Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dřík. Co znamená pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Co to je Dřík? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dřík?

Dřík je označení pro tělo čili trup. Tedy hlavní nosnou rovnou část sloupu, která je svislá a jejíž hranice tvoří hlavice a patka. Slovo dřík se používá i pro pojmenování rovné části dalších předmětů, jako jsou stožáry, hřeby, nýty, šrouby, roury, ventily, pádla, zakončeny mohou být také hlavou, špicí nebo závitem.
Je možné setkat se i s názvem stěžej nebo stěžejka, jako dřík bývá označována i část cívky nebo písmena. Dřík u sloupu bývá nejširší dole a nejužší nahoře, může mít i tvar spirály – u točených sloupů – a v dolní části ho mohou zdobit ornamenty.


Co je to Dřík? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dřík. Co znamená pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Dřík sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dřík patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, informace, přesný výraz, slovo, terminus technicus, lexikon, slovník, Stavebnictví, formulace, heslo, co znamená, Dřík, význam slova, co je to Dřík?, termín, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Dřík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dřík? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sloup je v architektuře svislý a volně stojící nosný prvek, zpravidla kruhového průřezu. Sloup zčásti jako by zapuštěný do stěny se nazývá polosloup. Volný nosný prvek čtverhranného průřezu se nazývá pilíř, pokud je zapuštěn do stěny, je to pilastr. Kamenný sloup je základním prvkem klasické řádové architektury, která se proto nazývá také termínem „systém sloupových řádů“. Sloup je typickým příkladem svislého nosného prvku, dominantním statickým namáháním je tlak, případně tlak za ohybu.

Další zdroje informací o slovu Dřík

Vyhledat slovo Dřík ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dřík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Dřík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Dřík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Dřík ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřík ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřík například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dřík? resp. co přesně znamená slovo Dřík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřík, odpověď na dotaz co je to Dřík?. Víte např. kdo to je Keanu Reeves? Znáte a víte kdo je Rekvizitář? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Dřík hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?