Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cholesterol. Co znamená odborný pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Co je to Cholesterol? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cholesterol

Cholesterol se řadí mezi steroidy. Je to látka, která je v lidském těle nezbytná pro tvorbu vitamínu D, hormonů a také pro zpracování tuků. Vysoká koncentrace cholesterolu v cévách představuje značné zdravotní riziko. Cholesterol si jednak tělo vytváří samo (endogenní cholesterol) a jednak ho přijímá z potravy (exogenní cholesterol).


Co je to Cholesterol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cholesterol. Co znamená odborný pojem Cholesterol z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Cholesterol) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Cholesterol patří do kategorie chemie

Klíčová slova: terminologie, popis, definice, odborný výraz, přesný význam, význam slova, terminus technicus, chemie, chemie, význam pojmu, přesný výraz, pojem, co to je, význam, synonymum, odborné názvosloví, názvosloví, slovník


Pojem Cholesterol je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cholesterol? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cholesterol je steroidní látka přítomná v lidském těle i v těle mnoha dalších živočichů (jako je hmyz, korýši či někteří měkkýši), výjiměčně i u dalších organizmů (např. u některých jednoduchých hub nebo u mykobakterií, v menším zastoupení i u rostlin).
Cholesterol pomáhá tělu zpracovávat tuky, je také důležitý při tvorbě buněčných membrán. Je potřeba pro tvorbu hormonů a vitamínu D. Příliš vysoká koncentrace v krvi však nese pro organismus zdravotní rizika, především onemocnění srdce.

Další zdroje informací o slovu Cholesterol

Najít heslo Cholesterol ve vyhledávači Qwant

Najít termín Cholesterol na Google.cz

Vyhledat slovo Cholesterol ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cholesterol ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cholesterol na Youtube

Vyhledat pojem Cholesterol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cholesterol například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co znamená slovo Cholesterol? resp. co je to Cholesterol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cholesterol, odpověď na dotaz co je to Cholesterol?. Víte např. kdo to je Alena Vránová? Znáte a víte kdo je Agraelus? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.