Co je to?
Definice výrazu, termínu Dřík. Co znamená odborný pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Co je Dřík? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dřík

Dřík je označení pro tělo čili trup. Tedy hlavní nosnou rovnou část sloupu, která je svislá a jejíž hranice tvoří hlavice a patka. Slovo dřík se používá i pro pojmenování rovné části dalších předmětů, jako jsou stožáry, hřeby, nýty, šrouby, roury, ventily, pádla, zakončeny mohou být také hlavou, špicí nebo závitem.
Je možné setkat se i s názvem stěžej nebo stěžejka, jako dřík bývá označována i část cívky nebo písmena. Dřík u sloupu bývá nejširší dole a nejužší nahoře, může mít i tvar spirály – u točených sloupů – a v dolní části ho mohou zdobit ornamenty.


Co je to Dřík? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dřík. Co znamená odborný pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dřík? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Dřík je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: termín, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, synonymum, pojem, názvosloví, co znamená, význam slova, význam, terminus technicus, popis, vysvětlení, Dřík, heslo, stavebnictví, formulace


Pojem Dřík je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dřík? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sloup je v architektuře svislý a volně stojící nosný prvek, zpravidla kruhového průřezu. Sloup zčásti jako by zapuštěný do stěny se nazývá polosloup. Volný nosný prvek čtverhranného průřezu se nazývá pilíř, pokud je zapuštěn do stěny, je to pilastr. Kamenný sloup je základním prvkem klasické řádové architektury, která se proto nazývá také termínem „systém sloupových řádů“. Sloup je typickým příkladem svislého nosného prvku, dominantním statickým namáháním je tlak, případně tlak za ohybu.

Další informační zdroje o slovu Dřík

Zkusit najít frázi Dřík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Dřík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Dřík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřík ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Dřík na Google.cz

Hledat videa s názvem Dřík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřík například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Dřík? resp. jaká je definice termínu Dřík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřík, odpověď na dotaz co je to Dřík?. Víte např. kdo to je Topmodelka? Znáte a víte kdo je Metodik? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Dřík i v jiné sekci než je kategorie stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?