Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fanka. Co znamená odborný pojem Fanka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Fanka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Fanka?

Fanka neboli zednická naběračka je pojmenování přejaté z němčiny – Pfanne = pánev. Jde o menší nádobu, která slouží především k nabírání různé hmoty. Využívá se hlavně pro zdění nebo přípravu na omítku. Je zhotovena z plechu, má tvar komolého kužele.
Fanka je opatřena vodorovnou rukojetí a háčkem k zavěšení. Lze s ní nabírat jak sypký materiál, tak vlhké hmoty. Její používání k omítání vyžaduje značnou zručnost, získanou praxí.


Co je to Fanka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fanka. Co znamená odborný pojem Fanka z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fanka s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Fanka je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, heslo, Fanka, definice, přesný výraz, slovník, synonymum, wiki, odborný výraz, slovo, formulace, popis, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, termín, význam pojmu


Pojem Fanka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fanka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Zednická naběračka (lidově fanka, z německého die Pfanne – pánev) je malá otevřená plechová nádoba používaná ve stavebnictví při zdění. Slouží jako příruční nádoba k nabírání sypkého materiálu (cement, písek, sádra, štuk) i předzpracované stavební hmoty, např. malty, které v ní lze dopravit v jedné ruce i do obtížně přístupných míst. Používá se i pro tzv. špricování, což je přípravné omítání, které je s použitím fanky rychlejší než lžící, a hlavně se uplatní při omítání stropu. Je však také fyzicky namáhavější. Fanka je sice nástroj jednoduchý, ale vyžaduje od zedníka velký cvik a praxi. Ten nabere maltu a rozmáchne se proti zdi. V poslední chvíli prudce trhne zpět a fankou pootočí, následkem toho malta vylétne z fanky, rozvine se do širokého vějíře a hydroskopicky se přilepí se na zeď.

Jiné informační zdroje o pojmu Fanka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fanka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Fanka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Fanka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Fanka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Fanka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Fanka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Fanka? resp. co znamená Fanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanka, odpověď na dotaz co je to Fanka?. Víte např. kdo to je Oldřich Rambousek? Znáte a víte kdo je Viggo Mortensen? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.