Co je to?
Definice výrazu Fanfiction. Co znamená odborný pojem Fanfiction z kategorie Literatura?

Co je Fanfiction? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fanfiction

Fanfiction či funfiction nebo fanfikce je takové dílo, které píší obdivovatelé jiného již vydaného díla a ze kterého ve své tvorbě vycházejí. Fanfiction staví na základním díle, kterým může být nejen dílo krásné literatury, ale i populární komiksy, seriály nebo filmy. Původní dílo se nazývá také kánon. Fanfiction se nesnaží o to, aby se na něm vydělávalo, a většinou je šířen přes internet. Základem fanfiction děl není kopírovat původní předlohu. Tvůrce si půjčí postavy a prostředí, případně i příběh nebo jeho část. Může na původní děj navázat nebo vytvořit jho novou verzi či odbočku děje. Z velké části tedy jde o vlastní tvorbu fanouška.
Tato díla se začala poprvé objevovat kolem 60. let 20. století. Jejich motivem se stal seriál Star Trek. Autoři začali vydávat své výtvory v amatérských magazínech, tzv. fanzinech. S rozšířením internetu došlo ke skutečnému boomu fanfiction, kdy vznikly rozsáhlé webové archivy, ve kterých je možné fanouškovská díla zveřejňovat. Tato tvorba se nepovažuje za porušení autorských práv, protože nevytváří zisk a její autoři mohou být velmi nízkého věku.


Co je to Fanfiction? Význam slova, termín, Definice výrazu Fanfiction. Co znamená odborný pojem Fanfiction z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fanfiction můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Fanfiction je v sekci literatura

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Fanfiction?, pojem, lexikon, odborný výraz, co znamená, vysvětlení, literatura, slovník, terminologie, význam pojmu, názvosloví, popis, informace, synonymum, heslo, Fanfiction, termín


Pojem Fanfiction je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fanfiction?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fanfiction, též fanfikce, fan fiction nebo fan-fiction (méně se také používá tvar funfiction a jeho odvozeniny), je literární dílo vycházející primárně z díla již existujícího a sepsané jeho fanouškem. Dílem, na kterém je fanfiction vystavena a které se označuje také jako canon či kánon, je často krásná literatura, ale také například film, televizní seriál či komiks. V naprosté většině případů nemá fanfiction komerční ambice a šíří se především prostřednictvím internetu.

Pro více informací o heslu Fanfiction zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Fanfiction na Google.cz

Najít heslo Fanfiction ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Fanfiction na Youtube

Hledat pojem Fanfiction ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Fanfiction ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Fanfiction ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanfiction například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Fanfiction? resp. jaký je přesný význam slova Fanfiction? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanfiction, odpověď na dotaz co je to Fanfiction?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Množitel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.