Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cholesterol. Co znamená pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Co je to Cholesterol? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cholesterol

Cholesterol se řadí mezi steroidy. Je to látka, která je v lidském těle nezbytná pro tvorbu vitamínu D, hormonů a také pro zpracování tuků. Vysoká koncentrace cholesterolu v cévách představuje značné zdravotní riziko. Cholesterol si jednak tělo vytváří samo (endogenní cholesterol) a jednak ho přijímá z potravy (exogenní cholesterol).


Co je to Cholesterol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cholesterol. Co znamená pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cholesterol? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cholesterol je v kategorii Chemie

Klíčová slova: informace, definice pojmu, heslo, Chemie, Chemie, odborný výraz, vysvětlení, pojem, synonymum, termín, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, slovo, definice, názvosloví, význam pojmu, terminologie


Pojem Cholesterol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cholesterol? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cholesterol je steroidní látka přítomná v lidském těle i v těle mnoha dalších živočichů (jako je hmyz, korýši či někteří měkkýši), výjiměčně i u dalších organizmů (např. u některých jednoduchých hub nebo u mykobakterií, v menším zastoupení i u rostlin).
Cholesterol pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných membrán. Je potřeba pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Příliš vysoká koncentrace v krvi však nese pro organismus zdravotní rizika, především onemocnění srdce.

Zkuste zjistit více informací o slovu Cholesterol v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Cholesterol na Youtube

Vyhledat pojem Cholesterol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Cholesterol ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Cholesterol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Cholesterol na Google.cz

Zkusit najít slovo Cholesterol ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholesterol například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cholesterol? resp. co přesně znamená slovo Cholesterol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholesterol, odpověď na dotaz co je to Cholesterol?. Víte např. kdo to je Cikán? Znáte a víte kdo je Agraelus? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cholesterol v jiné sekci než Chemie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.