Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oligarchie. Co znamená odborný pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Co je to Oligarchie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Oligarchie?

Oligarchie je typ vlády, jejíž název má původ ve staré řečtině a dá se přeložit jako "vláda několika", což přesně vystihuje podstatu jevu. Oligarchie znamená vládu malého počtu prominentních osob.


Co je to Oligarchie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oligarchie. Co znamená odborný pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Oligarchie můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Oligarchie je v kategorii politika

Klíčová slova: co to je, co znamená, přesný význam, odborný výraz, pojem, Oligarchie, politika, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, slovo, formulace, informace, definice, definice pojmu, wiki, synonymum, politika


Pojem Oligarchie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oligarchie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie či oligokracie je nedemokratická forma vlády menšiny (elit), ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji byrokratickoarmádně zorganizovaní příslušníci nejbohatší vrstvy ((spolu)majitelé) s politickým vlivem) téměř bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Oligarchie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Oligarchie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Oligarchie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oligarchie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Oligarchie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Oligarchie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarchie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Oligarchie? resp. co označuje slovo Oligarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarchie, odpověď na dotaz co je to Oligarchie?. Víte např. kdo to je Alois Jirásek? Znáte a víte kdo je Lou Fanánek Hagen? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.