Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mykóza. Co znamená odborný pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Co je to Mykóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Mykóza

Mykóza je označení pro onemocnění, jehož příčinou jsou infekce způsobené mikroskopickými houbami. Existuje více druhů mykóz, houby nejčastěji napadají nehty a kůži a také jsou častou příčinou onemocnění ženských pohlavních orgánů. Mykózy se dělí podle původce – těmi mohou být plísně, kvasinky nebo vláknité houby.
Mykóza postihuje nejvíce diabetiky, jedince s oslabenou imunitou, těhotné ženy nebo ženy užívající hormonální antikoncepci, osoby užívající kortikosteroidy nebo antibiotika a pracovníky pohybující se ve vlhku.


Co je to Mykóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mykóza. Co znamená odborný pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mykóza? Pak se o ní podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Mykóza patří do sekce nemoce

Klíčová slova: Mykóza, význam pojmu, pojem, nemoce, co je to Mykóza?, terminus technicus, odborný výraz, termín, odborné názvosloví, informace, definice pojmu, formulace, heslo, nemoce, terminologie, wiki, popis, slovo


Pojem Mykóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mykóza?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mykóza či plísňové onemocnění je souhrnné medicínské označení pro onemocnění houbami, plísněmi a kvasinkami. Dělí se na celkové a místní.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mykóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Mykóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Mykóza ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Mykóza na Google.cz

Vyhledat termín Mykóza ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Mykóza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mykóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Mykóza? resp. jaká je definice termínu Mykóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mykóza, odpověď na dotaz co je to Mykóza?. Víte např. kdo to je Olašský Rom? Znáte a víte kdo je Frigida? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.