Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dřík. Co znamená pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Co to je Dřík? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Dřík?

Dřík je označení pro tělo čili trup. Tedy hlavní nosnou rovnou část sloupu, která je svislá a jejíž hranice tvoří hlavice a patka. Slovo dřík se používá i pro pojmenování rovné části dalších předmětů, jako jsou stožáry, hřeby, nýty, šrouby, roury, ventily, pádla, zakončeny mohou být také hlavou, špicí nebo závitem.
Je možné setkat se i s názvem stěžej nebo stěžejka, jako dřík bývá označována i část cívky nebo písmena. Dřík u sloupu bývá nejširší dole a nejužší nahoře, může mít i tvar spirály – u točených sloupů – a v dolní části ho mohou zdobit ornamenty.


Co je to Dřík? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dřík. Co znamená pojem Dřík z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dřík patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, definice, co to je, přesný výraz, lexikon, význam pojmu, Stavebnictví, co je to Dřík?, termín, pojem, wiki, formulace, terminologie, Stavebnictví, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Dřík je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dřík? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sloup je v architektuře svislý a volně stojící nosný prvek, zpravidla kruhového průřezu. Sloup zčásti jako by zapuštěný do stěny se nazývá polosloup. Volný nosný prvek čtverhranného průřezu se nazývá pilíř, pokud je zapuštěn do stěny, je to pilastr. Kamenný sloup je základním prvkem klasické řádové architektury, která se proto nazývá také termínem „systém sloupových řádů“. Sloup je typickým příkladem svislého nosného prvku, dominantním statickým namáháním je tlak, případně tlak za ohybu.

Pro více informací o heslu Dřík zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Dřík ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřík ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Dřík ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Dřík ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Dřík ve Wikislovníku

Hledat heslo Dřík ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřík například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dřík? resp. co přesně označuje termín Dřík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřík, odpověď na dotaz co je to Dřík?. Víte např. kdo to je Swarovski? Znáte a víte kdo je Rozpočtář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Dřík i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?