Co je to?
Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Co to je Stát? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Stát

Instituce, která může vládnout určité společnosti. Vytváří její zákony a má dovoleno soudit její prohřešky. Stát charakterizuje státní moc a její forma, například demokracie, občané, lidé žijící na jeho území a vymezení tohoto území. Samostatný stát nepodléhá žádné další moci, pro svoje plnohodnotné fungování si vytváří ozbrojené síly, úřednictvo a bezpečnostní sbory v podobě policie.


Co je to Stát? Význam slova, termín, Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Stát? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stát je v sekci Politika

Klíčová slova: co znamená, Politika, Politika, lexikon, význam slova, pojem, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, wiki, informace, názvosloví, slovník, přesný výraz, vysvětlení, popis, přesný význam, Stát


Pojem Stát je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Stát dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stát je základní územní mocenská jednotka, instituce (či organizace) disponující mocí vládnout, soudit a vytvářet zákony společnosti (státu). Stát je vymezen státní mocí, státním lidem (státním občanstvím) a státním územím. Svrchovaný stát není podřízen žádné jiné (státní) moci a to jak vnější, tak vnitřní.

Další zdroje informací o slovu Stát

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stát ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Stát ve Wikislovníku

Hledat termín Stát ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Stát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stát ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Stát na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stát například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Stát? resp. co znamená výraz Stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stát, odpověď na dotaz co je to Stát?. Víte např. kdo to je Kvestor? Znáte a víte kdo je Zaměstnanec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?