Co je to?
Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Co to je Fabulace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Fabulace

Fabulace znamená vyprávění nějakého smyšleného příběhu, zápletky, tvoření děje. Někdy se ovšem výraz fabulace používá pro záměrné zastírání skutečnosti, mlžení (např. když má politik vysvětlit nějaký nepříjemný fakt či odhalení a lže). V psychiatrii může slovo fabulace souviset s diagnózou, kdy pacient vypráví smyšlené příhody s přesvědčením, že se skutečně staly.


Co je to Fabulace? Význam slova, termín, Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Fabulace) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fabulace patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Fabulace?, Literatura, přesný výraz, vysvětlení, definice, co znamená, termín, Literatura, terminus technicus, význam, Fabulace, heslo, přesný význam, popis, co to je, definice pojmu, názvosloví


Pojem Fabulace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fabulace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fabule (z latinského fabula - vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fabulace ve Wikimedia Commons

Najít heslo Fabulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Fabulace na Youtube

Vyhledat pojem Fabulace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fabulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Fabulace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fabulace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Fabulace? resp. jaká je definice slova Fabulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabulace, odpověď na dotaz co je to Fabulace?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Miloš Forman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Fabulace hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?