Co je to?
Definice odborného termínu, slova Moderní pětiboj. Co znamená pojem Moderní pětiboj z kategorie Sport?

Co je to Moderní pětiboj? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Moderní pětiboj?

Moderní pětiboj je sportovní odvětví, ve kterém jsou spojeny disciplíny založené jak na fyzické zdatnosti, tak na technice. Jde o přespolní běh, střelbu, šerm, plavání a jezdectví. Původně se jednalo o disciplíny zařazené k základům vojenského výcviku.
K olympijským disciplínám moderní pětiboj patří od roku 1912 pro muže, pro ženy až od roku 2000. Výsledky jednotlivých disciplín se hodnotí body, z bodů se pak přepočtem stává časový handicap pro start v posledním běhu. Vítěz musí jako první proběhnout cílem.


Co je to Moderní pětiboj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Moderní pětiboj. Co znamená pojem Moderní pětiboj z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Moderní pětiboj můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Moderní pětiboj je v sekci Sport

Klíčová slova: co to je, Moderní pětiboj, názvosloví, definice pojmu, synonymum, heslo, wiki, odborný výraz, slovník, přesný výraz, slovo, význam, co je to Moderní pětiboj?, lexikon, přesný význam, informace, Sport, termín


Pojem Moderní pětiboj je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Moderní pětiboj? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Moderní pětiboj je sport, který v sobě kombinuje technické i fyzické disciplíny (střelba, šerm, jezdectví, plavání a přespolní běh). Jedná se o disciplíny, které ještě v minulém století patřily k základním požadavkům na vojáky; ještě před druhou světovou válkou byl tento sport výsadní záležitostí důstojníků a vojáků z povolání. Od roku 1912 patří moderní pětiboj mezi olympijské disciplíny (ženy soutěží na olympiádě v pětiboji teprve od roku 2000).

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Moderní pětiboj ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Moderní pětiboj ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moderní pětiboj ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Moderní pětiboj ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Moderní pětiboj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moderní pětiboj ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Moderní pětiboj například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Moderní pětiboj? resp. co přesně znamená slovo Moderní pětiboj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moderní pětiboj, odpověď na dotaz co je to Moderní pětiboj?. Víte např. kdo to je Richard Brabec? Znáte a víte kdo je Soudní znalec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.