Co je to?
Definice výrazu Fašismus. Co znamená odborný pojem Fašismus z kategorie Politika?

Co to je Fašismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fašismus?

Fašismus je krajně pravicová totalitní ideologie, která největšího úspěchu dosáhla v Itálii mezi lety 1922-1943 pod vedením Benita Mussoliniho. Mezi základní rysy patří militarismus, silná vůdčí osobnost ve vedení státu, nacionalismus a averze k cizincům. Oproti německému nacismu neobsahoval italský fašismus prvek rasové nesnášenlivosti. V České republice je fašismus postaven mimo zákon.


Co je to Fašismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Fašismus. Co znamená odborný pojem Fašismus z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fašismus můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fašismus je v sekci Politika

Klíčová slova: lexikon, termín, co znamená, popis, informace, synonymum, pojem, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, heslo, vysvětlení, definice, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, Fašismus


Pojem Fašismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fašismus?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fašismus (italsky fascismo) v užším a původním smyslu označuje italský fašismus, politické hnutí vedené Benitem Mussolinim a vzniklé po 1. světové válce, které ovládalo Itálii v letech 1922 až 1943. Již ve 20. letech 20. století se však označení rozšířilo na příbuzná politická hnutí, strany a státní režimy v jiných zemích, a stalo se tak označením typu politické ideologie. Typickými rysy fašistických ideologií jsou zejména autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, sociální darwinismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu.

Hledejte pojem Fašismus v následujících vyhledávačích

Najít pojem Fašismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Fašismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Fašismus na Google.cz

Zkusit najít pojem Fašismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fašismus na Youtube

Hledat termín Fašismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fašismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Fašismus? resp. jaký je význam slova Fašismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fašismus, odpověď na dotaz co je to Fašismus?. Víte např. kdo to je Kamarád? Znáte a víte kdo je Upír? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Fašismus i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.