Co je to?
Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Co to je Fabulace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fabulace?

Fabulace znamená vyprávění nějakého smyšleného příběhu, zápletky, tvoření děje. Někdy se ovšem výraz fabulace používá pro záměrné zastírání skutečnosti, mlžení (např. když má politik vysvětlit nějaký nepříjemný fakt či odhalení a lže). V psychiatrii může slovo fabulace souviset s diagnózou, kdy pacient vypráví smyšlené příhody s přesvědčením, že se skutečně staly.


Co je to Fabulace? Význam slova, termín, Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fabulace můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fabulace je v sekci Literatura

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, formulace, názvosloví, terminus technicus, popis, co to je, slovník, slovo, přesný význam, význam, termín, co je to Fabulace?, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Fabulace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fabulace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fabule (z latinského fabula - vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fabulace ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Fabulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Fabulace na Youtube

Zkusit najít termín Fabulace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fabulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Fabulace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fabulace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Fabulace? resp. co přesně označuje termín Fabulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabulace, odpověď na dotaz co je to Fabulace?. Víte např. kdo to je Pískle? Znáte a víte kdo je Monica Bellucci? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?