Co je to?
Definice výrazu, termínu Fanka. Co znamená odborný pojem Fanka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Fanka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fanka

Fanka neboli zednická naběračka je pojmenování přejaté z němčiny – Pfanne = pánev. Jde o menší nádobu, která slouží především k nabírání různé hmoty. Využívá se hlavně pro zdění nebo přípravu na omítku. Je zhotovena z plechu, má tvar komolého kužele.
Fanka je opatřena vodorovnou rukojetí a háčkem k zavěšení. Lze s ní nabírat jak sypký materiál, tak vlhké hmoty. Její používání k omítání vyžaduje značnou zručnost, získanou praxí.


Co je to Fanka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fanka. Co znamená odborný pojem Fanka z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fanka je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: termín, formulace, popis, vysvětlení, odborný výraz, slovo, co je to Fanka?, terminologie, význam, wiki, slovník, synonymum, přesný význam, Stavebnictví, definice pojmu, heslo, názvosloví, definice


Pojem Fanka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Fanka dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zednická naběračka (lidově fanka, z německého die Pfanne – pánev) je malá otevřená plechová nádoba používaná ve stavebnictví při zdění. Slouží jako příruční nádoba k nabírání sypkého materiálu (cement, písek, sádra, štuk) i předzpracované stavební hmoty, např. malty, které v ní lze dopravit v jedné ruce i do obtížně přístupných míst. Používá se i pro tzv. špricování, což je přípravné omítání, které je s použitím fanky rychlejší než lžící, a hlavně se uplatní při omítání stropu. Je však také fyzicky namáhavější. Fanka je sice nástroj jednoduchý, ale vyžaduje od zedníka velký cvik a praxi. Ten nabere maltu a rozmáchne se proti zdi. V poslední chvíli prudce trhne zpět a fankou pootočí, následkem toho malta vylétne z fanky, rozvine se do širokého vějíře a hydroskopicky se přilepí se na zeď.

Hledejte pojem Fanka v následujících vyhledávačích

Hledat termín Fanka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Fanka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fanka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fanka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Fanka na Google.cz

Hledat slovo Fanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanka například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Fanka? resp. co znamená slovo Fanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanka, odpověď na dotaz co je to Fanka?. Víte např. kdo to je Abbé? Znáte a víte kdo je Drzoun? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.