Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Surfing. Co znamená pojem Surfing z kategorie Sport?

Co to je Surfing? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Surfing?

Surfing je název jednoho z olympijských vodních sportů. Závodník – surfař – se nechá unášet na prkně – surfu- na nezlomené vodní vlně. Nejrozšířenější je surfování vestoje, oblíbená je i jízda na kolenou, v kajaku, na bodyboardu, vodních lyžích a podobně. Dva další podobné sporty, windsurfing a kitesurfing, spoléhají na sílu větru. Podle použitého prkna a stylu jízdy se odlišují shortboarding a longboarding.
Surfing má historicky dlouhou tradici, zmínky o něm pocházejí již z 18. století. Na Havaji patří tento sport do tradiční kultury, je spojen s mytologií a náboženstvím. Na prknech se jezdilo vleže, vestoje i vsedě. Jako ráje surfařů se dále označují například Bali, Srí Lanka, Kanárské ostrovy, Austrálie a další.


Co je to Surfing? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Surfing. Co znamená pojem Surfing z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Surfing se nachází v sekci sport

Klíčová slova: slovo, pojem, přesný význam, informace, slovník, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, sport, význam slova, heslo, význam, názvosloví, formulace, co je to Surfing?, definice, přesný výraz, terminologie


Pojem Surfing je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Surfing? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Surfing je vodní olympijský sport, při kterém je surfař na surfu unášen na nezlomené mořské vlně. Nejčastěji jsou používány surfy pro jízdu vestoje, nicméně někteří jezdí na kneeboardech (jízda na kolenou), na bodyboardech, v kajacích, na vodních lyžích nebo na vlastních tělech.

Zkuste zjistit více informací o slovu Surfing v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Surfing ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Surfing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Surfing ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Surfing ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Surfing ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Surfing ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Surfing například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Surfing? resp. jaká je definice termínu Surfing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Surfing, odpověď na dotaz co je to Surfing?. Víte např. kdo to je Anna Geislerová? Znáte a víte kdo je Harlekýn? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.