Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Co je to Kanyla? Význam slova

Co znamená termín Kanyla? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kanyla je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o trubici, která se zavádí do těla za účelem vpravení či odstranění tekutin. Využívá se i k dalším účelům, často ve spojení s dalšími přístroji.
Kanyly mají řadu variant, odlišují se především tvarem hrotů. K nejčastěji využívaným druhům patří nitrožilní kanyly, používané při hospitalizaci, nosní kanyly, kardiochirurgické a další.


Co je to Kanyla? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kanyla? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kanyla je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, Lékařství, Kanyla, význam pojmu, slovo, formulace, heslo, lexikon, pojem, termín, informace, wiki, terminologie, slovník, definice, co to je, synonymum, přesný význam


Pojem Kanyla je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kanyla? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kanyla (z latinského „cannulae“, píšťalky) je trubice, která se vsouvá do těla (lidského nebo zvířecího), obvykle pro zavádění nebo odstraňování tekutin nebo získávání informací. Může však sloužit i jiným účelům.
Kanylace je zavedení kanyly, dekanylace je trvalé odstranění kanyly, zvláště tracheostomické, pokud již není dále potřeba.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Kanyla ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kanyla ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kanyla na Youtube

Zkusit najít termín Kanyla ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Kanyla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kanyla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kanyla například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kanyla? resp. jaký je přesný význam slova Kanyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanyla, odpověď na dotaz co je to Kanyla?. Víte např. kdo to je Stará panna? Znáte a víte kdo je Esejista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.