Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cholesterol. Co znamená odborný pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Co je to Cholesterol? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cholesterol?

Cholesterol se řadí mezi steroidy. Je to látka, která je v lidském těle nezbytná pro tvorbu vitamínu D, hormonů a také pro zpracování tuků. Vysoká koncentrace cholesterolu v cévách představuje značné zdravotní riziko. Cholesterol si jednak tělo vytváří samo (endogenní cholesterol) a jednak ho přijímá z potravy (exogenní cholesterol).


Co je to Cholesterol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cholesterol. Co znamená odborný pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cholesterol s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Cholesterol je v kategorii chemie

Klíčová slova: co je to Cholesterol?, definice, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, co to je, lexikon, synonymum, přesný výraz, informace, význam slova, význam, terminologie, slovo, odborný výraz, chemie, Cholesterol


Pojem Cholesterol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cholesterol? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Cholesterol je steroidní látka přítomná v lidském těle i v těle mnoha dalších živočichů (jako je hmyz, korýši či někteří měkkýši), výjiměčně i u dalších organizmů (např. u některých jednoduchých hub nebo u mykobakterií, v menším zastoupení i u rostlin).
Cholesterol pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných membrán. Je potřeba pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Příliš vysoká koncentrace v krvi však nese pro organismus zdravotní rizika, především onemocnění srdce.

Pro další informace o termínu Cholesterol zkuste tyto odkazy

Najít pojem Cholesterol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Cholesterol ve Wikizdrojích

Hledat pojem Cholesterol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Cholesterol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Cholesterol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Cholesterol ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholesterol například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cholesterol? resp. co označuje slovo Cholesterol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholesterol, odpověď na dotaz co je to Cholesterol?. Víte např. kdo to je Antonín Novotný? Znáte a víte kdo je Arbitr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.