Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brandy. Co znamená odborný pojem Brandy z kategorie Nápoje?

Co je to Brandy? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Brandy?

Brandy je název pro pálenku z vína nebo ovoce. Jde o alkohol, který se získává pomocí destilace fermentovaných ovocných šťáv. Pálenka získala název pravděpodobně z holandského slova brandewijn, což je pálené nebo ohnivé víno. Brandy lze dělit na tři druhy, brandy hroznovou, která se vyrábí z vinných hroznů nebo vinného moštu. Sem patří například koňak. Dalším druhem je brandy z hroznových výlisků, což jsou stopky, slupky nebo semena, která zbývají po vylisování vína. V Itálii se tato brandy nazývá grapa, ve Francii jí říkají marc. Posledním druhem brandy je ovocná brandy, vyráběná z jiných fermentovaných druhů ovoce, než jsou hrozny.
Brandy se servíruje ve sklence tulipánového tvaru a za pokojové teploty. Z povrchu se uvolňuje vůně, která je působením tepla intenzivnější. Obsah alkoholu v brandy se pohybuje kolem 40%. Sklenice na brandy se někdy zahřívají nebo naopak zchladí, což mění intenzitu chuti i vůně pálenky.


Co je to Brandy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brandy. Co znamená odborný pojem Brandy z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Brandy) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Brandy patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam, terminus technicus, termín, slovník, formulace, vysvětlení, heslo, názvosloví, co je to Brandy?, pojem, nápoje, lexikon, wiki, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, popis, Brandy


Pojem Brandy je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Brandy dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brandy je anglický název pro vinnou pálenku či vínovici, destilát z vína s obsahem alkoholu 35–60 %. Název pochází z nizozemského brandewijn nebo německého Branntwein, což znamená doslova pálené víno. Nejznámější brandy pocházejí z Francie (oblasti Cognac a Armagnac v jihozápadní Francii), ale brandy se vyrábí i v jiných vinařských oblastech, zejména ve Španělsku, v Itálii, v Řecku nebo v Gruzii. Kvalitní brandy se vyrábí z vybraných odrůd vinné révy, nejméně par týdnů kvasí, pak se postupně destiluje a nechává dozrát i několik let v dubových sudech po sherry, kde teprve dostává typickou barvu. Naopak do portského vína, do sherry a „šaleru“ se brandy přidává, původně proto, aby víno při dlouhém transportu nezačalo kvasit.

Více informací o slovu Brandy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Brandy ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Brandy na Google.cz

Zkusit najít frázi Brandy ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Brandy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Brandy ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Brandy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Brandy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Brandy? resp. co označuje slovo Brandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brandy, odpověď na dotaz co je to Brandy?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Švica? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Brandy i v jiné sekci než v nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.