Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyselo. Co znamená odborný pojem Kyselo z kategorie Jídlo?

Co je to Kyselo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kyselo

Kyselo je polévka z chlebového kvásku, která byla typická pro Podkrkonoší a Podorlicko. Chlebový kvásek se připravuje s houbovým vývarem, dále se přidávají brambory, osmažená cibulka, vajíčka a smetana či mléko. Výsledek je podobný kulajdě, jenže při její přípravě se na rozdíl od kysela nepoužívá chlebový kvásek.


Co je to Kyselo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyselo. Co znamená odborný pojem Kyselo z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kyselo sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Kyselo je v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice, wiki, odborný výraz, co to je, synonymum, význam pojmu, lexikon, popis, přesný význam, slovník, jídlo, názvosloví, co je to Kyselo?, terminologie, přesný výraz, terminus technicus, vysvětlení, slovo


Pojem Kyselo je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kyselo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kyselo či krkonošské kyselo je polévka z chlebového kvásku, rozšířená zejména v Podkrkonoší a Podorlicku. První ověřený doklad o kyselu pochází z roku 1803.
Základem je chlebový kvásek, nejlépe z tmavé žitné mouky. Při přípravě polévky se kvásek rozmíchá ve vlažné vodě tak, aby nezůstaly žmolky. Polévka se připravuje nejlépe z houbového vývaru (vaří se houby s cibulí a kmínem – vše se v polévce ponechá), do kterého se rozmíchaný kvásek vlije, vše se povaří, dochutí se osmaženou cibulkou, případně vařenými brambory (většinou se vaří spolu s polévkou, ale lze i odděleně). Do bohatšího kysela se před podáváním vkládají na másle míchaná vajíčka, nebo se vajíčka do polévky zavaří, případně se polévka doladí smetanou. Povrch polévky vylepšíme lžící škvařeného másla. Výsledná hustota polévky by měla být zhruba jako u kulajdy. Kyselo lze připravit i s přídavkem mléka.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Kyselo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kyselo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Kyselo na Google.cz

Zkusit najít výraz Kyselo ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kyselo ve Wikizdrojích

Najít heslo Kyselo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kyselo? resp. co to je Kyselo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselo, odpověď na dotaz co je to Kyselo?. Víte např. kdo to je Libuše Šafránková? Znáte a víte kdo je Frugalista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.