Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mykóza. Co znamená odborný pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Co je to Mykóza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mykóza

Mykóza je označení pro onemocnění, jehož příčinou jsou infekce způsobené mikroskopickými houbami. Existuje více druhů mykóz, houby nejčastěji napadají nehty a kůži a také jsou častou příčinou onemocnění ženských pohlavních orgánů. Mykózy se dělí podle původce – těmi mohou být plísně, kvasinky nebo vláknité houby.
Mykóza postihuje nejvíce diabetiky, jedince s oslabenou imunitou, těhotné ženy nebo ženy užívající hormonální antikoncepci, osoby užívající kortikosteroidy nebo antibiotika a pracovníky pohybující se ve vlhku.


Co je to Mykóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mykóza. Co znamená odborný pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mykóza? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mykóza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, přesný význam, synonymum, slovo, popis, lexikon, heslo, wiki, informace, termín, terminologie, význam slova, pojem, Mykóza, co to je, vysvětlení, formulace, co znamená


Pojem Mykóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mykóza? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mykóza či plísňové onemocnění je souhrnné medicínské označení pro onemocnění houbami, plísněmi a kvasinkami. Dělí se na celkové a místní.

Více informací o slovu Mykóza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Mykóza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mykóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Mykóza ve Wikislovníku

Najít heslo Mykóza na Google.cz

Hledat slovo Mykóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Mykóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mykóza například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mykóza? resp. co znamená slovo Mykóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mykóza, odpověď na dotaz co je to Mykóza?. Víte např. kdo to je Ryan Gosling? Znáte a víte kdo je Mukl? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mykóza v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.