Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cholesterol. Co znamená pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Co je to Cholesterol? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cholesterol

Cholesterol se řadí mezi steroidy. Je to látka, která je v lidském těle nezbytná pro tvorbu vitamínu D, hormonů a také pro zpracování tuků. Vysoká koncentrace cholesterolu v cévách představuje značné zdravotní riziko. Cholesterol si jednak tělo vytváří samo (endogenní cholesterol) a jednak ho přijímá z potravy (exogenní cholesterol).


Co je to Cholesterol? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cholesterol. Co znamená pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Cholesterol můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cholesterol je v kategorii Chemie

Klíčová slova: termín, co to je, informace, přesný výraz, přesný význam, odborný výraz, terminologie, wiki, synonymum, co znamená, lexikon, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, slovník, Chemie, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Cholesterol je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cholesterol? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cholesterol je steroidní látka přítomná v lidském těle i v těle mnoha dalších živočichů (jako je hmyz, korýši či někteří měkkýši), výjiměčně i u dalších organizmů (např. u některých jednoduchých hub nebo u mykobakterií, v menším zastoupení i u rostlin).
Cholesterol pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných membrán. Je potřeba pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Příliš vysoká koncentrace v krvi však nese pro organismus zdravotní rizika, především onemocnění srdce.

Další zdroje informací o slovu Cholesterol

Hledat videa s názvem Cholesterol na Youtube

Vyhledat slovo Cholesterol ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cholesterol ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Cholesterol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Cholesterol ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Cholesterol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholesterol například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Cholesterol? resp. co označuje slovo Cholesterol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholesterol, odpověď na dotaz co je to Cholesterol?. Víte např. kdo to je Finanční arbitr? Znáte a víte kdo je Švejk? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.