Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Co je to Kanyla? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kanyla?

Kanyla je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o trubici, která se zavádí do těla za účelem vpravení či odstranění tekutin. Využívá se i k dalším účelům, často ve spojení s dalšími přístroji.
Kanyly mají řadu variant, odlišují se především tvarem hrotů. K nejčastěji využívaným druhům patří nitrožilní kanyly, používané při hospitalizaci, nosní kanyly, kardiochirurgické a další.


Co je to Kanyla? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kanyla se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, terminologie, definice pojmu, heslo, wiki, přesný výraz, informace, popis, význam slova, lexikon, formulace, terminus technicus, co znamená, synonymum, názvosloví, význam, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Kanyla je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kanyla? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kanyla (z latinského „cannulae“, píšťalky) je trubice, která se vsouvá do těla (lidského nebo zvířecího), obvykle pro zavádění nebo odstraňování tekutin nebo získávání informací. Může však sloužit i jiným účelům.
Kanylace je zavedení kanyly, dekanylace je trvalé odstranění kanyly, zvláště tracheostomické, pokud již není dále potřeba.

Více informací o slovu Kanyla doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Kanyla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Kanyla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kanyla na Google.cz

Vyhledat termín Kanyla ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kanyla na Youtube

Najít slovo Kanyla ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kanyla například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kanyla? resp. co se skrývá pod slovem Kanyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanyla, odpověď na dotaz co je to Kanyla?. Víte např. kdo to je Tatiana Pauhofová? Znáte a víte kdo je Sirota? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.