Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mykóza. Co znamená pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Co je Mykóza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mykóza?

Mykóza je označení pro onemocnění, jehož příčinou jsou infekce způsobené mikroskopickými houbami. Existuje více druhů mykóz, houby nejčastěji napadají nehty a kůži a také jsou častou příčinou onemocnění ženských pohlavních orgánů. Mykózy se dělí podle původce – těmi mohou být plísně, kvasinky nebo vláknité houby.
Mykóza postihuje nejvíce diabetiky, jedince s oslabenou imunitou, těhotné ženy nebo ženy užívající hormonální antikoncepci, osoby užívající kortikosteroidy nebo antibiotika a pracovníky pohybující se ve vlhku.


Co je to Mykóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mykóza. Co znamená pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mykóza? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Mykóza patří do sekce nemoce

Klíčová slova: wiki, význam, definice pojmu, nemoce, odborný výraz, odborné názvosloví, informace, co znamená, definice, terminus technicus, lexikon, přesný význam, popis, význam pojmu, heslo, význam slova, Mykóza, slovník


Pojem Mykóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mykóza můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mykóza či plísňové onemocnění je souhrnné medicínské označení pro onemocnění houbami, plísněmi a kvasinkami. Dělí se na celkové a místní.

Zkuste zjistit více informací o slovu Mykóza v následujících zdrojích

Zkusit najít Mykóza ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Mykóza ve Wikizdrojích

Hledat slovo Mykóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mykóza ve Wikimedia Commons

Najít termín Mykóza na Google.cz

Najít slovo Mykóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mykóza například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Mykóza? resp. co se skrývá pod slovem Mykóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mykóza, odpověď na dotaz co je to Mykóza?. Víte např. kdo to je Antonín Charouz? Znáte a víte kdo je Dederon? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Mykóza v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.