Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stát. Co znamená pojem Stát z kategorie Politika?

Co je Stát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stát?

Instituce, která může vládnout určité společnosti. Vytváří její zákony a má dovoleno soudit její prohřešky. Stát charakterizuje státní moc a její forma, například demokracie, občané, lidé žijící na jeho území a vymezení tohoto území. Samostatný stát nepodléhá žádné další moci, pro svoje plnohodnotné fungování si vytváří ozbrojené síly, úřednictvo a bezpečnostní sbory v podobě policie.


Co je to Stát? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Stát. Co znamená pojem Stát z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Stát se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, definice, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, pojem, přesný výraz, názvosloví, Stát, politika, informace, wiki, termín, význam pojmu, formulace, popis


Pojem Stát je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stát? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stát je základní územní mocenská jednotka, instituce (či organizace) disponující mocí vládnout, soudit a vytvářet zákony společnosti (státu). Stát je vymezen státní mocí, státním lidem (státním občanstvím) a státním územím. Svrchovaný stát není podřízen žádné jiné (státní) moci a to jak vnější, tak vnitřní.

Více informací o slovu Stát doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stát ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Stát na Youtube

Zkusit najít slovo Stát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Stát ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Stát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stát například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Stát? resp. jaký je význam slova Stát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stát, odpověď na dotaz co je to Stát?. Víte např. kdo to je Mike Bossy? Znáte a víte kdo je Xena? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Stát v jiné sekci než politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?