Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fanka. Co znamená pojem Fanka z kategorie Stavebnictví?

Co je Fanka?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fanka?

Fanka neboli zednická naběračka je pojmenování přejaté z němčiny – Pfanne = pánev. Jde o menší nádobu, která slouží především k nabírání různé hmoty. Využívá se hlavně pro zdění nebo přípravu na omítku. Je zhotovena z plechu, má tvar komolého kužele.
Fanka je opatřena vodorovnou rukojetí a háčkem k zavěšení. Lze s ní nabírat jak sypký materiál, tak vlhké hmoty. Její používání k omítání vyžaduje značnou zručnost, získanou praxí.


Co je to Fanka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fanka. Co znamená pojem Fanka z kategorie Stavebnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fanka doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Fanka se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: formulace, co to je, vysvětlení, význam slova, pojem, co je to Fanka?, informace, stavebnictví, Fanka, co znamená, popis, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, význam pojmu, přesný výraz, definice


Pojem Fanka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fanka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zednická naběračka (lidově fanka, z německého die Pfanne – pánev) je malá otevřená plechová nádoba používaná ve stavebnictví při zdění. Slouží jako příruční nádoba k nabírání sypkého materiálu (cement, písek, sádra, štuk) i předzpracované stavební hmoty, např. malty, které v ní lze dopravit v jedné ruce i do obtížně přístupných míst. Používá se i pro tzv. špricování, což je přípravné omítání, které je s použitím fanky rychlejší než lžící, a hlavně se uplatní při omítání stropu. Je však také fyzicky namáhavější. Fanka je sice nástroj jednoduchý, ale vyžaduje od zedníka velký cvik a praxi. Ten nabere maltu a rozmáchne se proti zdi. V poslední chvíli prudce trhne zpět a fankou pootočí, následkem toho malta vylétne z fanky, rozvine se do širokého vějíře a hydroskopicky se přilepí se na zeď.

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Fanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Fanka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Fanka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Fanka na Google obrázcích

Najít slovo Fanka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fanka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanka například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Fanka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanka, odpověď na dotaz co je to Fanka?. Víte např. kdo to je Fašista? Znáte a víte kdo je Zita Senková? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Fanka i v jiné části webu než je kategorie stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, činžovní dům, fanka, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.