Demokracie?, formulace, odborný výraz, přesný význam, význam, Demokracie, popis


Pojem Demokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Demokracie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Demokracie je forma vlády, ve které se všichni občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost. Pojem pochází z řeckého δημοκρατία (dēmokratía), „vláda lidu“, složeno z δῆμος (dêmos) svobodný občan země a κράτος (kratos) vládnout.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Demokracie ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Demokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Demokracie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Demokracie na Google.cz

Hledat frázi Demokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Demokracie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Demokracie? resp. jaký je význam pojmu Demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demokracie, odpověď na dotaz co je to Demokracie?. Víte např. kdo to je Avatar? Znáte a víte kdo je Chiropraktik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.