Co je to?
Výraz, termín, definice slova LAN. Co znamená odborný pojem LAN z kategorie Počítače?

Co je LAN? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu LAN?

LAN je zkratka pro lokální neboli místní síť. Zkratka pochází z anglického Local Area Network. Jedná se o vzájemné propojení počítačů v určité skupině, například domácnosti nebo firmě, ale může být i mnohem širší.
Počítače jsou propojeny kabely nebo bezdrátově. LAN je tvořena prvky aktivními či pasivními. Pasivní prvky nemusejí být napájeny např. konektory), aktivní prvky slouží ke komunikaci (switch apod.).


Co je to LAN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova LAN. Co znamená odborný pojem LAN z kategorie Počítače?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova LAN můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem LAN je v kategorii počítače

Klíčová slova: popis, wiki, terminologie, co to je, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, pojem, formulace, slovník, synonymum, co je to LAN?, význam pojmu, slovo, definice pojmu, terminus technicus, co znamená, význam slova


Pojem LAN je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu LAN?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Local Area Network (též LAN, lokální síť, místní síť) označuje počítačovou síť, která pokrývá malé geografické území (např. domácnosti, malé firmy). Přenosové rychlosti jsou vysoké, řádově Gb/s. Nejrozšířenějšími technologiemi v dnešních LAN sítích jsou Ethernet a Wi-Fi (nebo také WLAN), v minulosti byly používány např. ARCNET a Token Ring.

Více informací o pojmu LAN lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi LAN na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LAN ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LAN ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz LAN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo LAN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín LAN ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo LAN například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to LAN? resp. co znamená slovo LAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LAN, odpověď na dotaz co je to LAN?. Víte např. kdo to je Alpinista? Znáte a víte kdo je Jiří Dvořák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín LAN hledat i v jiných kategoriích (než počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.