Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dřík. Co znamená odborný pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Co je to Dřík? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dřík?

Dřík je označení pro tělo čili trup. Tedy hlavní nosnou rovnou část sloupu, která je svislá a jejíž hranice tvoří hlavice a patka. Slovo dřík se používá i pro pojmenování rovné části dalších předmětů, jako jsou stožáry, hřeby, nýty, šrouby, roury, ventily, pádla, zakončeny mohou být také hlavou, špicí nebo závitem.
Je možné setkat se i s názvem stěžej nebo stěžejka, jako dřík bývá označována i část cívky nebo písmena. Dřík u sloupu bývá nejširší dole a nejužší nahoře, může mít i tvar spirály – u točených sloupů – a v dolní části ho mohou zdobit ornamenty.


Co je to Dřík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dřík. Co znamená odborný pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Dřík je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co je to Dřík?, vysvětlení, Dřík, terminus technicus, přesný význam, co to je, odborný výraz, popis, definice pojmu, lexikon, heslo, stavebnictví, wiki, co znamená, slovo, pojem, význam pojmu, stavebnictví


Pojem Dřík je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dřík můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sloup je v architektuře svislý a volně stojící nosný prvek, zpravidla kruhového průřezu. Sloup zčásti jako by zapuštěný do stěny se nazývá polosloup. Volný nosný prvek čtverhranného průřezu se nazývá pilíř, pokud je zapuštěn do stěny, je to pilastr. Kamenný sloup je základním prvkem klasické řádové architektury, která se proto nazývá také termínem „systém sloupových řádů“. Sloup je typickým příkladem svislého nosného prvku, dominantním statickým namáháním je tlak, případně tlak za ohybu.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Dřík ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Dřík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dřík na Youtube

Zkusit najít termín Dřík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Dřík ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Dřík ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Dřík? resp. jaká je definice termínu Dřík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřík, odpověď na dotaz co je to Dřík?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Moderátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?