Co je to?
Výraz, termín, definice slova LAN. Co znamená odborný pojem LAN z kategorie Počítače?

Co je to LAN? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu LAN

LAN je zkratka pro lokální neboli místní síť. Zkratka pochází z anglického Local Area Network. Jedná se o vzájemné propojení počítačů v určité skupině, například domácnosti nebo firmě, ale může být i mnohem širší.
Počítače jsou propojeny kabely nebo bezdrátově. LAN je tvořena prvky aktivními či pasivními. Pasivní prvky nemusejí být napájeny např. konektory), aktivní prvky slouží ke komunikaci (switch apod.).


Co je to LAN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova LAN. Co znamená odborný pojem LAN z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu LAN? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín LAN patří do sekce počítače

Klíčová slova: počítače, heslo, wiki, terminologie, synonymum, slovo, popis, co je to LAN?, co to je, význam, formulace, přesný význam, LAN, vysvětlení, odborný výraz, slovník, definice, význam pojmu


Pojem LAN je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu LAN?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Local Area Network (též LAN, lokální síť, místní síť) označuje počítačovou síť, která pokrývá malé geografické území (např. domácnosti, malé firmy). Přenosové rychlosti jsou vysoké, řádově Gb/s. Nejrozšířenějšími technologiemi v dnešních LAN sítích jsou Ethernet a Wi-Fi (nebo také WLAN), v minulosti byly používány např. ARCNET a Token Ring.

Více informací o pojmu LAN lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo LAN ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín LAN na Google.cz

Hledat termín LAN ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LAN ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LAN ve Wikimedia Commons

Najít heslo LAN ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo LAN například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova LAN? resp. co je to LAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LAN, odpověď na dotaz co je to LAN?. Víte např. kdo to je Láda Hruška? Znáte a víte kdo je Jan Kačer? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín LAN hledat i v jiných kategoriích (než počítače) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.