Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stát. Co znamená pojem Stát z kategorie Politika?

Co je to Stát? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Stát

Instituce, která může vládnout určité společnosti. Vytváří její zákony a má dovoleno soudit její prohřešky. Stát charakterizuje státní moc a její forma, například demokracie, občané, lidé žijící na jeho území a vymezení tohoto území. Samostatný stát nepodléhá žádné další moci, pro svoje plnohodnotné fungování si vytváří ozbrojené síly, úřednictvo a bezpečnostní sbory v podobě policie.


Co je to Stát? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stát. Co znamená pojem Stát z kategorie Politika?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Stát sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Stát patří do sekce politika

Klíčová slova: slovník, lexikon, vysvětlení, politika, co je to Stát?, heslo, přesný výraz, politika, definice pojmu, synonymum, pojem, přesný význam, formulace, názvosloví, wiki, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Stát je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stát? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Stát je základní územní mocenská jednotka, instituce (či organizace) disponující mocí vládnout, soudit a vytvářet zákony společnosti (státu). Stát je vymezen státní mocí, státním lidem (státním občanstvím) a státním územím. Svrchovaný stát není podřízen žádné jiné (státní) moci a to jak vnější, tak vnitřní.

Další informační zdroje o slovu Stát

Hledat pojem Stát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Stát na Youtube

Vyhledat slovo Stát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Stát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stát ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Stát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stát například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Stát? resp. co znamená výraz Stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stát, odpověď na dotaz co je to Stát?. Víte např. kdo to je Tichý blázen? Znáte a víte kdo je Referent? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Stát i v jiné sekci než je kategorie politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?