Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cholesterol. Co znamená pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Co je to Cholesterol? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cholesterol

Cholesterol se řadí mezi steroidy. Je to látka, která je v lidském těle nezbytná pro tvorbu vitamínu D, hormonů a také pro zpracování tuků. Vysoká koncentrace cholesterolu v cévách představuje značné zdravotní riziko. Cholesterol si jednak tělo vytváří samo (endogenní cholesterol) a jednak ho přijímá z potravy (exogenní cholesterol).


Co je to Cholesterol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cholesterol. Co znamená pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cholesterol s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cholesterol se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, definice, Chemie, pojem, odborný výraz, heslo, přesný význam, význam slova, formulace, význam, co to je, názvosloví, Chemie, popis


Pojem Cholesterol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cholesterol můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cholesterol je steroidní látka přítomná v lidském těle i v těle mnoha dalších živočichů (jako je hmyz, korýši či někteří měkkýši), výjiměčně i u dalších organizmů (např. u některých jednoduchých hub nebo u mykobakterií, v menším zastoupení i u rostlin).
Cholesterol pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných membrán. Je potřeba pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Příliš vysoká koncentrace v krvi však nese pro organismus zdravotní rizika, především onemocnění srdce.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Cholesterol ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Cholesterol na Youtube

Najít termín Cholesterol ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Cholesterol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Cholesterol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Cholesterol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholesterol například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Cholesterol? resp. jaký je význam slova Cholesterol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholesterol, odpověď na dotaz co je to Cholesterol?. Víte např. kdo to je Puťka? Znáte a víte kdo je Švejk? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.