Co je to?
Odborný výraz, definice slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Co je to Oligarchie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Oligarchie

Oligarchie je typ vlády, jejíž název má původ ve staré řečtině a dá se přeložit jako "vláda několika", což přesně vystihuje podstatu jevu. Oligarchie znamená vládu malého počtu prominentních osob.


Co je to Oligarchie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Oligarchie. Co znamená pojem Oligarchie z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oligarchie je v kategorii Politika

Klíčová slova: co to je, význam, význam slova, přesný význam, terminologie, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, slovo, informace, wiki, synonymum, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, co je to Oligarchie?, formulace, Politika


Pojem Oligarchie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oligarchie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Oligarchie či oligokracie je nedemokratická forma vlády menšiny (elit), ve které má politickou moc v rukou pouze hrstka prominentních osob (nejčastěji byrokratickoarmádně zorganizovaní příslušníci nejbohatší vrstvy ((spolu)majitelé) s politickým vlivem) téměř bez jakékoliv kontroly společnosti. Termín oligarchie může též označovat státní celek, v němž je tento typ vlády uplatňován. Název pochází ze spojení řeckých slov óligon (málo) a archó (panovat).

Další zdroje informací o slovu Oligarchie

Najít heslo Oligarchie ve Wikislovníku

Hledat slovo Oligarchie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Oligarchie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Oligarchie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oligarchie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Oligarchie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oligarchie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Oligarchie? resp. co přesně označuje termín Oligarchie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oligarchie, odpověď na dotaz co je to Oligarchie?. Víte např. kdo to je Marie Stuartovna? Znáte a víte kdo je Radůza? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.