Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brandy. Co znamená slovo Brandy z kategorie Nápoje?

Co je Brandy? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Brandy

Brandy je název pro pálenku z vína nebo ovoce. Jde o alkohol, který se získává pomocí destilace fermentovaných ovocných šťáv. Pálenka získala název pravděpodobně z holandského slova brandewijn, což je pálené nebo ohnivé víno. Brandy lze dělit na tři druhy, brandy hroznovou, která se vyrábí z vinných hroznů nebo vinného moštu. Sem patří například koňak. Dalším druhem je brandy z hroznových výlisků, což jsou stopky, slupky nebo semena, která zbývají po vylisování vína. V Itálii se tato brandy nazývá grapa, ve Francii jí říkají marc. Posledním druhem brandy je ovocná brandy, vyráběná z jiných fermentovaných druhů ovoce, než jsou hrozny.
Brandy se servíruje ve sklence tulipánového tvaru a za pokojové teploty. Z povrchu se uvolňuje vůně, která je působením tepla intenzivnější. Obsah alkoholu v brandy se pohybuje kolem 40%. Sklenice na brandy se někdy zahřívají nebo naopak zchladí, což mění intenzitu chuti i vůně pálenky.


Co je to Brandy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brandy. Co znamená slovo Brandy z kategorie Nápoje?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Brandy patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam, formulace, slovník, slovo, význam pojmu, heslo, nápoje, význam slova, lexikon, vysvětlení, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, wiki, odborný výraz, definice, co to je, co je to Brandy?


Pojem Brandy je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brandy? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brandy je anglický název pro vinnou pálenku či vínovici, destilát z vína s obsahem alkoholu 35–60 %. Název pochází z nizozemského brandewijn nebo německého Branntwein, což znamená doslova pálené víno. Nejznámější brandy pocházejí z Francie (oblasti Cognac a Armagnac v jihozápadní Francii), ale brandy se vyrábí i v jiných vinařských oblastech, zejména ve Španělsku, v Itálii, v Řecku nebo v Gruzii. Kvalitní brandy se vyrábí z vybraných odrůd vinné révy, nejméně par týdnů kvasí, pak se postupně destiluje a nechává dozrát i několik let v dubových sudech po sherry, kde teprve dostává typickou barvu. Naopak do portského vína, do sherry a „šaleru“ se brandy přidává, původně proto, aby víno při dlouhém transportu nezačalo kvasit.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Brandy ve Wikizdrojích

Hledat heslo Brandy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Brandy ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brandy ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Brandy na Google.cz

Najít termín Brandy ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Brandy například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Brandy? resp. co se přesně ukrývá za slovem Brandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brandy, odpověď na dotaz co je to Brandy?. Víte např. kdo to je Enrique Iglesias? Znáte a víte kdo je Jan Faltýnek? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.