Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fašismus. Co znamená pojem Fašismus z kategorie Politika?

Co je Fašismus?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fašismus?

Fašismus je krajně pravicová totalitní ideologie, která největšího úspěchu dosáhla v Itálii mezi lety 1922-1943 pod vedením Benita Mussoliniho. Mezi základní rysy patří militarismus, silná vůdčí osobnost ve vedení státu, nacionalismus a averze k cizincům. Oproti německému nacismu neobsahoval italský fašismus prvek rasové nesnášenlivosti. V České republice je fašismus postaven mimo zákon.


Co je to Fašismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fašismus. Co znamená pojem Fašismus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Fašismus se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, Fašismus, terminus technicus, názvosloví, termín, lexikon, formulace, popis, přesný význam, co znamená, slovo, slovník, co to je, definice, politika


Pojem Fašismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fašismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fašismus (italsky fascismo) v užším a původním smyslu označuje italský fašismus, politické hnutí vedené Benitem Mussolinim a vzniklé po 1. světové válce, které ovládalo Itálii v letech 1922 až 1943. Již ve 20. letech 20. století se však označení rozšířilo na příbuzná politická hnutí, strany a státní režimy v jiných zemích, a stalo se tak označením typu politické ideologie. Typickými rysy fašistických ideologií jsou zejména autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, sociální darwinismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu.

Další informační zdroje

Hledat slovo Fašismus na Google.cz

Hledat výraz Fašismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Fašismus ve Wikislovníku

Najít heslo Fašismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fašismus ve Wikimedia Commons

Hledat termín Fašismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fašismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili jaký je význam slova Fašismus? resp. co přesně označuje termín Fašismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašismus, odpověď na dotaz co je to Fašismus?. Víte např. kdo to je Semino Rossi? Znáte a víte kdo je Upír? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Fašismus i v jiné části webu než je kategorie politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Právo lidu, fašismus, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.