Co je to?
Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Co to je Fabulace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fabulace?

Fabulace znamená vyprávění nějakého smyšleného příběhu, zápletky, tvoření děje. Někdy se ovšem výraz fabulace používá pro záměrné zastírání skutečnosti, mlžení (např. když má politik vysvětlit nějaký nepříjemný fakt či odhalení a lže). V psychiatrii může slovo fabulace souviset s diagnózou, kdy pacient vypráví smyšlené příhody s přesvědčením, že se skutečně staly.


Co je to Fabulace? Význam slova, termín, Definice výrazu Fabulace. Co znamená odborný pojem Fabulace z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fabulace doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fabulace se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: terminologie, heslo, odborný výraz, informace, slovník, co je to Fabulace?, vysvětlení, Literatura, přesný význam, význam slova, pojem, slovo, lexikon, co znamená, popis, odborné názvosloví, význam, přesný výraz


Pojem Fabulace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fabulace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fabule (z latinského fabula - vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Hledejte pojem Fabulace v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Fabulace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fabulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Fabulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Fabulace na Google.cz

Vyhledat výraz Fabulace ve Wikizdrojích

Hledat slovo Fabulace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fabulace například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Fabulace? resp. co to je Fabulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabulace, odpověď na dotaz co je to Fabulace?. Víte např. kdo to je Chiropraktik? Znáte a víte kdo je Monica Bellucci? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?