Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co je to Ethernet? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ethernet?

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.


Co je to Ethernet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ethernet? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ethernet patří do sekce hardware

Klíčová slova: formulace, hardware, co je to Ethernet?, slovo, hardware, terminus technicus, popis, Ethernet, názvosloví, informace, slovník, wiki, termín, heslo, odborné názvosloví, lexikon, co to je, vysvětlení


Pojem Ethernet je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ethernet?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Ethernet ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ethernet na Youtube

Vyhledat termín Ethernet na Google.cz

Hledat pojem Ethernet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ethernet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Ethernet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ethernet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ethernet? resp. co znamená Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Tramp? Znáte a víte kdo je Písničkář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?