Co je to?
Definice výrazu, termínu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Co je to Fabulace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fabulace?

Fabulace znamená vyprávění nějakého smyšleného příběhu, zápletky, tvoření děje. Někdy se ovšem výraz fabulace používá pro záměrné zastírání skutečnosti, mlžení (např. když má politik vysvětlit nějaký nepříjemný fakt či odhalení a lže). V psychiatrii může slovo fabulace souviset s diagnózou, kdy pacient vypráví smyšlené příhody s přesvědčením, že se skutečně staly.


Co je to Fabulace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fabulace můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Fabulace je v sekci literatura

Klíčová slova: termín, definice, přesný význam, wiki, Fabulace, co je to Fabulace?, heslo, co to je, význam slova, definice pojmu, vysvětlení, literatura, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, slovník, význam, terminus technicus


Pojem Fabulace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fabulace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fabule (z latinského fabula - vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Hledejte pojem Fabulace v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fabulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Fabulace ve Wikizdrojích

Hledat heslo Fabulace ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Fabulace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Fabulace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Fabulace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fabulace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Fabulace? resp. co to je Fabulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabulace, odpověď na dotaz co je to Fabulace?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Account manager? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?