Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mykóza. Co znamená odborný pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Co je to Mykóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mykóza

Mykóza je označení pro onemocnění, jehož příčinou jsou infekce způsobené mikroskopickými houbami. Existuje více druhů mykóz, houby nejčastěji napadají nehty a kůži a také jsou častou příčinou onemocnění ženských pohlavních orgánů. Mykózy se dělí podle původce – těmi mohou být plísně, kvasinky nebo vláknité houby.
Mykóza postihuje nejvíce diabetiky, jedince s oslabenou imunitou, těhotné ženy nebo ženy užívající hormonální antikoncepci, osoby užívající kortikosteroidy nebo antibiotika a pracovníky pohybující se ve vlhku.


Co je to Mykóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mykóza. Co znamená odborný pojem Mykóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mykóza s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Mykóza se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: co znamená, nemoce, terminologie, slovo, odborné názvosloví, co je to Mykóza?, popis, význam slova, odborný výraz, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, definice, heslo, terminus technicus, wiki, pojem, názvosloví


Pojem Mykóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mykóza?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mykóza či plísňové onemocnění je souhrnné medicínské označení pro onemocnění houbami, plísněmi a kvasinkami. Dělí se na celkové a místní.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Mykóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mykóza na Youtube

Vyhledat výraz Mykóza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mykóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Mykóza ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Mykóza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mykóza například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mykóza? resp. jaký je význam slova Mykóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mykóza, odpověď na dotaz co je to Mykóza?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Pšonek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mykóza v jiné sekci než nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.