Co je to?
Odborný výraz, definice slova Demokracie. Co znamená pojem Demokracie z kategorie Politika?

Co je to Demokracie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Demokracie?

Demokracie je forma vlády. Zdrojem moci je u této formy lid. Jedná se o jednu z nerozšířenějších forem řízení státu. Pro demokracii jsou typické tyto principy – politická moc je v rukou lidu, v pravidelných obdobích se konají volby, maximální délka volebního období je nezměnitelná, demokracie chrání jednotlivce i politické menšiny.
Demokracie je známa již od starověkého Řecka, z období městských států. Novodobá demokracie se rozvíjela například v Anglii nebo Spojených státech.


Co je to Demokracie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Demokracie. Co znamená pojem Demokracie z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Demokracie s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Demokracie se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: Politika, slovo, přesný význam, informace, co je to Demokracie?, Politika, význam, popis, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, termín, co to je, definice, wiki, pojem, Demokracie, formulace


Pojem Demokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Demokracie dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Demokracie je forma vlády, ve které se všichni občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost. Pojem pochází z řeckého δημοκρατία (dēmokratía), „vláda lidu“, složeno z δῆμος (dêmos) svobodný občan země a κράτος (kratos) vládnout.

Další zdroje informací o slovu Demokracie

Najít pojem Demokracie na Google.cz

Zkusit najít termín Demokracie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demokracie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Demokracie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Demokracie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Demokracie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Demokracie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demokracie, odpověď na dotaz co je to Demokracie?. Víte např. kdo to je Čarodejnice? Znáte a víte kdo je Cheater? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.