Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dřík. Co znamená slovo Dřík z kategorie Stavebnictví?

Co je Dřík?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dřík?

Dřík je označení pro tělo čili trup. Tedy hlavní nosnou rovnou část sloupu, která je svislá a jejíž hranice tvoří hlavice a patka. Slovo dřík se používá i pro pojmenování rovné části dalších předmětů, jako jsou stožáry, hřeby, nýty, šrouby, roury, ventily, pádla, zakončeny mohou být také hlavou, špicí nebo závitem.
Je možné setkat se i s názvem stěžej nebo stěžejka, jako dřík bývá označována i část cívky nebo písmena. Dřík u sloupu bývá nejširší dole a nejužší nahoře, může mít i tvar spirály – u točených sloupů – a v dolní části ho mohou zdobit ornamenty.


Co je to Dřík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dřík. Co znamená slovo Dřík z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dřík s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Dřík patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, informace, slovo, přesný výraz, definice, stavebnictví, definice pojmu, stavebnictví, přesný význam, terminus technicus, pojem, wiki, názvosloví, význam slova, popis, odborné názvosloví, odborný výraz, co to je


Pojem Dřík je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dřík? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sloup je v architektuře svislý a volně stojící nosný prvek, zpravidla kruhového průřezu. Sloup zčásti jako by zapuštěný do stěny se nazývá polosloup. Volný nosný prvek čtverhranného průřezu se nazývá pilíř, pokud je zapuštěn do stěny, je to pilastr. Kamenný sloup je základním prvkem klasické řádové architektury, která se proto nazývá také termínem „systém sloupových řádů“. Sloup je typickým příkladem svislého nosného prvku, dominantním statickým namáháním je tlak, případně tlak za ohybu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Dřík v následujících zdrojích

Najít termín Dřík ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dřík na Youtube

Hledat frázi Dřík ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Dřík ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Dřík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Dřík ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je význam slova Dřík? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dřík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřík, odpověď na dotaz co je to Dřík?. Víte např. kdo to je Lumpík? Znáte a víte kdo je Masér? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Dřík v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, domeček, dřík, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?