Co je to?
Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co to je Ethernet? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ethernet?

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.


Co je to Ethernet? Význam slova, termín, Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ethernet? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ethernet patří do sekce Hardware

Klíčová slova: definice pojmu, informace, popis, vysvětlení, pojem, Ethernet, co je to Ethernet?, termín, synonymum, význam, názvosloví, co znamená, heslo, lexikon, definice, přesný význam, terminologie, co to je


Pojem Ethernet je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ethernet? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ethernet v následujících zdrojích

Najít termín Ethernet ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ethernet ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Ethernet ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Ethernet na Google.cz

Hledat termín Ethernet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ethernet ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ethernet například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ethernet? resp. jaká je definice slova Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Ronald Reagan? Znáte a víte kdo je Režisér? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?