Co je to?
Definice výrazu Fašismus. Co znamená odborný pojem Fašismus z kategorie Politika?

Co to je Fašismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fašismus?

Fašismus je krajně pravicová totalitní ideologie, která největšího úspěchu dosáhla v Itálii mezi lety 1922-1943 pod vedením Benita Mussoliniho. Mezi základní rysy patří militarismus, silná vůdčí osobnost ve vedení státu, nacionalismus a averze k cizincům. Oproti německému nacismu neobsahoval italský fašismus prvek rasové nesnášenlivosti. V České republice je fašismus postaven mimo zákon.


Co je to Fašismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Fašismus. Co znamená odborný pojem Fašismus z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fašismus? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fašismus patří do sekce Politika

Klíčová slova: slovník, slovo, Fašismus, definice, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, co je to Fašismus?, heslo, popis, význam, definice pojmu, pojem, co to je, Politika, co znamená, formulace, informace


Pojem Fašismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fašismus?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fašismus (italsky fascismo) v užším a původním smyslu označuje italský fašismus, politické hnutí vedené Benitem Mussolinim a vzniklé po 1. světové válce, které ovládalo Itálii v letech 1922 až 1943. Již ve 20. letech 20. století se však označení rozšířilo na příbuzná politická hnutí, strany a státní režimy v jiných zemích, a stalo se tak označením typu politické ideologie. Typickými rysy fašistických ideologií jsou zejména autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, sociální darwinismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fašismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Fašismus ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Fašismus ve Wikizdrojích

Najít pojem Fašismus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Fašismus na Youtube

Hledat výraz Fašismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fašismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Fašismus? resp. jaký je přesný význam slova Fašismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašismus, odpověď na dotaz co je to Fašismus?. Víte např. kdo to je Špekoun? Znáte a víte kdo je Upír? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.