Co je to?
Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co je Ethernet? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ethernet

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.


Co je to Ethernet? Význam slova, termín, Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ethernet? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ethernet je v sekci hardware

Klíčová slova: co znamená, hardware, terminus technicus, vysvětlení, heslo, význam slova, lexikon, hardware, odborné názvosloví, význam, formulace, Ethernet, slovo, co je to Ethernet?, wiki, odborný výraz, definice pojmu, co to je


Pojem Ethernet je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ethernet dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Více informací o pojmu Ethernet lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Ethernet ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ethernet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Ethernet ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ethernet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Ethernet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Ethernet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ethernet například v Google obrázcích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Ethernet? resp. jaký je význam pojmu Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Ivana Jirešová? Znáte a víte kdo je Spisovatel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Ethernet i v jiné části webu než je kategorie hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?