Co je to?
Definice odborného termínu, slova Moderní pětiboj. Co znamená pojem Moderní pětiboj z kategorie Sport?

Co je to Moderní pětiboj? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Moderní pětiboj?

Moderní pětiboj je sportovní odvětví, ve kterém jsou spojeny disciplíny založené jak na fyzické zdatnosti, tak na technice. Jde o přespolní běh, střelbu, šerm, plavání a jezdectví. Původně se jednalo o disciplíny zařazené k základům vojenského výcviku.
K olympijským disciplínám moderní pětiboj patří od roku 1912 pro muže, pro ženy až od roku 2000. Výsledky jednotlivých disciplín se hodnotí body, z bodů se pak přepočtem stává časový handicap pro start v posledním běhu. Vítěz musí jako první proběhnout cílem.


Co je to Moderní pětiboj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Moderní pětiboj. Co znamená pojem Moderní pětiboj z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Moderní pětiboj? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Moderní pětiboj je v sekci Sport

Klíčová slova: definice, význam slova, termín, terminologie, definice pojmu, pojem, názvosloví, co je to Moderní pětiboj?, vysvětlení, význam, přesný význam, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, popis, formulace, Sport


Pojem Moderní pětiboj je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Moderní pětiboj? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Moderní pětiboj je sport, který v sobě kombinuje technické i fyzické disciplíny (střelba, šerm, jezdectví, plavání a přespolní běh). Jedná se o disciplíny, které ještě v minulém století patřily k základním požadavkům na vojáky; ještě před druhou světovou válkou byl tento sport výsadní záležitostí důstojníků a vojáků z povolání. Od roku 1912 patří moderní pětiboj mezi olympijské disciplíny (ženy soutěží na olympiádě v pětiboji teprve od roku 2000).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Moderní pětiboj na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moderní pětiboj ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Moderní pětiboj ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Moderní pětiboj ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Moderní pětiboj ve vyhledávači Qwant

Najít termín Moderní pětiboj ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Moderní pětiboj například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Moderní pětiboj? resp. jaká je definice slova Moderní pětiboj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moderní pětiboj, odpověď na dotaz co je to Moderní pětiboj?. Víte např. kdo to je Přípravář? Znáte a víte kdo je Seladon? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.