Co je to?
Definice výrazu, termínu Fanka. Co znamená odborný pojem Fanka z kategorie Stavebnictví?

Co je Fanka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fanka

Fanka neboli zednická naběračka je pojmenování přejaté z němčiny – Pfanne = pánev. Jde o menší nádobu, která slouží především k nabírání různé hmoty. Využívá se hlavně pro zdění nebo přípravu na omítku. Je zhotovena z plechu, má tvar komolého kužele.
Fanka je opatřena vodorovnou rukojetí a háčkem k zavěšení. Lze s ní nabírat jak sypký materiál, tak vlhké hmoty. Její používání k omítání vyžaduje značnou zručnost, získanou praxí.


Co je to Fanka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fanka. Co znamená odborný pojem Fanka z kategorie Stavebnictví?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Fanka je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, slovník, co to je, stavebnictví, heslo, slovo, přesný význam, názvosloví, význam slova, pojem, synonymum, co je to Fanka?, termín, lexikon, stavebnictví, wiki, význam, co znamená


Pojem Fanka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Fanka dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Zednická naběračka (lidově fanka, z německého die Pfanne – pánev) je malá otevřená plechová nádoba používaná ve stavebnictví při zdění. Slouží jako příruční nádoba k nabírání sypkého materiálu (cement, písek, sádra, štuk) i předzpracované stavební hmoty, např. malty, které v ní lze dopravit v jedné ruce i do obtížně přístupných míst. Používá se i pro tzv. špricování, což je přípravné omítání, které je s použitím fanky rychlejší než lžící, a hlavně se uplatní při omítání stropu. Je však také fyzicky namáhavější. Fanka je sice nástroj jednoduchý, ale vyžaduje od zedníka velký cvik a praxi. Ten nabere maltu a rozmáchne se proti zdi. V poslední chvíli prudce trhne zpět a fankou pootočí, následkem toho malta vylétne z fanky, rozvine se do širokého vějíře a hydroskopicky se přilepí se na zeď.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Fanka na Youtube

Najít slovo Fanka ve Wikizdrojích

Hledat heslo Fanka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fanka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fanka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Fanka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Fanka? resp. co přesně označuje termín Fanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanka, odpověď na dotaz co je to Fanka?. Víte např. kdo to je Sanitář? Znáte a víte kdo je Jaromír Mayer? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.