Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyselo. Co znamená pojem Kyselo z kategorie Jídlo?

Co je Kyselo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kyselo?

Kyselo je polévka z chlebového kvásku, která byla typická pro Podkrkonoší a Podorlicko. Chlebový kvásek se připravuje s houbovým vývarem, dále se přidávají brambory, osmažená cibulka, vajíčka a smetana či mléko. Výsledek je podobný kulajdě, jenže při její přípravě se na rozdíl od kysela nepoužívá chlebový kvásek.


Co je to Kyselo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kyselo. Co znamená pojem Kyselo z kategorie Jídlo?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kyselo se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: slovo, co je to Kyselo?, formulace, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, přesný význam, co znamená, jídlo, synonymum, informace, lexikon, slovník, vysvětlení, Kyselo, termín, význam slova, jídlo


Pojem Kyselo je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kyselo?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyselo či krkonošské kyselo je polévka z chlebového kvásku, rozšířená zejména v Podkrkonoší a Podorlicku. První ověřený doklad o kyselu pochází z roku 1803.
Základem je chlebový kvásek, nejlépe z tmavé žitné mouky. Při přípravě polévky se kvásek rozmíchá ve vlažné vodě tak, aby nezůstaly žmolky. Polévka se připravuje nejlépe z houbového vývaru (vaří se houby s cibulí a kmínem – vše se v polévce ponechá), do kterého se rozmíchaný kvásek vlije, vše se povaří, dochutí se osmaženou cibulkou, případně vařenými brambory (většinou se vaří spolu s polévkou, ale lze i odděleně). Do bohatšího kysela se před podáváním vkládají na másle míchaná vajíčka, nebo se vajíčka do polévky zavaří, případně se polévka doladí smetanou. Povrch polévky vylepšíme lžící škvařeného másla. Výsledná hustota polévky by měla být zhruba jako u kulajdy. Kyselo lze připravit i s přídavkem mléka.

Další informace o pojmu Kyselo hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Kyselo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kyselo ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kyselo na Youtube

Vyhledat slovo Kyselo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Kyselo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyselo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselo například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kyselo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kyselo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselo, odpověď na dotaz co je to Kyselo?. Víte např. kdo to je Prodejce vozů? Znáte a víte kdo je Bača? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Kyselo hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.