Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brandy. Co znamená odborný pojem Brandy z kategorie Nápoje?

Co je to Brandy? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Brandy

Brandy je název pro pálenku z vína nebo ovoce. Jde o alkohol, který se získává pomocí destilace fermentovaných ovocných šťáv. Pálenka získala název pravděpodobně z holandského slova brandewijn, což je pálené nebo ohnivé víno. Brandy lze dělit na tři druhy, brandy hroznovou, která se vyrábí z vinných hroznů nebo vinného moštu. Sem patří například koňak. Dalším druhem je brandy z hroznových výlisků, což jsou stopky, slupky nebo semena, která zbývají po vylisování vína. V Itálii se tato brandy nazývá grapa, ve Francii jí říkají marc. Posledním druhem brandy je ovocná brandy, vyráběná z jiných fermentovaných druhů ovoce, než jsou hrozny.
Brandy se servíruje ve sklence tulipánového tvaru a za pokojové teploty. Z povrchu se uvolňuje vůně, která je působením tepla intenzivnější. Obsah alkoholu v brandy se pohybuje kolem 40%. Sklenice na brandy se někdy zahřívají nebo naopak zchladí, což mění intenzitu chuti i vůně pálenky.


Co je to Brandy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brandy. Co znamená odborný pojem Brandy z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Brandy? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Brandy je v kategorii nápoje

Klíčová slova: slovník, lexikon, co je to Brandy?, terminologie, co to je, odborný výraz, terminus technicus, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, pojem, význam pojmu, popis, formulace, wiki, přesný výraz, význam slova, heslo


Pojem Brandy je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Brandy hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Brandy na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brandy ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Brandy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Brandy ve Wikislovníku

Najít výraz Brandy ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Brandy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Brandy například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená Brandy? resp. jaký je význam slova Brandy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brandy, odpověď na dotaz co je to Brandy?. Víte např. kdo to je Raper? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.