Co je to?
Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co to je Ethernet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ethernet

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.


Co je to Ethernet? Význam slova, termín, Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ethernet? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ethernet patří do sekce Hardware

Klíčová slova: pojem, wiki, informace, heslo, význam, přesný výraz, Hardware, formulace, definice, význam slova, názvosloví, terminus technicus, terminologie, co je to Ethernet?, popis, slovník, synonymum, lexikon


Pojem Ethernet je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ethernet? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Ethernet na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ethernet ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ethernet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Ethernet ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Ethernet ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ethernet ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ethernet například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ethernet? resp. jaká je definice slova Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Kurevník? Znáte a víte kdo je Žokej? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hardware). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?