Co je to?
Odborný výraz, definice slova ZTP. Co znamená pojem ZTP z kategorie Zkratky?

Co je ZTP?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu ZTP

ZTP je zkratka slovního spojení osoba zvlášť tělesně postižená. To je označení pro jednotlivce, kteří trpí závažným a dlouhodobým postižením, což výrazně omezuje jejich schopnost vykonávat běžnou denní aktivitu a sociální interakci. Termín ZTP tedy znamená zvlášť tělesně postižený a jedná se o kategorii osob, které mají nárok na různé formy sociální podpory a speciálních služeb. Zvláště těžké postižení může mít různé příčiny a projevy, fyzické, mentální nebo senzorické postižení. Fyzická postižení mohou ovlivňovat pohybový aparát, svaly nebo orgány. Mentální postižení může ovlivňovat kognitivní schopnosti, což ztěžuje učení a sociální interakce. Senzorická postižení zahrnují problémy s viděním, sluchem nebo jinými smysly.
Pro ZTP osoby je často nutná rozsáhlá a specifická péče. Mohou potřebovat pomoc při základních každodenních aktivitách, jako jsou oblékání, hygiena a pohybování. Kromě toho mohou vyžadovat pravidelnou lékařskou péči, rehabilitaci a podporu ze strany sociálních a psychologických odborníků. ZTP osoby jsou často závislé na pomoci ostatních lidí a podporu společnosti a státu. Těmto osobám mohou být poskytovány různé formy sociálních dávek a speciálních služeb, které mají za cíl zlepšit jejich životní podmínky a integraci do společnosti.


Co je to ZTP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ZTP. Co znamená pojem ZTP z kategorie Zkratky?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text ZTP s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín ZTP se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, přesný výraz, lexikon, slovník, wiki, definice, co znamená, zkratky, zkratky, význam slova, co to je, přesný význam, význam pojmu, co je to ZTP?, slovo, terminologie, informace


Pojem ZTP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo ZTP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem ZTP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ZTP ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem ZTP ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem ZTP ve Wikipedii

Hledat videa s názvem ZTP na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo ZTP například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice slova ZTP? resp. co se vlastně skrývá pod slovem ZTP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZTP, odpověď na dotaz co je to ZTP?. Víte např. kdo to je Hugh Laurie? Znáte a víte kdo je Johan Cruijff? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v zkratky. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, zTP, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.