Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dřík. Co znamená pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Co to je Dřík? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dřík?

Dřík je označení pro tělo čili trup. Tedy hlavní nosnou rovnou část sloupu, která je svislá a jejíž hranice tvoří hlavice a patka. Slovo dřík se používá i pro pojmenování rovné části dalších předmětů, jako jsou stožáry, hřeby, nýty, šrouby, roury, ventily, pádla, zakončeny mohou být také hlavou, špicí nebo závitem.
Je možné setkat se i s názvem stěžej nebo stěžejka, jako dřík bývá označována i část cívky nebo písmena. Dřík u sloupu bývá nejširší dole a nejužší nahoře, může mít i tvar spirály – u točených sloupů – a v dolní části ho mohou zdobit ornamenty.


Co je to Dřík? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dřík. Co znamená pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dřík je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, co je to Dřík?, Stavebnictví, co znamená, popis, vysvětlení, terminologie, definice, význam pojmu, heslo, pojem, termín, terminus technicus, odborné názvosloví, formulace, synonymum, slovník, lexikon


Pojem Dřík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dřík?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sloup je v architektuře svislý a volně stojící nosný prvek, zpravidla kruhového průřezu. Sloup zčásti jako by zapuštěný do stěny se nazývá polosloup. Volný nosný prvek čtverhranného průřezu se nazývá pilíř, pokud je zapuštěn do stěny, je to pilastr. Kamenný sloup je základním prvkem klasické řádové architektury, která se proto nazývá také termínem „systém sloupových řádů“. Sloup je typickým příkladem svislého nosného prvku, dominantním statickým namáháním je tlak, případně tlak za ohybu.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Dřík ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dřík na Youtube

Zkusit najít pojem Dřík ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dřík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Dřík na Google.cz

Najít výraz Dřík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřík například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Dřík? resp. co znamená výraz Dřík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřík, odpověď na dotaz co je to Dřík?. Víte např. kdo to je Freddie Mercury? Znáte a víte kdo je Rozpočtář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?