Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Co je Oligarchie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Oligarchie

Oligarchie je typ vlády, jejíž název má původ ve staré řečtině a dá se přeložit jako "vláda několika", což přesně vystihuje podstatu jevu. Oligarchie znamená vládu malého počtu prominentních osob.


Co je to Oligarchie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Oligarchie sdílet s kolegy na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Oligarchie patří do sekce politika

Klíčová slova: význam, politika, vysvětlení, co to je, slovník, wiki, popis, termín, význam slova, lexikon, synonymum, názvosloví, co znamená, co je to Oligarchie?, přesný význam, politika, význam pojmu, informace


Pojem Oligarchie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Oligarchie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie či oligokracie je nedemokratická forma vlády menšiny (elit), ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji byrokratickoarmádně zorganizovaní příslušníci nejbohatší vrstvy ((spolu)majitelé) s politickým vlivem) téměř bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Další zdroje informací

Najít heslo Oligarchie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Oligarchie na Youtube

Zkusit najít Oligarchie ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Oligarchie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oligarchie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Oligarchie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarchie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Oligarchie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Oligarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarchie, odpověď na dotaz co je to Oligarchie?. Víte např. kdo to je Edgar Allan Poe? Znáte a víte kdo je Michal Tučný? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.