Co je to?
Definice výrazu Moderní pětiboj. Co znamená odborný pojem Moderní pětiboj z kategorie Sport?

Co je Moderní pětiboj? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Moderní pětiboj?

Moderní pětiboj je sportovní odvětví, ve kterém jsou spojeny disciplíny založené jak na fyzické zdatnosti, tak na technice. Jde o přespolní běh, střelbu, šerm, plavání a jezdectví. Původně se jednalo o disciplíny zařazené k základům vojenského výcviku.
K olympijským disciplínám moderní pětiboj patří od roku 1912 pro muže, pro ženy až od roku 2000. Výsledky jednotlivých disciplín se hodnotí body, z bodů se pak přepočtem stává časový handicap pro start v posledním běhu. Vítěz musí jako první proběhnout cílem.


Co je to Moderní pětiboj? Význam slova, termín, Definice výrazu Moderní pětiboj. Co znamená odborný pojem Moderní pětiboj z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Moderní pětiboj můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Moderní pětiboj je v sekci sport

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, termín, pojem, názvosloví, význam slova, wiki, heslo, lexikon, informace, slovník, definice, odborné názvosloví, význam, co znamená, terminologie, Moderní pětiboj, formulace


Pojem Moderní pětiboj je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Moderní pětiboj dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Moderní pětiboj je sport, který v sobě kombinuje technické i fyzické disciplíny (střelba, šerm, jezdectví, plavání a přespolní běh). Jedná se o disciplíny, které ještě v minulém století patřily k základním požadavkům na vojáky; ještě před druhou světovou válkou byl tento sport výsadní záležitostí důstojníků a vojáků z povolání. Od roku 1912 patří moderní pětiboj mezi olympijské disciplíny (ženy soutěží na olympiádě v pětiboji teprve od roku 2000).

Hledejte pojem Moderní pětiboj v následujících vyhledávačích

Hledat termín Moderní pětiboj ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Moderní pětiboj ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Moderní pětiboj na Youtube

Vyhledat pojem Moderní pětiboj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Moderní pětiboj na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moderní pětiboj ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Moderní pětiboj například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Moderní pětiboj? resp. co znamená Moderní pětiboj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moderní pětiboj, odpověď na dotaz co je to Moderní pětiboj?. Víte např. kdo to je Kateřina Hrachovcová? Znáte a víte kdo je Michal Zlatkovský? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.