Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oligarchie. Co znamená odborný pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Co je to Oligarchie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Oligarchie

Oligarchie je typ vlády, jejíž název má původ ve staré řečtině a dá se přeložit jako "vláda několika", což přesně vystihuje podstatu jevu. Oligarchie znamená vládu malého počtu prominentních osob.


Co je to Oligarchie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oligarchie. Co znamená odborný pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Oligarchie? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Oligarchie je v kategorii politika

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, význam slova, politika, odborné názvosloví, co to je, význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, heslo, odborný výraz, názvosloví, formulace, synonymum, lexikon, politika, termín


Pojem Oligarchie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oligarchie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie či oligokracie je nedemokratická forma vlády menšiny (elit), ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji byrokratickoarmádně zorganizovaní příslušníci nejbohatší vrstvy ((spolu)majitelé) s politickým vlivem) téměř bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Další zdroje informací o slovu Oligarchie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oligarchie ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Oligarchie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Oligarchie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Oligarchie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Oligarchie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Oligarchie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarchie například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Oligarchie? resp. jaký je přesný význam slova Oligarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarchie, odpověď na dotaz co je to Oligarchie?. Víte např. kdo to je Technik BOZP? Znáte a víte kdo je Martin Maxa? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.