Co je to?
Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Co to je Ethernet? Význam slova

Co znamená termín Ethernet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ethernet je technologie používaná pro lokální drátové nebo kabelové lokální sítě.


Co je to Ethernet? Význam slova, termín, Definice výrazu Ethernet. Co znamená odborný pojem Ethernet z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ethernet? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ethernet je v kategorii Hardware

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, pojem, termín, terminus technicus, co je to Ethernet?, význam slova, informace, význam pojmu, slovo, slovník, co znamená, co to je, odborné názvosloví, Ethernet, definice, terminologie, význam


Pojem Ethernet je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ethernet můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ethernet (výslovnost iːθərnɛt, česky i eternet) je název souhrnu technologií pro počítačové sítě (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3, které používají kabely s kroucenou dvoulinkou, optické kabely (ve starší verzích i koaxiální kabely) pro komunikaci přenosovými rychlostmi od 10 Mbit/s po 100 Gbit/s. Sítě Ethernet realizují fyzickou a linkovou vrstvu referenčního modelu OSI, takže je možné po nich provozovat jeden nebo více protokolů síťové vrstvy, například AppleTalk, DECnet, IPX/SPX, a především protokoly IPv4 a IPv6, které se používají pro služby sítě Internet.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ethernet ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ethernet na Google.cz

Hledat pojem Ethernet ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ethernet na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ethernet ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ethernet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ethernet například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ethernet? resp. co se skrývá pod slovem Ethernet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethernet, odpověď na dotaz co je to Ethernet?. Víte např. kdo to je Apologeta? Znáte a víte kdo je Žokej? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?