Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fanfiction. Co znamená odborný pojem Fanfiction z kategorie Literatura?

Co je to Fanfiction? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fanfiction?

Fanfiction či funfiction nebo fanfikce je takové dílo, které píší obdivovatelé jiného již vydaného díla a ze kterého ve své tvorbě vycházejí. Fanfiction staví na základním díle, kterým může být nejen dílo krásné literatury, ale i populární komiksy, seriály nebo filmy. Původní dílo se nazývá také kánon. Fanfiction se nesnaží o to, aby se na něm vydělávalo, a většinou je šířen přes internet. Základem fanfiction děl není kopírovat původní předlohu. Tvůrce si půjčí postavy a prostředí, případně i příběh nebo jeho část. Může na původní děj navázat nebo vytvořit jho novou verzi či odbočku děje. Z velké části tedy jde o vlastní tvorbu fanouška.
Tato díla se začala poprvé objevovat kolem 60. let 20. století. Jejich motivem se stal seriál Star Trek. Autoři začali vydávat své výtvory v amatérských magazínech, tzv. fanzinech. S rozšířením internetu došlo ke skutečnému boomu fanfiction, kdy vznikly rozsáhlé webové archivy, ve kterých je možné fanouškovská díla zveřejňovat. Tato tvorba se nepovažuje za porušení autorských práv, protože nevytváří zisk a její autoři mohou být velmi nízkého věku.


Co je to Fanfiction? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fanfiction. Co znamená odborný pojem Fanfiction z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fanfiction doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Fanfiction se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: wiki, co znamená, přesný výraz, popis, odborné názvosloví, definice pojmu, definice, literatura, heslo, názvosloví, termín, co to je, terminus technicus, lexikon, Fanfiction, slovo, informace, co je to Fanfiction?


Pojem Fanfiction je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fanfiction? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fanfiction, též fanfikce, fan fiction nebo fan-fiction (méně se také používá tvar funfiction a jeho odvozeniny), je literární dílo vycházející primárně z díla již existujícího a sepsané jeho fanouškem. Dílem, na kterém je fanfiction vystavena a které se označuje také jako canon či kánon, je často krásná literatura, ale také například film, televizní seriál či komiks. V naprosté většině případů nemá fanfiction komerční ambice a šíří se především prostřednictvím internetu.

Další informace o pojmu Fanfiction hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Fanfiction ve Wikislovníku

Najít výraz Fanfiction na Google.cz

Najít termín Fanfiction ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Fanfiction ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fanfiction ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Fanfiction ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanfiction například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fanfiction? resp. co označuje slovo Fanfiction? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanfiction, odpověď na dotaz co je to Fanfiction?. Víte např. kdo to je Tutanchamon? Znáte a víte kdo je Hejtman? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.