Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyselo. Co znamená pojem Kyselo z kategorie Jídlo?

Co je to Kyselo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kyselo?

Kyselo je polévka z chlebového kvásku, která byla typická pro Podkrkonoší a Podorlicko. Chlebový kvásek se připravuje s houbovým vývarem, dále se přidávají brambory, osmažená cibulka, vajíčka a smetana či mléko. Výsledek je podobný kulajdě, jenže při její přípravě se na rozdíl od kysela nepoužívá chlebový kvásek.


Co je to Kyselo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kyselo. Co znamená pojem Kyselo z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kyselo s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kyselo je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Kyselo?, informace, definice, význam, co znamená, slovník, odborný výraz, wiki, Jídlo, definice pojmu, slovo, lexikon, termín, terminus technicus, heslo, názvosloví, přesný výraz


Pojem Kyselo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kyselo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kyselo či krkonošské kyselo je polévka z chlebového kvásku, rozšířená zejména v Podkrkonoší a Podorlicku. První ověřený doklad o kyselu pochází z roku 1803.
Základem je chlebový kvásek, nejlépe z tmavé žitné mouky. Při přípravě polévky se kvásek rozmíchá ve vlažné vodě tak, aby nezůstaly žmolky. Polévka se připravuje nejlépe z houbového vývaru (vaří se houby s cibulí a kmínem – vše se v polévce ponechá), do kterého se rozmíchaný kvásek vlije, vše se povaří, dochutí se osmaženou cibulkou, případně vařenými brambory (většinou se vaří spolu s polévkou, ale lze i odděleně). Do bohatšího kysela se před podáváním vkládají na másle míchaná vajíčka, nebo se vajíčka do polévky zavaří, případně se polévka doladí smetanou. Povrch polévky vylepšíme lžící škvařeného másla. Výsledná hustota polévky by měla být zhruba jako u kulajdy. Kyselo lze připravit i s přídavkem mléka.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyselo ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kyselo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kyselo ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kyselo ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kyselo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kyselo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyselo například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kyselo? resp. co to je Kyselo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyselo, odpověď na dotaz co je to Kyselo?. Víte např. kdo to je Nadija Savčenková? Znáte a víte kdo je Jiřina Švorcová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.