Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo LAN. Co znamená pojem LAN z kategorie Počítače?

Co to je LAN? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu LAN?

LAN je zkratka pro lokální neboli místní síť. Zkratka pochází z anglického Local Area Network. Jedná se o vzájemné propojení počítačů v určité skupině, například domácnosti nebo firmě, ale může být i mnohem širší.
Počítače jsou propojeny kabely nebo bezdrátově. LAN je tvořena prvky aktivními či pasivními. Pasivní prvky nemusejí být napájeny např. konektory), aktivní prvky slouží ke komunikaci (switch apod.).


Co je to LAN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo LAN. Co znamená pojem LAN z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín LAN se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: pojem, přesný význam, co je to LAN?, význam, termín, Počítače, popis, definice, informace, vysvětlení, heslo, význam pojmu, co to je, terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, formulace


Pojem LAN je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu LAN dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Local Area Network (též LAN, lokální síť, místní síť) označuje počítačovou síť, která pokrývá malé geografické území (např. domácnosti, malé firmy). Přenosové rychlosti jsou vysoké, řádově Gb/s. Nejrozšířenějšími technologiemi v dnešních LAN sítích jsou Ethernet a Wi-Fi (nebo také WLAN), v minulosti byly používány např. ARCNET a Token Ring.

Zkuste zjistit více informací o slovu LAN v následujících zdrojích

Hledat pojem LAN ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem LAN ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz LAN na Google.cz

Hledat videa s názvem LAN na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LAN ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín LAN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo LAN například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená LAN? resp. jaký je přesný význam slova LAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LAN, odpověď na dotaz co je to LAN?. Víte např. kdo to je Lenka Dusilová? Znáte a víte kdo je Jana Plodková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.