Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Co je Kanyla?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kanyla?

Kanyla je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o trubici, která se zavádí do těla za účelem vpravení či odstranění tekutin. Využívá se i k dalším účelům, často ve spojení s dalšími přístroji.
Kanyly mají řadu variant, odlišují se především tvarem hrotů. K nejčastěji využívaným druhům patří nitrožilní kanyly, používané při hospitalizaci, nosní kanyly, kardiochirurgické a další.


Co je to Kanyla? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kanyla. Co znamená pojem Kanyla z kategorie Lékařství?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Kanyla se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: význam slova, pojem, definice, synonymum, lexikon, terminologie, přesný výraz, význam, wiki, popis, co to je, odborné názvosloví, informace, heslo, definice pojmu, formulace, co je to Kanyla?, přesný význam


Pojem Kanyla je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kanyla?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kanyla (z latinského „cannulae“, píšťalky) je trubice, která se vsouvá do těla (lidského nebo zvířecího), obvykle pro zavádění nebo odstraňování tekutin nebo získávání informací. Může však sloužit i jiným účelům.
Kanylace je zavedení kanyly, dekanylace je trvalé odstranění kanyly, zvláště tracheostomické, pokud již není dále potřeba.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kanyla v následujících zdrojích

Hledat slovo Kanyla na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kanyla ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Kanyla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Kanyla ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Kanyla na Google.cz

Zkusit najít pojem Kanyla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kanyla například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kanyla? resp. co znamená Kanyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanyla, odpověď na dotaz co je to Kanyla?. Víte např. kdo to je Karel Kramář? Znáte a víte kdo je Bradley Cooper? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kanyla v jiné sekci než lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Dobrovolní lékaři, kanyla, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.