Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mykóza. Co znamená odborný pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Co je to Mykóza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mykóza

Mykóza je označení pro onemocnění, jehož příčinou jsou infekce způsobené mikroskopickými houbami. Existuje více druhů mykóz, houby nejčastěji napadají nehty a kůži a také jsou častou příčinou onemocnění ženských pohlavních orgánů. Mykózy se dělí podle původce – těmi mohou být plísně, kvasinky nebo vláknité houby.
Mykóza postihuje nejvíce diabetiky, jedince s oslabenou imunitou, těhotné ženy nebo ženy užívající hormonální antikoncepci, osoby užívající kortikosteroidy nebo antibiotika a pracovníky pohybující se ve vlhku.


Co je to Mykóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mykóza. Co znamená odborný pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Mykóza sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mykóza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, Mykóza, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, wiki, popis, heslo, slovník, Nemoce, synonymum, informace, přesný význam, slovo, co to je, formulace


Pojem Mykóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mykóza? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mykóza či plísňové onemocnění je souhrnné medicínské označení pro onemocnění houbami, plísněmi a kvasinkami. Dělí se na celkové a místní.

Další informační zdroje o slovu Mykóza

Hledat termín Mykóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Mykóza na Google.cz

Hledat slovo Mykóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Mykóza ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mykóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Mykóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mykóza například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Mykóza? resp. co to je Mykóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mykóza, odpověď na dotaz co je to Mykóza?. Víte např. kdo to je Rajda? Znáte a víte kdo je Deviant? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.