Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo LAN. Co znamená pojem LAN z kategorie Počítače?

Co to je LAN? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu LAN

LAN je zkratka pro lokální neboli místní síť. Zkratka pochází z anglického Local Area Network. Jedná se o vzájemné propojení počítačů v určité skupině, například domácnosti nebo firmě, ale může být i mnohem širší.
Počítače jsou propojeny kabely nebo bezdrátově. LAN je tvořena prvky aktivními či pasivními. Pasivní prvky nemusejí být napájeny např. konektory), aktivní prvky slouží ke komunikaci (switch apod.).


Co je to LAN? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo LAN. Co znamená pojem LAN z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova LAN můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo LAN je v sekci Počítače

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, synonymum, Počítače, informace, pojem, heslo, odborný výraz, Počítače, co je to LAN?, význam slova, význam, názvosloví, popis, definice pojmu, význam pojmu, termín, wiki


Pojem LAN je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu LAN?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Local Area Network (též LAN, lokální síť, místní síť) označuje počítačovou síť, která pokrývá malé geografické území (např. domácnosti, malé firmy). Přenosové rychlosti jsou vysoké, řádově Gb/s. Nejrozšířenějšími technologiemi v dnešních LAN sítích jsou Ethernet a Wi-Fi (nebo také WLAN), v minulosti byly používány např. ARCNET a Token Ring.

Jiné informační zdroje o pojmu LAN

Hledat výraz LAN ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LAN ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo LAN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo LAN ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LAN ve Wikimedia Commons

Hledat termín LAN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LAN například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je LAN? resp. jaký je přesný význam slova LAN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LAN, odpověď na dotaz co je to LAN?. Víte např. kdo to je Ovčan? Znáte a víte kdo je Michal Kempný? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.