Co je to?
Odborný výraz, definice slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Co je to Oligarchie? Význam slova

Co znamená termín Oligarchie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Oligarchie je typ vlády, jejíž název má původ ve staré řečtině a dá se přeložit jako "vláda několika", což přesně vystihuje podstatu jevu. Oligarchie znamená vládu malého počtu prominentních osob.


Co je to Oligarchie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oligarchie je v sekci Politika

Klíčová slova: význam slova, Oligarchie, význam pojmu, slovník, definice, názvosloví, co znamená, slovo, synonymum, heslo, Politika, přesný význam, formulace, definice pojmu, co to je, pojem, význam, odborný výraz


Pojem Oligarchie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oligarchie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Oligarchie či oligokracie je nedemokratická forma vlády menšiny (elit), ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji byrokratickoarmádně zorganizovaní příslušníci nejbohatší vrstvy ((spolu)majitelé) s politickým vlivem) téměř bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Oligarchie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Oligarchie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Oligarchie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Oligarchie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Oligarchie na Youtube

Vyhledat slovo Oligarchie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarchie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Oligarchie? resp. co vlastně znamená slovo Oligarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarchie, odpověď na dotaz co je to Oligarchie?. Víte např. kdo to je Manekýn? Znáte a víte kdo je Martin Maxa? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.