Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Co je to Kanyla? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kanyla

Kanyla je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o trubici, která se zavádí do těla za účelem vpravení či odstranění tekutin. Využívá se i k dalším účelům, často ve spojení s dalšími přístroji.
Kanyly mají řadu variant, odlišují se především tvarem hrotů. K nejčastěji využívaným druhům patří nitrožilní kanyly, používané při hospitalizaci, nosní kanyly, kardiochirurgické a další.


Co je to Kanyla? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kanyla) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Kanyla patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: heslo, slovo, význam slova, vysvětlení, terminologie, lékařství, co to je, lékařství, co je to Kanyla?, termín, definice pojmu, pojem, synonymum, terminus technicus, názvosloví, slovník, lexikon, význam


Pojem Kanyla je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kanyla? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kanyla (z latinského „cannulae“, píšťalky) je trubice, která se vsouvá do těla (lidského nebo zvířecího), obvykle pro zavádění nebo odstraňování tekutin nebo získávání informací. Může však sloužit i jiným účelům.
Kanylace je zavedení kanyly, dekanylace je trvalé odstranění kanyly, zvláště tracheostomické, pokud již není dále potřeba.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Kanyla ve Wikizdrojích

Najít heslo Kanyla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Kanyla ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kanyla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Kanyla na Google.cz

Hledat termín Kanyla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kanyla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Kanyla? resp. jaký je přesný význam slova Kanyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanyla, odpověď na dotaz co je to Kanyla?. Víte např. kdo to je Věslav Michalik? Znáte a víte kdo je Stella Zázvorková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kanyla hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.