Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co je to Ethernet? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ethernet?

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.


Co je to Ethernet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Ethernet patří do sekce hardware

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, co to je, význam, terminologie, Ethernet, terminus technicus, význam slova, synonymum, přesný význam, popis, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, hardware, co je to Ethernet?, vysvětlení, formulace


Pojem Ethernet je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ethernet? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Pro více informací o heslu Ethernet zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Ethernet ve Wikislovníku

Najít pojem Ethernet ve Wikizdrojích

Hledat heslo Ethernet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ethernet na Youtube

Najít heslo Ethernet na Google.cz

Zkusit najít termín Ethernet ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ethernet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ethernet? resp. co znamená slovo Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Martin Přikryl? Znáte a víte kdo je Spisovatel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?