Co je to?
Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Co to je Stát? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Stát

Instituce, která může vládnout určité společnosti. Vytváří její zákony a má dovoleno soudit její prohřešky. Stát charakterizuje státní moc a její forma, například demokracie, občané, lidé žijící na jeho území a vymezení tohoto území. Samostatný stát nepodléhá žádné další moci, pro svoje plnohodnotné fungování si vytváří ozbrojené síly, úřednictvo a bezpečnostní sbory v podobě policie.


Co je to Stát? Význam slova, termín, Definice výrazu Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Stát) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stát patří do kategorie Politika

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, význam, význam slova, terminus technicus, co znamená, význam pojmu, co to je, formulace, heslo, termín, slovník, přesný význam, pojem, Politika, terminologie, odborný výraz, názvosloví


Pojem Stát je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stát? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stát je základní územní mocenská jednotka, instituce (či organizace) disponující mocí vládnout, soudit a vytvářet zákony společnosti (státu). Stát je vymezen státní mocí, státním lidem (státním občanstvím) a státním územím. Svrchovaný stát není podřízen žádné jiné (státní) moci a to jak vnější, tak vnitřní.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stát ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Stát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Stát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Stát ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stát ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Stát na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stát například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Stát? resp. co znamená slovo Stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stát, odpověď na dotaz co je to Stát?. Víte např. kdo to je Michal Viewegh? Znáte a víte kdo je Xena? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Stát hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?