Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demokracie. Co znamená odborný pojem Demokracie z kategorie Politika?

Co je to Demokracie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Demokracie?

Demokracie je forma vlády. Zdrojem moci je u této formy lid. Jedná se o jednu z nerozšířenějších forem řízení státu. Pro demokracii jsou typické tyto principy – politická moc je v rukou lidu, v pravidelných obdobích se konají volby, maximální délka volebního období je nezměnitelná, demokracie chrání jednotlivce i politické menšiny.
Demokracie je známa již od starověkého Řecka, z období městských států. Novodobá demokracie se rozvíjela například v Anglii nebo Spojených státech.


Co je to Demokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Demokracie. Co znamená odborný pojem Demokracie z kategorie Politika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Demokracie je v sekci politika

Klíčová slova: co znamená, co to je, lexikon, přesný výraz, wiki, význam slova, informace, Demokracie, slovník, význam, politika, názvosloví, politika, odborné názvosloví, přesný význam, slovo, heslo, popis


Pojem Demokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Demokracie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demokracie je forma vlády, ve které se všichni občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost. Pojem pochází z řeckého δημοκρατία (dēmokratía), „vláda lidu“, složeno z δῆμος (dêmos) svobodný občan země a κράτος (kratos) vládnout.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Demokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Demokracie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Demokracie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Demokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Demokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Demokracie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Demokracie? resp. jaká je definice slova Demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demokracie, odpověď na dotaz co je to Demokracie?. Víte např. kdo to je Alois Senefelder? Znáte a víte kdo je Cheater? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.