Co je to?
Definice výrazu Demokracie. Co znamená odborný pojem Demokracie z kategorie Politika?

Co je Demokracie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Demokracie?

Demokracie je forma vlády. Zdrojem moci je u této formy lid. Jedná se o jednu z nerozšířenějších forem řízení státu. Pro demokracii jsou typické tyto principy – politická moc je v rukou lidu, v pravidelných obdobích se konají volby, maximální délka volebního období je nezměnitelná, demokracie chrání jednotlivce i politické menšiny.
Demokracie je známa již od starověkého Řecka, z období městských států. Novodobá demokracie se rozvíjela například v Anglii nebo Spojených státech.


Co je to Demokracie? Význam slova, termín, Definice výrazu Demokracie. Co znamená odborný pojem Demokracie z kategorie Politika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Demokracie je v sekci politika

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, heslo, formulace, přesný význam, význam pojmu, politika, termín, význam slova, význam, vysvětlení, co je to Demokracie?, přesný výraz, slovo, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, politika


Pojem Demokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Demokracie píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Demokracie je forma vlády, ve které se všichni občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost. Pojem pochází z řeckého δημοκρατία (dēmokratía), „vláda lidu“, složeno z δῆμος (dêmos) svobodný občan země a κράτος (kratos) vládnout.

Více informací o slovu Demokracie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Demokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Demokracie ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Demokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Demokracie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Demokracie ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Demokracie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Demokracie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co je to Demokracie? resp. jaká je definice termínu Demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demokracie, odpověď na dotaz co je to Demokracie?. Víte např. kdo to je Animírka? Znáte a víte kdo je Cheater? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.