Co je to?
Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co to je Ethernet? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ethernet?

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.


Co je to Ethernet? Význam slova, termín, Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ethernet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ethernet se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: slovo, význam slova, význam, informace, odborné názvosloví, Hardware, synonymum, vysvětlení, terminologie, formulace, heslo, popis, Ethernet, definice, termín, pojem, význam pojmu, přesný význam


Pojem Ethernet je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ethernet? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Více informací o pojmu Ethernet lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Ethernet ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ethernet na Google.cz

Najít heslo Ethernet ve Wikizdrojích

Hledat slovo Ethernet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Ethernet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Ethernet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ethernet například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ethernet? resp. co se skrývá pod slovem Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Předák? Znáte a víte kdo je Režisér? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Hardware). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?