Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Co je to Stát? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Stát?

Instituce, která může vládnout určité společnosti. Vytváří její zákony a má dovoleno soudit její prohřešky. Stát charakterizuje státní moc a její forma, například demokracie, občané, lidé žijící na jeho území a vymezení tohoto území. Samostatný stát nepodléhá žádné další moci, pro svoje plnohodnotné fungování si vytváří ozbrojené síly, úřednictvo a bezpečnostní sbory v podobě policie.


Co je to Stát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stát. Co znamená odborný pojem Stát z kategorie Politika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Stát s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Stát je v kategorii politika

Klíčová slova: lexikon, terminologie, vysvětlení, informace, odborné názvosloví, politika, slovo, synonymum, pojem, popis, politika, co znamená, Stát, definice pojmu, definice, termín, co to je, terminus technicus


Pojem Stát je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stát? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Stát je základní územní mocenská jednotka, instituce (či organizace) disponující mocí vládnout, soudit a vytvářet zákony společnosti (státu). Stát je vymezen státní mocí, státním lidem (státním občanstvím) a státním územím. Svrchovaný stát není podřízen žádné jiné (státní) moci a to jak vnější, tak vnitřní.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Stát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Stát ve Wikizdrojích

Najít termín Stát ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Stát ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Stát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Stát ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stát například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Stát? resp. co označuje slovo Stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stát, odpověď na dotaz co je to Stát?. Víte např. kdo to je Kecka? Znáte a víte kdo je Xena? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?